Невелике господарство і великі плани. Щоб оперативно засівати свої 500 гектарів землі різними культурами на вимогу ринку та допомагати сусідам-аграріям, обрали сучасний продуктивний посівний комплекс. Придбавши універсальну сівалку BEDNAR OMEGA, вони отримали результат, що перевершив їх сподівання. Як одна сівалка здійснила "прорив у майбутнє" у цілому господарстві – читайте далі.

Фермерське господарство «ДАНК АГРО», що працює в Сумській області, мало дві сівалки відомих брендів. Але час змусив шукати більш ефективні рішення, які змогли б допомогти якісно сіяти різні культури в стислі строки.

До нас приїхав торгівельний представник Максим з Тайтен Машинері Україна, – розповідає Олександр Миколайович Лавриненко, директор господарства. – Розповів, що є в наявності сівалка в гарній комплектації. Поїхав, подивився, сподобалася якість і ціна. Взяли кредит по програмі «5-7-9%» в Ощад банку. І коли нам у вівторок схвалили кредит, у середу уже сівалка була у нас та пішла в свій перший сезон. А це перші сходи. Оцінюю шикарно. Рівномірні сходи, рівномірна розкладка, рівномірна посадка. При тому що ячмінь ми сіяли в дуже несприятливих умовах – було дуже сиро. Але сівалка відпрацювала повністю, проблем з забиванням не було.

Сходи ячменя та сої весняної посівної кампанії 2023 року

У свій перший сезон сівалка вже посіяла такі культури, як ячмінь, олійну редьку та сою, а на осінь планується посів пшениці. Практика показала, що в час обмежених ресурсів та нестачі людей така сівалка значно економить час та кошти.

Два дні з перекурами та сном вночі – і посівна завершена, ми вільні, – далі розповідає Олександр Миколайович. – Дуже економить час та гроші. На інших сівалках посівна розтягувалася, а тут є час і собі посіяти, і сусідам. У нас сівалка шириною 6 метрів, це вже площа. В один день за зміну спокійно робимо по 60 га. Висока продуктивність також важлива і для рівномірності сходів для подальшої обробки гербіцидами і інших операцій, щоб по всьому полю рослини були в однаковій фазі. Особливо це відчутно на великих полях. Краще зробити все швидко, оперативно і поставити на зберігання. Вона ж так і довше служити буде.

________________

Сівалка BEDNAR OMEGA OO 6000 FL, це поєднання технологій, підкріплених досвідом аграріїв. 

• Дискова секція: Х-подібна, з зубчастими або агресивними дисками діаметром 460 × 5 мм, ідеально подрібнює та перемішує рослинні рештки з ґрунтом.

• Пневматичні шинні котки: зміщене (офсетне) розташування прикочуючих коліс забезпечує високу прохідність навіть у вологих умовах. Коток з широкими колесами вирівнює та ущільнює ґрунт перед висівними сошниками.

• Висівна секція: складається з дводискових сошників зі зміщенням, встановленими на паралелограмі для ідеального копіювання рельєфу поля. Міжряддя 12,5 або 16,7 см.

• Двокамерний пластиковий бункер об’ємом 5000 л: працює під надлишковим тиском, що дозволяє працювати з будь-якими нормами та підвищує точність висіву.

• Унікальна комбінація переднього обладнання – вирівнююча планка Crushbar та шинний FrontPack коток вирівнюють поле, руйнують великі грудки та готують ґрунт.

________________

Ми працювали на безкоштовному сигналі GPS. Але в усіх випадках посів дуже якісний, вона рівно веде. Норма висіву дотримується. Наразі на сої з врахуванням стану ґрунту, вологи виставили 120 кг/га. З посівом ми вносимо сульфат амонію в рядок нормою 100 кг/га. Не дивлячись на мілку фракцію кристалів норма внесення витримується – все чітко. Тим паче датчики потоку стоять. Нічого не забивається, не зупиняється. Навіть серед людських городів вузькі прогони спокійно посіяли. І якщо під час посіву ячміню було дуже волого, то під час посіву сої, дуже сухо. Дане поле після оранки, засохлі грудки, дощів не було, ґрунт дуже пухкий. Але і тут сівалка показала себе якнайкраще. За рахунок декількох прикаток гарно ущільнує ґрунт. Мені дуже подобається передній Crushbar. Він класно рівняє поле, при цьому тиск регулюється гідравлікою з кабіни. Диски розбивають грудку, підрізують бур’ян, падалицю, а пневматичні котки ущільнюють та вирівнюють ґрунт перед сошниками. Цікава маленька деталь, розгортачі за колесами-котками. Я спочатку думав, що просто зайві гроші узяли, але коли побачив як це все на швидкості працює, був задоволений. Гребінь, що утворюється на проміжку між колесами, розрівнюється. Наче дрібничка, але добре, що вона є. І далі до висівного апарату земля рівна та підготовлена. Паралелограмна підвіска працює, посів чітко по заданим параметрам. А в кінці штригельна борона. Поле після такого посіву ідеальне. Навіть якщо до сівалки воно потрапило в гіршому стані. Наша сівалка також оснащена додатковим висівним апаратом ALFA DRILL, тож восени будемо пробувати висівати сидерати, – розповідає директор господарства.

Приємним моментом для механізаторів підприємства стала ергономіка налаштування та обслуговування сівалки. Для її налаштування, калібрування та розвантаження від залишків не потрібно складних та енергозатратних процедур.

Підійшов позаду сівалки, відкалібрував, далі все працює чітко, – розповідає Олександр Миколайович. – А коли в бункері залишилися залишки насіння чи добрив, так само ззаду в бігбег вивантажив і "Моніту" підібрало. Глибина посіву виставляється збоку. Не треба стрибати по сівалці, залазити під неї. Все просто, чітко, зрозуміло. А так всі налаштування задаються на моніторі в кабіні. Дуже зручно.

Сівалки BEDNAR OMEGA OO 6000 FL наявні у офіційного дилера, компанії Тайтен Машинері Україна та готові до огляду на демонстраційних майданчиках в різних регіонах України.

Зателефонуйте за номером 0 800 50 80 80, щоб дізнатися більш детальну інформацію та отримати найкращу пропозицію на ринку з придбання обладнання.

Будьте завжди в курсі подій, новинок та пропозицій компанії Тайтен Машинері Україна – підписуйтесь на стоінку Facebook.

Слідкуйте за появою нових вакансій для фахівців аграрної галузі на LinkedIn-профілі компанії. 

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40816
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28762
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15459
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.