Компанії AMAZONE вдалося створити справді ефективну систему цифровізації сільського господарства, яскравою ілюстрацією якої є робота розподілювачів міндобрив німецького виробника

Точні рішення в рослинництві — це далеко не новина для українського фермера. Практично всі наші агровиробники застосовують ті чи інші елементи цифровізації у своїй роботі. З іншого боку, ця тема не дуже проста й вимагає певного обсягу знань та уміння обрати оптимальні рішення. Саме тому компанія AMAZONE розробила ефективну єдину систему інтелектуального землеробства для якіснішого та ефективнішого використання точних рішень.

Мета цієї важливої роботи — дати змогу аграріям використовувати всі переваги точності та підвищення продуктивності виконання операцій у сільському господарстві. Водночас це можливість істотно заощаджувати ресурси шляхом їх раціонального використання.

Нова система цифровізації AMAZONE 4.0 умовно поділяється на три ключові сегменти. Це: Точність, Досконалість й Об’єднання в мережу.

Сегмент ТОЧНІСТЬ містить цифрові рішення, що дозволяють проводити точну роботу за допомогою автоматизованого регулювання машини й ISOBUS-електроніки. Він охоплює, наприклад, автоматичне регулювання норми внесення на розподільниках добрив, автоматичне посекційне увімкнення через GPS або можливість диференційованої обробки за аплікаційними картами. Вже в цьому сегменті фермер отримує високий комфорт і суттєве полегшення у виконанні робіт, причому робочі процеси здійснюються автоматизовано та з урахуванням умов місцевості.

Сегмент ДОСКОНАЛІСТЬ представляє наступну стадію розвитку прецизійності. Він містить цифрові рішення, з якими можливе ще точніше керування машинами та подальша оптимізація результату роботи. Ці цифрові рішення дозволяють задовольняти найвищі вимоги, які висувають до точного землеробства, завдяки тому, що машини завдяки додатковій, інтелектуальній сенсорній системі постійно вдосконалюють якість роботи, а добрива та засоби захисту рослин вносять прицільно, на чітко визначеній мінімальній площі.

Сегмент ОБ’ЄДНАННЯ В МЕРЕЖУ призначено для цифрового об’єднання в мережу машин й зумовлених цим переваг для наших клієнтів. У поєднанні з програмами AMAZONE можна швидко та безпечно обмінюватися даними в режимі онлайн між машинами AMAZONE та програмами, в результаті чого можна підвищити якість роботи. Поміж машинами забезпечується також простий онлайн-обмін даних за допомогою програми Agrirouter. Додаткові переваги зовнішнього аналізу даних постачальниками послуг, наприклад, за допомогою штучного інтелекту або карт полів і врожайності можна успішно використовувати на машинах й оптимізувати внесення розподільних матеріалів.

До кожного з цих сегментів належить комплекс практичних точних рішень від AMAZONE, найяскравіше проілюструвати які можна на прикладі оснащення сучасних розподілювачів міндобрив німецького виробника.

Так, зокрема, до сегмента ТОЧНІСТЬ належить система граничного (межового) розподілення AutoTS.

За допомогою інтегрованої в диски системи граничного розподілення AutoTS можна через термінал із кабіни трактора комфортно активувати різні процеси граничного розподілення по межі поля, вздовж дороги чи водойм із будь-якого боку машини. В результаті добрива розподіляються рівномірно, що забезпечує оптимальні умови для розвитку рослин аж до межі поля. Завдяки коротшій розподільній лопатці добрива обмежені в дальності викидання, дбайливо та оптимально розподіляються до межі поля.

Це дає змогу досягти підвищення врожайності посівів і заощадити час шляхом дистанційної активації.

Своєю чергою, Інтелектуальна система зважування ProfisPro забезпечує зв’язок зважувального обладнання Profis з новою системою вимірювання крутного моменту FlowControl. Це дозволяє безперервно регулювати теоретичну норму внесення розподілювача добрив через крутний момент.

Зважувальна техніка Profis контролює фактично внесену кількість через кожні 25 кг, внаслідок чого регулярно відбувається нове калібрування FlowControl. Норма внесення оптимізується з перших секунд процесу розподілення.

Це дає змогу витримувати оптимальні норми внесення добрив на кожній ділянці поля.

ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ ВНЕСЕННЯ АЗОТУ дає змогу працювати за аплікаційною картою, яка є основою для точного внесення добрив у поєднанні з ISOBUS-терміналом. Цей метод дозволяє збалансувати постачання поживних речовин і тим самим, з погляду живлення рослин, створити диференційовано оптимальні умови для росту рослин. Як індикатори для визначення норми внесення або потреби азоту використовують біомасу, висоту рослин, уміст хлорофілу або забарвлення зеленого кольору. Ці дані визначають за допомогою датчиків, і задані параметри передають безпосередньо на машину, наприклад, через ISOBUS-термінали.

Рішення HeadlandControl призначено для оптимального поперечного розподілення на розворотній смузі. З функцією HeadlandControl розподілювач вносить добрива на смузі розвороту за межі стандартної ширини захвату у внутрішню частину поля. За рахунок цього розподілювач у разі заїзду на смугу розвороту може вимкнутися заздалегідь. Трактор за оптимального поперечного розподілення може йти по колії обприскувача. Це дає змогу гарантовано рівномірно вносити добрива на всіх ділянках поля.

До сегмента ДОСКОНАЛІСТЬ у розподілювачах міндобрив належить автоматичне посекційне вимкнення GPS-Switch і DynamicSpread, призначене для точного внесення добрив без перекриттів. Можна автоматично увімкнути до 16 секцій у вигляді дуги розподілення. З модифікацією DynamicSpread для розподілювачів ZA-TS та ZG-TS можливе навіть автоматичне посекційне ввімкнення до 128 секцій. Це дозволяє точно працювати на клинах або на розворотній смузі. Можна керувати окремими зовнішніми секціями, а норму внесення можна швидко адаптувати до різних структур площ.

Контроль «віяла» розподілення ArgusTwin призначено для оптимального поперечного розподілення. ArgusTwin за допомогою 14 датчиків від радарів контролює поперечне розподілення добрив на лівому і правому розподільчому диску. За відхилення від заданих параметрів електрична розподільна система корегується автоматично, тому постійно забезпечується оптимальне поперечне розподілення. Оскільки радарна техніка працює незалежно від пилу та забруднень, то вона гарантує надійні результати.

Із системою зниження впливу вітру WindControl постійно контролюється й автоматично компенсується вплив вітру на картину розподілу. Змонтований на машині високочастотний датчик вітру фіксує швидкість вітру, його напрямок, і передає цю інформацію машині. На підставі цього розподільна система та кількість обертів розподільчих дисків адаптуються автоматично, що дає змогу точно розподіляти гранули.

І, нарешті, ці та інші цифрові рішення AMAZONE об’єднуються додатком mySpreader із сегмента ОБ’ЄДНАННЯ В МЕРЕЖУ. За допомогою безплатної програми mySpreader можна здійснити оптимальне налаштування розподілювачів AMAZONE та контроль поперечного розподілення. Значна різноманітність видів добрив і їх властивостей ускладнюють здійснення користувачем ідеального налаштування того чи іншого виду добрив. Додаток mySpreader допомагає провести ідеальне налаштування розподілювача за допомогою функцій DüngeService, EasyCheck та EasyMix, за наявності будь-якого виду добрив чи змішаних добрив.

Для швидкої й безпомилкової передачі налаштувань їх можна опційно передати на розподілювач за допомогою ліцензії Spreader Connect через Bluetooth.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40817
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28763
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15460
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.