В Україні триває посівна ярих культур. Аграрії вперто продовжують досівати кукурудзу, соняшник та сою, аби не залишити поля порожніми. Причини того, чому доводиться сіяти зерно в аномально вже пізні строки відомі. Це як прямий наслідок тимчасової окупації та активних бойових дій в окремих регіонах, так і тривалий дефіцит пального, комплектуючих, міндобрив та посівного матеріалу. Із початком рашистської агресії звична логістика була порушена, що спричинило істотну затримку із посівною.

Звісно, що нічого хорошого у тому, щоб посіяти кукурудзу наприкінці травня, і тим більш, на початку червня немає. В грунті набагато менше доступної вологи, хвиля за хвилею сунуть бур’яни, і на полі активізуються збудники хвороб та шкідники.

Додатковим негативним чинником, що знижує врожайність посівів є те, що занадто пізно посіяні рослини змушені швидше проходити ключові фази розвитку. Це безпосередньо впливає на якість розвитку рослин і зрештою – на формування врожаю.

З іншого боку, навіть аномально пізні посіви можуть дати непоганий врожай, якщо дотримуватися певних правил.

Так, з цією метою слід використовувати гібриди із середнім ФАО. Згідно із результатами різних досліджень по всій території України, найкраще себе у разі пізніх посівів показують якраз такі гібриди кукурудзи.

При цьому варто знизити традиційну густоту сівби насіння приблизно на 5, щонайбільше на 10%. Якраз така густота сівби дає змогу отримати найкращі результати по врожайності.

Посівний матеріал обов’язково повинен бути оброблений ефективним інсектицидним протруйником, оскільки у грунті в цей період відбувається активізація багатьох видів шкідників. 

Не зайвим буде і застосування якісного органічного стимулятора, наприклад, обробка посівного матеріалу гуматами відомого виробника.

Сходи рослин в фазі 3-6 листків потрібно обов’язково підживити препаратами, що містять цинк, фосфор, сірку та магній. При цьому слід потурбуватися про доступне азотне живлення посівів шляхом передпосівного та припосівного внесення. Якщо є така можливість, краще використовувати рідкі міндобрива.

Надалі в фазі 8-10 листків потрібно здійснити ще одне листове підживлення цинком, сіркою та магнієм. Доречним також може бути внесення карбаміду по листу, а також органічного стимулятора.

На особливий контроль слід поставити питання із бур’янами. Якщо поле стояло незасіяним до кінця травня-початку червня, це означає, що перед сівбою його дуже бажано ще раз закультивувати. В крайньому разі – повинен бути заздалегідь внесений дійсно ефективний гербіцид.

Не виключено, що сходи кукурудзи, висіяні в аномально пізні терміни доведеться захищати від бур’янів за допомогою двох проходів просапного культиватора. В такому разі можна буде здійснити додаткове підживлення азотними добривами просто у грунт.

Як вирощувати виноград

В Україні є дуже багато незаповнених ніш, куди вигідно вкладати свій час і кошти і однією з таких...

Як правильно вибрати високопоживні гібриди...

Для багатьох господарств у нинішніх скрутних умовах тваринництво стало якщо не «рятівною...

Важливість кормових добавок для свиней

Кормові добавки відіграють важливу роль у забезпеченні свиней необхідними поживними речовинами,...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

37865
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26880
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14002
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

БТУ-ЦЕНТР стає BTU!

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.