Точний розподіл добрив по всій робочій ширині є основою для однорідних посівів, ефективного управління ресурсами та використання всього потенціалу врожайності. Для сучасної техніки це не становить жодних проблем на рівнинних ділянках. На крутих схилах же рельєф істотно впливає на розподіл добрив.

Для протидії цьому ефекту AMAZONE пропонує для розподільників добрив ZA-V простий, але водночас ефективний комплект для розподілу на схилах.

Рівномірний розподіл добрив на крутих схилах є особливим викликом для техніки. AMAZONE пропонує для розподільників добрив ZA-V простий, але водночас ефективний комплект для розподілу на схилах.

Траєкторія частинок добрив на рівнинних ділянках точно визначена. Після відкриття шиберних заслінок гранули при вільному падінні потрапляє на певну точку розподільного диска. Розподільні лопатки пришвидшують їх рух, після чого добрива розподіляються поверхнею.

Схема 1: При розподілі на рівнинних ділянках точка подачі встановлюється з високою точністю. Після вільного падіння добрива потрапляють на диск, на попередньо визначене місце. Комплект для розподілу на схилах робить шлях добрив до диска довшим.

Працюючи на схилах можливі кілька сценаріїв розподілу. Як при підйомі, так і на спуску формуються інші картини розподілу, ніж під час роботи на рівнинних ділянках. Те ж стосується і розподілу впоперек схилу. За таких умов формуються змінені точки подачі матеріалу. Тоді як на рівнинних ділянках добрива падають на розподільчий диск під прямим кутом, точка подачі на крутих схилах зміщується, що в свою чергу безпосередньо впливає на картину розподілу. Завдяки комплекту для розподілу на схилах шлях добрив до диска триває довше (схема 2), що значно мінімізує ефект схилу.

Схема 2: Комплект для розподілу на схилах забезпечує правильний розподіл добрив всією шириною захоплення як на бічному схилі (ліворуч), так і при внесенні добрив на підйомі та спуску (праворуч).

Комплект пропонується не тільки для нових машин. Ним можна дооснастити розподільники добрив ZA-V, що вже експлуатуються.

Комплект для розподілу на схилах встановлюється під вихідним отвором ZA-V. Навіть на схилах ламелі поступово спрямовують добрива до розподільних лопаток. Можливе дооснащення розподільників добрив ZA-V комплектом для розподілу на схилах.

Поперечний розподіл добрив може бути оптимізований на схилах завдяки простому спеціальному обладнанню. Використання комплекту для розподілу на схилах особливо покращує дальність викиду та поперечний розподіл добрив. Як показав масштабний польовий дослід компанії InnovationsFarm з Австрії, з комплектом для розподілу на схилах можна оптимізувати поперечний розподіл добрив на крутих схилах мінімум на 5% коефіцієнта варіації. Це було доведено як при обробці впоперек схилу, так і при внесенні добрив на підйомі та спуску. Поряд з економічними аспектами, це також має важливі екологічні переваги для навколишнього середовища.

Компанія AMAZONEN-WERKE H. DREYER SE & Co. KG з головним офісом в Хасберген-Гаст спеціалізується на виготовленні сільськогосподарської та комунальної техніки. Компанія провадить свою виробничу діяльність на десяти різних виробничих майданчиках у Європі з загальною кількістю співробітників близько 1.900 чоловік. Продуктова лінійка включає ґрунтообробні знаряддя, сівалки, розподільники добрив і знаряддя для захисту рослин. З 2019 року компанія Schmotzer Hacktechnik входить в групу AMAZONE. На основі цих виробничих компетенцій АMAZONE сьогодні є спеціалістом з "інтелектуального рослинництва" в галузі сільського господарства.

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41421
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.