«Олстас-льон» є одним із найвідоміших господарств Чернігівщини, без перебільшення задаючи тон у впровадженні нових агротехнологій. Сьогодні в обробітку тут 8 тис. гектарів, і більше частину цієї площі щороку обробляють за класичною технологією. Виорати такі значні площі вчасно та якісно — завдання не з простих, але керівництву «Олстас-льон» вдалося знайти оптимальне рішення за допомогою плуга LEMKEN Eurotitan.

— Ми вирощуємо озиму пшеницю, кукурудзу, ріпак і сою. Ґрунти в нас піщані, а вибір технології безпосередньо залежить від культури-попередника. Після кукурудзи ми, звісно, оремо, щоб ретельно заховати велику кількість твердих пожнивних решток у ґрунті та пришвидшити їх мінералізацію. Потім уже навесні проходимо бороною LEMKEN Heliodor і закриваємо вологу, — розповідає інженер СТОВ «Олстас-льон» Володимир Корх.

Зрозуміло, що в господарстві, яке обробляє такі площі вже не перший десяток років, в експлуатації перебувало чимало плугів. І вимоги до них тут висуваються найсуворіші.

Володимир Корх, інженер СТОВ «Олстас-льон»

— Взагалі у нас є два найважливіші критерії вибору нових агрегатів. Перший — це якість. Техніка повинна не стояти, а працювати й без жодних несподіваних поламань. Другий критерій — це продуктивність роботи, що особливо стосується плугів. У нас великі поля і дуже довгі гони, тому ми звернули увагу на 12-корпусний плуг LEMKEN Eurotitan, — пояснює Володимир Миколайович.

У господарстві провадять оранку на глибину 30 см, агрегатуючи плуг із грандіозною шириною захвату з трактором, потужністю 600 кінських сил.

— Знаєте, ми раніше працювали з 9-корпусними плугами, і витрата пального виходила така сама — 22–25 літрів на гектар, залежно від умов роботи. Тому, придбавши 12-копусний LEMKEN Eurotitan, ми витрачаємо таку саму кількість пального і підвищили продуктивність роботи на 25%. Причому він пропонується із візком, тут дуже надійна та високоефективна гідравліка, і плуг у нас працює саме як причіпний, а не навісний чи напівнавісний, — зазначає інженер СТОВ «Олстас-льон».

Справді, продуктивність роботи німецького плуга-гіганта становить фантастичні 80–100 га на добу. Причому LEMKEN Eurotitan у господарстві працює за RTK-сигналом, що дає змогу безперервно зберігати продуктивність і точність роботи як у денний, так і в нічний час. Відповідно, буквально за 10 днів можна виорати 1000 (!) гектарів полів.

— І що важливо — у нас фактично немає серйозних поламань. Так, планово міняємо витратні запчастини, але значно рідше, ніж на більшості агрегатів інших виробників. Скажімо, у доліт тут реальний ресурс роботи перевищує показник у 2000 га, і це на наших піщаних ґрунтах! Якщо говорити про систему захисту на зрізних болтах, то за той час, що LEMKEN Eurotitan відробив свої вже 44 тис. гектарів, ми поміняли заледве 10–15 болтів. Оригінальні складники LEMKEN — це вищий клас. Ми давно відчули їхні переваги, тому використовуємо тільки фірмові деталі виробника, — наголошує Володимир Корх.

Саме так — протягом кількох років експлуатації на полях СТОВ «Олстас-льон» 12-корпусний плуг LEMKEN Eurotitan уже зробив 44 (!) тисячі гектарів. І до того ж навіть мови немає про зношеність агрегата! Міцну раму виготовлено з мікролегованої сталі прямокутного профілю з дрібнозернистою структурою металу й товщиною стінки 10 мм. Така конструкція забезпечує хорошу жорсткість і тривалий строк експлуатації плуга за мінімальної його ваги. Пластини, на які встановлено кронштейни корпусу плуга, кріпляться до рами за допомогою болтів. Унаслідок цього досягається надзвичайна точність посадки деталей і висока зносостійкість рами.

— Погляньте самі: наш плуг майже як новий, хоч ми задаємо йому максимальне навантаження! Одна з головних причин, чому ми обираємо агрегати LEMKEN — це те, що вони свою високу надійність та довговічність демонструють не на словах, а на ділі, — стверджує фахівець.

За словами Володимира Корха, перший агрегат LEMKEN — дискова борона Heliodor з’явилася на полях СТОВ «Олстас-льон» ще 2008 року. Сьогодні ж тут працюють уже два Heliodor – із робочою шириною 6 та 10 м, 10-метрова борона Rubin і наш головний герой — 12-корпусний плуг LEMKEN Eurotitan.

— Можу сказати тільки одне про цю всю техніку — жодних нарікань, несправностей чи огріхів. Усі агрегати працюють чітко й справно, не потрібно очікувати сервісних інженерів чи якихось деталей. Вони не стоять, а працюють, — каже Володимир Миколайович.

Інженер компанії «Олстас-льон» зазначає не лише максимальну продуктивність і надійність роботи плуга LEMKEN, а й саму якість оранки.

— Після його проходу на поверхні практично не лишається пожнивних решток ані кукурудзи, ані ріпаку. Це заслуга досконалих пір’євих відвалів, що чітко виконують своє завдання. До того ж ці відвали не лише приорюють солому, а й додатково подрібнюють грудки. Після проходу плуга лишається досить однорідна середньо- та дрібногрудкувата структура поверхні поля. Це дає змогу повноцінно нагромаджувати вологу в ґрунті та полегшує передпосівний обробіток поля навесні, — зазначає Володимир Корх.

Також наш співрозмовник окремо зазначає продуманий функціонал у конструкції LEMKEN Eurotitan для покращення виконання польових операцій.

— По-перше, тут дуже вдало реалізована система захисту від ударів, каміння тощо. Плуг іде полем практично без зупинок і, як я вже казав, без поламань. По-друге, тут є такі приємні «дрібнички», як, наприклад, захисна електроніка на випадок перекидання плуга, щоб випадково не порізати колеса трактора на розворотах. Ну, і звісно ж тут дуже зручні гідравлічні регулювання. Так, залежно від робочих завдань, можна точно регулювати ширину захвату корпусів від 33 до 50 см, — розповідає інженер.

Завдяки чотириступеневій системі регулювань робочої ширини LEMKEN Eurotitan діапазон моделей від 9 до 12 корпусів може мати ширину від 297 до 600 см, тобто годиться для будь-яких умов роботи. Своєю чергою, точне налаштування робочої глибини здійснюється як на центральному шасі, так і на задньому опорному колесі без використання інструментів. За заглиблення плуга заднє опорне колесо автоматично переводиться в робоче положення, що унеможливлює небажане відхилення вперед за роботи на нерівній поверхні ґрунту.

Враження Володимира Миколайовича від експлуатації німецького агрегата цілком розділяє оператор трактора Віталій Аноп. Віталій безпосередньо працює з плугом LEMKEN Eurotitan і чудово вивчив його особливості.

Як ви можете побачити самі, після проходу плуга LEMKEN поле повністю чисте — усі пожнивні рештки вкриваються ґрунтом. Великих грудок практично немає — все так, як і має бути. Ну, і, звичайно, мені як механізатору зручно працювати з тією технікою, яка фактично не ламається і не загрожує жодними неприємними несподіванками. Плуг собі робить свою роботу — і все, — посміхається механізатор.

Ігор Павлюк

Інкубатори для яєць: як обрати

Інкубатори для яєць є ключовим елементом у процесі розведення птиці, що дозволяє контролювати...

Гірчиця приносить прибуток: досвід господарств

На Сумщині розширюють площі під гірчицею, яка не тільки економічно ефективна, а й є гарним...

Як правильно годувати свиней

Вирощувати свиней складніше, ніж вирощувати інших сільськогосподарських тварин, таких як велика...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

39002
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27611
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14521
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.