Кукурудза — цариця не лише полів, а й ферм. Адже ця культура є основним джерелом поживних речовин у раціонах ВРХ. Зростання прибутковості молочного скотарства напряму залежить від сучасної кормової бази. Провідним рішенням у цій сфері стали гібриди кукурудзи LG Animal Nutrition®. І започаткована компанією «Лімагрейн Україна» акція «Антикризовий силос» має сприяти кращому забезпеченню українських господарств високоякісним раціоном для ВРХ.

«Лімагрейн» стала однією з перших насіннєвих компаній у світі, яка почала вивчати потреби жуйних тварин заради збільшення продуктивності ВРХ. Дуже важливим джерелом поживних речовин є зелена маса рослини. Силосні гібриди «Лімагрейн» окрім високого вмісту крохмалю мають деструктуроване лігнінове кільце, що забезпечує краще перетравлення клітковини всієї рослини.

«Ми — не єдина компанія на ринку у цьому напрямі, є справді немало силосних гібридів інших світових компаній, однак навіть усього 0,5 чи 1% кращої перетравності клітковини — це вже велика перевага», — каже Євгеній Кришталь, менеджер з розвитку проєкту силосної кукурудзи компанії «Лімагрейн Україна». Слід ураховувати чисту енергію лактації, вихід енергії з гектара, яка потрібна для продукування молока — від цього залежить економіка виробництва.

Євгеній Кришталь, менеджер з розвитку проєкту силосної кукурудзи компанії «Лімагрейн Україна»

Поживні властивості силосу гібридів LG Animal Nutrition® — збалансований уміст крохмалю та покращена перетравність клітковини — забезпечують вищий рівень чистої енергії лактації. Також споживання відповідного корму сприятливо позначається на здоров’ї корів. Відтак, зростають надої та якість молока, господарство отримує вищий і сталий прибуток.

В умовах, коли війна і криза тиснуть на виробника, компанія «Лімагрейн» проводить акцію «Антикризовий силос». Її мета — дати якісний стабільний гібрид для господарства за кращою ціною, що має допомогти агровиробникам у забезпеченні свого поголів’я основними кормами та сприяти зростанню продуктивності молочного стада.

Лінійка гібридів LGAN наразі містить кілька гібридів із високим рівнем перетравності, розроблених спеціально для годівлі ВРХ. Реалізовуючи свій потенціал на фермі, вони забезпечують гідний урожай на полі, стійкі до стресових умов вирощування.

  • Середньопізній гібрид Джоді (ФАО 380) вже став еталоном якості в цьому сегменті. Його відзначає пластичність до умов вирощування та продуктивність, високий уміст сухої речовини, ефект stay green.
  • Середньопізній ЛГ31479 (ФАО 440) — це гармонійне поєднання агрономічних характеристик, оптимальне співвідношення зерна і силосу, яскраво виражений ефект stay green.
  • Середньостиглий ЛГ30308 (ФАО 310). Гібрид відзначає висока кормова цінність, потужна енергія початкового росту та толерантність до основних хвороб.
  • Інша новинка в середньостиглій групі — гібрид ЛГ31383 (ФАО 360), створений для використання на силос та біогаз. Його відзначає вивірений баланс зерна і зеленої маси, висока толерантність до стресових чинників.

«Принцип сіяти будь-яку кукурудзу й за обставинами — кращу лишати на зерно, гіршу забирати на силос — сьогодні вже не працює», — наголошує Євгеній Кришталь. Сучасне тваринництво потребує особливо вивіреного ставлення до раціону ВРХ, адже це щонайперший важіль для підвищення продуктивності худоби. Фахівці радять обирати кілька гібридів, щоб силосна лінійка могла забезпечити потреби господарства за різних погодних умов. Також, закладаючи силос, варто збалансовувати гібриди за вмістом крохмалю та перетравністю клітковини для отримання корму вищої якості. В допомогу фермерам компанія Limagrain впровадила інноваційний цифровий сервіс Agrility®. Він надає змогу всебічно контролювати поле із силосною кукурудзою від сівби до збирання, розрахувати оптимальні терміни заготівлі силосу.

Фахівці зазначають, що війна та криза певним чином спонукають переосмислити значущість тваринницької галузі й, зокрема, молочного скотарства. Рослинницький напрям нині натрапив на низку обмежень, зокрема, недостатню місткість внутрішнього ринку, ускладненість експортних поставок тощо. Водночас в Україні існує суттєвий попит на тваринницьку продукцію. Європа об’єктивно теж зацікавлена в нашій молочній сировині й молокопродуктах у зв’язку з браком власного виробництва. Тож для українських фермерів відкриваються великі перспективи. Й акція «Антикризовий силос» від «Лімагрейн» є однієї зі своєчасних кроків до антикризового розвитку галузі.

Ефективність вирощування кукурудзи — різні...

Продуктивність кукурудзи ранньостиглого гібрида в середньому за 2011–2015 рр. змінювалася в...

«Посіяли 700 га пшениці та ріпаку швидко, точно...

Як показує себе зернова сівалка OMEGA від BEDNAR на полях ФГ «Веклин» у Львівській області...

Сертифікація насіння

У разі невідповідності показників насіння або садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36950
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26242
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13577
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.