Станом на початок листопада в Україні залишаються незібраними великі масиви кукурудзи. До вже традиційних організаційних проблем, спричинених нестачею збиральної і логістичної техніки, цьогоріч додалися наслідки рашистського вторгнення. Окрім того – несприятливі погодні умови у вересні та на початку жовтня, котрі унеможливили нормальний початок збирання врожаю.

Звісно, що кукурудза – це не пшениця і цілком може постояти у полі зайвий тиждень, а той навіть місяць. За сприятливих погодних умов це може піти навіть на користь фермеру, оскільки природним чином вологість зерна у качанах може знижуватися на 0,5 відсотка і навіть більше. Однак мінусів у запізненні збирання кукурудзи також вистачає.

Знову ж таки це ризик зібрати стигле зерно із надмірною вологістю. Осінь – це дощова пора, надто ж у поточному році. Схоже, що стабільна сонячна погода лишилася у жовтні у листопад демонструє відчутне зниження температур та певні опади.

Також, враховуючи вологу теплу погоду у попередні тижні, цілком ймовірним є те, що шкідники та патогени почувалися досить комфортно, активізувавши свій розвиток. Це означає підвищені ризики якості псування зерна, а також негативний вплив цих чинників на культуру, посіяну вже у наступному сезоні.

Читайте також: Що потрібно враховувати, вибираючи посівний матеріал кукурудзи

Не слід скидати із рахунків і цілком ймовірні морози, що прийдуть найближчим часом. Їх навіть короткотривала дії на рослини кукурудзи спричиняє не лише псування зерна, а також робить стебла ламкими, сприяючи їх виляганню. Навіть незначний мороз впродовж декількох годин може негативно вплинути на пізньостиглі гібриди кукурудзи, і навіть на цілком достиглі посіви. Тому зі збиранням зволікати не варто.

Завважимо, що занадто пізно зібране зерно потребує значно більше зусиль і витрат під час післязбиральної обробки, так само як і під час зберігання. До того ж, нормальні терміни зберігання такого врожаю є відчутно коротшими.

Зволікаючи зі збиранням кукурудзи, ми також ускладнюємо агроному завдання на наступний сезон, адже стерня кукурудзи потребує особливих підходів до обробітку. Незалежно від виду обробітку грунту, поле в короткі строки повинне бути підготовлене до ефективної сівби та якісної вегетації посівів наступної культури.

Ефективність вирощування кукурудзи — різні...

Продуктивність кукурудзи ранньостиглого гібрида в середньому за 2011–2015 рр. змінювалася в...

«Посіяли 700 га пшениці та ріпаку швидко, точно...

Як показує себе зернова сівалка OMEGA від BEDNAR на полях ФГ «Веклин» у Львівській області...

Сертифікація насіння

У разі невідповідності показників насіння або садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36955
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26244
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13578
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.