Дедалі більше аграріїв стверджують, що якщо ситуація із експортом зерна не покращиться, то вони будуть змушені істотно скоротити площі чи взагалі відмовитися від вирощування озимої пшениці.

Це зрозуміло, оскільки на складах фермерів і досі лежать мільйони тонн врожаю пшениці ще з минулого сезону. Разом із цьогорічним врожаєм це призведе до того, що цією важливою продовольчою культурою будуть забиті усі зерносховища в Україні – без можливості її реалізувати на більш-менш нормальних умовах.

Разом з тим, навряд чи відмова від пшениці буде повною і, мабуть, кожен фермер захоче посіяти бодай сотню гектарів озимини. Зрештою, це зерно може знадобитися для виробництва продуктів харчування на внутрішньому ринку, передусім борошна та круп. Однак вочевидь технологія її вирощування буде істотно здешевлена.

Так, існує очевидний сенс відмови від глибокого та навіть мінімального обробітку грунту під озиму пшеницю на користь прямого висіву. Ця культура нормально сприймає прямий висів у стерню, у чому вітчизняні агровиробники переконалися впродовж попередніх сезонів.

Читайте також: Удобрення озимих зернових

Також доведеться відмовитися від внесення значних норм мінеральних добрив під передпосівний обробіток восени. В цьому плані є сенс виділити певні кошти на якісне припосівне внесення добрив разом із насінням. В такому разі доцільно використовувати невелику норму азотно-фосфорних гранульованих добрив.

Якщо є можливість, краще застосувати рідке припосівне живлення сумішами, що містять азот, фосфор, сірку та цинк. Як свідчить досвід багатьох господарств, високу ефективність може продемонструвати внесення буквально 40-50 л/га таких сумішей, за умови, що вони подаються безпосередньо в зону розташування насінини. Діюча речовина зі складу рідких добрив засвоюється значно швидше та повніше. При цьому виключається момент нецільового використання добрив і вони обліковуються буквально літр до літра.

Обов’язковим є застосування інсектицидних та фунгіцидних протруйників для обробки посівного матеріалу. Це забезпечить необхідний захисний період до 40 днів від шкідників та збудників захворювань, і дасть змогу спокійно довести рослини здоровими до настання холодів. За певних умов це дасть змогу скоротити кількість фунгіцидних обробок рослин та знизити їх норми внесення.

Читайте також: Вирощування якісного зерна твердої озимої пшениці в Україні

Якщо господарства використовують насіння високоврожайних сортів озимої пшениці, що мають високу здатність до кущіння, є сенс істотно знизити норму висіву восени. Навесні із відновленням весняної вегетації, такі посіви можна буде буквально «розігнати» по врожайності, застосувавши органічні стимулятори кущіння та азотне підживлення. Такий захід буде особливо ефективним, якщо до березня буде розблоковано нормальний експорт зерна із України.

Також, враховуючи досить високий попит на насіння ріпаку, можна вже зараз передбачити різні варіанти. Наприклад, посіяти недороге сортове насіння озимого ріпаку із помірним мінеральним живленням. В тому разі, якщо сходи будуть слабкими та розрідженими через брак вологи, ці поля можна буде пересіяти озимою пшеницею.

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

Кіноа здатна зайняти одну із ніш на сучасному...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36607
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26030
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13437
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.