Протягом останніх років соняшник в Україні став найбільш рентабельною культурою, що для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер соняшникової олії у світі.

Компанія «Сингента» є глобальним лідером в аграрній галузі: насіння, ЗЗР, новітні технології тощо — і розуміє, що на ринку соняшнику, який розширюється й набуває дедалі більшого значення, існує чимало проблем. Й одна з головних — це контроль бур’янів і вовчка в посівах соняшнику.

На сьогодні існує кілька основних, добре відомих систем захисту посівів соняшнику:

• традиційна (із застосуванням ґрунтових гербіцидів);
• виробнича система Clearfield®;
• виробнича система Clearfield® Plus;
• технологія ExpressSun®.

Кожна з цих систем захисту має свої переваги та недоліки. Так, наприклад, традиційна система повністю не усуває всіх проблем (особливо за ранніх термінів висіву соняшнику), а в період можливого застосування післясходових гербіцидів наразі немає достатньої гнучкості.

Отже, контроль бур’янів у посівах соняшнику є актуальним питанням. Розуміючи цю проблему, селекціонери компанії «Сингента» створили гібриди нового покоління, які мають стійкість до низки гербіцидів — інгібіторів ацетолактатсинтази (АЛС), зокрема, на основі імідазолінонів (імазамокс/імазапір) та сульфонілсечовини (трибенурон-метил). Як природну властивість цю генетичну здатність було виявлено в дикій спорідненій популяції соняшнику, ізольовано і впроваджено селекціонерами компанії «Сингента» в елітні лінії.

Інноваційність технології A.I.R.™ полягає в унікальному поєднанні розвитку технологій минулих років та сучасних технологій контролю бур’янів у посівах соняшнику. Ця технологія дасть можливість сільгоспвиробникам застосовувати на A.I.R.™-гібридах соняшнику широкий спектр найрізноманітніших гербіцидів, дозволених до застосування на цій культурі, що врешті-решт забезпечуватиме успішніший та ефективніший контроль бур’янів і вовчка в посівах соняшнику.

Технологія A.I.R.™ розширює можливості й поєднує найкращі властивості гібридів соняшнику й захист посівів від бур’янів, підвищуючи рівень гнучкості та надаючи більше переваг, ніж будь-яка інша система захисту, що існує нині.

Таким чином, технологія A.I.R.™ завдяки свободі у виборі гербіцидного захисту дозволяє контролювати найрізноманітніші бур’яни в посівах соняшнику.

Г. В. Малина, канд. с.-г. наук, керівник групи з
технічної підтримки олійних культур, ТОВ «Сингента»

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40817
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28763
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15460
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.