Цьогоріч у багатьох вітчизняних господарствах було суттєво зміщено терміни сівби ярових культур. В тому числі це стосується і такої делікатної культури як соя, яка не дуже любить порушення оптимальних строків сівби.

Додамо, що у багатьох випадках сою доводилося сіяти із мінімальними нормами мінеральних добрив, знижуючи також бюджети на ЗЗР. Відповідно, із настанням доволі тривалих посушливих спекотних періодів, такі несприятливі умови розвитку можуть негативно відобразитися на стані рослин. І зрештою – на кінцевій врожайності посівів сої.

Саме тому дуже важливо підтримати посіви сої як до, так і під час та після цвітіння, сформувавши економічну, але водночас дієву технологію листового підживлення рослин цієї культури.

Наразі саме час застосувати мікродобрива, які містять бор, фосфор і цинк. Бор гостро необхідний для нормального проходження процесу цвітіння та формування зав’язі у рослин сої. Також опосередковано бор сприяє вищій стійкості рослин сої до температурних стресів.

Читайте також: Оптимальне живлення сої

Якщо соя посіяна відносно нещодавно, в такому разі їй знадобляться фосфор та цинк, котрі сприяють кращому розвитку кореневої системи рослин. При цьому слід обирати ті формуляції листових добрив, в складі яких фосфор перебуває у рухливих формах і може переміщатися всередині рослини.

Також відразу після цвітіння дуже бажаним є застосування багатокомпонентного мікродобрива на посівах сої. В тому разі, якщо на це не передбачені кошти або ж є сумніви у ефективності доступних препаратів, є сенс внести хоча б класичний сульфат магнію разом із бором. Це істотно покращить стан рослин.

Читайте також: Інтегрований захист сої

При цьому соя належить до тих культур, які особливо вдячно реагують на застосування органічних стимуляторів, передусім гуматів. Застосувавши їх превентивно можна суттєво підвищити стійкість рослин до температурних та інших стресів. Як свідчить досвід провідних аграрних господарств України, гумати бажано поєднувати у одному робочому розчині із хімічними мікродобривами.

Це істотно підвищить ступінь засвоєння та ефективності останніх та дозволить підтримати рослини сої із мінімальними витратами.

Мальчувальний метод обробітку ґрунту в Степу...

Експлуатація та інтенсивна експлуатація чорноземів Степу протягом тривалого періоду призвело до...

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36699
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26083
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13468
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.