
Як підвищити врожайність сої
- Деталі
- Бобові
- 90
Цьогоріч у багатьох вітчизняних господарствах було суттєво зміщено терміни сівби ярових культур. В тому числі це стосується і такої делікатної культури як соя, яка не дуже любить порушення оптимальних строків сівби.
Додамо, що у багатьох випадках сою доводилося сіяти із мінімальними нормами мінеральних добрив, знижуючи також бюджети на ЗЗР. Відповідно, із настанням доволі тривалих посушливих спекотних періодів, такі несприятливі умови розвитку можуть негативно відобразитися на стані рослин. І зрештою – на кінцевій врожайності посівів сої.
Саме тому дуже важливо підтримати посіви сої як до, так і під час та після цвітіння, сформувавши економічну, але водночас дієву технологію листового підживлення рослин цієї культури.
Наразі саме час застосувати мікродобрива, які містять бор, фосфор і цинк. Бор гостро необхідний для нормального проходження процесу цвітіння та формування зав’язі у рослин сої. Також опосередковано бор сприяє вищій стійкості рослин сої до температурних стресів.
Читайте також: Оптимальне живлення сої
Якщо соя посіяна відносно нещодавно, в такому разі їй знадобляться фосфор та цинк, котрі сприяють кращому розвитку кореневої системи рослин. При цьому слід обирати ті формуляції листових добрив, в складі яких фосфор перебуває у рухливих формах і може переміщатися всередині рослини.
Також відразу після цвітіння дуже бажаним є застосування багатокомпонентного мікродобрива на посівах сої. В тому разі, якщо на це не передбачені кошти або ж є сумніви у ефективності доступних препаратів, є сенс внести хоча б класичний сульфат магнію разом із бором. Це істотно покращить стан рослин.
Читайте також: Інтегрований захист сої
При цьому соя належить до тих культур, які особливо вдячно реагують на застосування органічних стимуляторів, передусім гуматів. Застосувавши їх превентивно можна суттєво підвищити стійкість рослин до температурних та інших стресів. Як свідчить досвід провідних аграрних господарств України, гумати бажано поєднувати у одному робочому розчині із хімічними мікродобривами.
Це істотно підвищить ступінь засвоєння та ефективності останніх та дозволить підтримати рослини сої із мінімальними витратами.