Чому в ПРАТ ПК «Поділля» зробили ставку на п’ять новеньких самохідних обприскувачів MASSEY FERGUSON 535R

ПРАТ ПК «Поділля», що в Крижопільському районі на Вінниччині, є однією з найвідоміших буряківницьких агрокомпаній України. Підприємство входить до складу аграрного холдингу «Укрпромінвест-Агро», що спеціалізується на вирощуванні сільгосппродукції, виробництві цукру і борошна, а також тваринництві.

Безпосередньо ПРАТ ПК «Поділля» вирощує цукрові буряки, озиму пшеницю, кукурудзу, сою та соняшник. Проте кожен агроном чудово знає, яким складним і відповідальним є технологія захисту вирощуваних культур — не менше як шість тільки фунгіцидних обробок!

І під такі завдання потрібно мати справді найкращі обприскувачі — високопродуктивні, з рівномірним покриттям посівів, точним дотриманням норми внесення та із солідним запасом надійності.

Раніше ми мали в господарстві дуже хороші самохідні обприскувачі відомого американського виробника. Однак технології не стоять на місці, і ми прагнули отримати ще більш технологічні та зручніші в роботі машини, конструкція яких містила б найновіші світові розроблення», — розповідає провідний інженер-механік Групи ПРАТ ПК «Поділля» Олександр Сташенко.

Олександр Анатолійович каже, що торік компанія масштабно оновила парк техніки, придбавши, зокрема, 10 нових тракторів, кормозбиральний комбайн, навантажувач та 5 самохідних обприскувачів.

Загалом аграрний холдинг «Укрпромінвест-Агро» в рамках оновлення технічного парку придбав 10 обприскувачів Massey Ferguson 535 R, п’ять з яких на ПРАТ ПК «Поділля» відвантажив офіційний дистриб’ютор бренду Massey Ferguson в Україні — компанія IN FORCE GROUP. Ці обприскувачі вперше завезли в Україну, чому ж ставку було зроблено саме на них?

Потрібно рухатися вперед і використовувати найсучаснішу техніку! Хотілося, щоб це був водночас універсальний обприскувач, аби однаково ефективно працювати і на цукрових буряках, і на інших культурах. Утім, основним критерієм вибору було оптимальне співвідношення ціни та якості машини. Також — рівномірне розподілення робочого розчину, точне внесення, вимкнення секцій, якісна електроніка — все, що нагально потрібно. І за результатами тендеру ми знайшли оптимальний варіант — самохідний обприскувач MASSEY FERGUSON 535R із 3500-літровим баком та штангою завдовжки 30,5 метра. Усі п’ять нових машин відпрацювали в нас уже десь по 600 мотогодин, і ми переконалися, що зробили правильний вибір», — зазначає Олександр Сташенко.

Справді, на момент нашої розмови новенькі «масеї» інтенсивно працювали на полях ПРАТ ПК «Поділля» третій місяць поспіль, тому інженери та механізатори компанії вже встигли оцінити новинки.

Його колега, також провідний інженер-механік компанії, розповідає, що відпрацював у ПРАТ ПК «Поділля» 14 років, фактично із самого моменту заснування компанії, тому може порівняти ці машини з тими обприскувачами, які застосовували раніше.

Безумовно, кращих обприскувачів у нас ще не було, і це — факт. До того ж раніше в нас також були хороші машини, але MASSEY FERGUSON 535R — це вже якісно новий рівень обприскування. Набагато краща стабілізація штанги, захід на лінію, зручність і простота в роботі, освітлення, прохідність — взагалі все краще, що не візьми. Наші механізатори дуже задоволені, і це — один із найоб’єктивніших критеріїв якості цих машин. Коли дилер розпочав навчання операторів MASSEY FERGUSON 535R, знаєте, я трохи побоювався: думав, хлопці працювали на простіших машин, раптом тут десь не розберуться… Виявилося, навпаки — в нових обприскувачах усі налаштування й керування здійснюються набагато простіше і зручніше! Фактично систему можна запустити в роботу у два кліки на моніторі, не треба нікуди залазити й шукати. Взагалі деякі функції керування машиною тут унікальні — в інших обприскувачах я такого не бачив. Скажімо, він сам підтримує число обертів під час роботи», — розповідає оператор обприскувача.

Розрахункове напрацювання на один самохідний обприскувач в ПРАТ ПК «Поділля» становить у середньому 3000 га. Утім, ці машини можуть зробити в рази більше, до того ж — якісно.

Як відомо, продуктивність роботи обприскувача прямо залежить від логістичних моментів — підвезення води, переїздів між полями тощо. Ми зараз без поспіху робимо по 300–400 гектарів на добу кожною машиною, але, щиро кажучи, щодо продуктивності роботи можливості MASSEY FERGUSON 535R є набагато вищими. Буквально вчора розмовляв із механізатором. Він каже, що тут такими безпроблемними є система стабілізації штанги й навігація, що, нарешті, можна спокійно зосередитися тільки на обприскуванні, а не крутити головою туди-сюди. Це стосується і обслуговування обприскувача, зокрема, заливання води в бак. Усе продумано і просто реалізовано: можна заправляти і збоку, і ззаду — набагато швидше, ніж в інших обприскувачах. У бічній частині машини розташовано кнопки керування, і не потрібно ганяти вгору й униз», — стверджує провідний інженер-механік компанії.

Щире захоплення інженерів і механізаторів ПРАТ ПК «Поділля» експлуатаційними перевагами самохідних обприскувачів MASSEY FERGUSON 535R пояснюється передусім вдалою конструкцією цієї моделі, у якій поєднано надійність, простоту й найкращі світові технології.

Модель MASSEY FERGUSON 535R із 165-сантиметровим кліренсом — уже п’яте покоління самохідних обприскувачів цієї лінійки. Якщо пригадуєте, раніше в Україні працювали такі висококласні обприскувачі, як Challenger Rogator, і MASSEY FERGUSON 535R певним чином є їхнім нащадком — істотно покращеним та ще більш просунутим технологічно. До речі, літера R у назві нашої моделі — не випадкова, бо означає «революційний», символізуючи справжній технологічний прорив у захисті рослин», — каже продакт-спеціаліст із ґрунтообробної техніки Massey Ferguson корпорації AGCO Борис Онищенко.

Борис Онищенко розповідає, що машини MASSEY FERGUSON 535R мають високий попит на ринках Північної та Південної Америки, Африки, Азії та Австралії. Достатньо сказати, що щороку продається понад півтори тисячі одиниць цих високопродуктивних самохідних обприскувачів.

Можна привітати команду ПРАТ ПК «Поділля» з тим, що в них з’явилися такі висококласні обприскувачі та ще й у максимальній комплектації. Так, тут покращена трансмісія SmartDrive, яка контролює оберти кожного колеса. Якщо котресь із коліс починає пробуксовувати, трансмісія знижує потік оливи до нього, миттєво долаючи цю проблему. Окрім підвищеної прохідності таке інноваційне рішення забезпечує економію пального до 15%. Середнє значення витрати пального в MASSEY FERGUSON 535R становить усього 11,5 літрів на годину роботи. Також SmartDrive дає змогу машині спокійно працювати на схилах до 36 градусів», — пояснює фахівець.

Самохідні обприскувачі MASSEY FERGUSON 535R приводить у рух надійний та економічний 200-сильний двигун AGCO Power об’ємом 6,6 л. Це — один із найкращих двигунів у своєму класі, про що, зокрема, свідчить те, що його широко застосовують у тракторах і комбайнах провідних світових виробників.

У конструкції MASSEY FERGUSON 535R слід також виокремити гібридну систему вимкнення секцій: де потрібно — по одній або ж по дві форсунки, що дає змогу відчутно заощаджувати робочий розчин. І справжньою родзинкою цієї моделі є система LiquidLogic, що змішує рідину як у баку, так і в штанзі, за потреби за допомогою системи відновлення продукту, повертаючи її в бак. Тобто це гарантує, що ми вносимо однорідний ефективний робочий розчин на рослини й водночас не потрібно виливати його залишки, використовуючи їх за призначенням на іншому полі. Також ми можемо автоматично начисто промити саму штангу та продути її повітрям», — розповідає Борис Онищенко.

Фахівець радить звернути увагу на унікальну трирівневу систему стабілізації штанги в конструкції MASSEY FERGUSON 535R.

По-перше, це встановлені на самій штанзі п’ять ультразвукових датчиків стабілізації, що дає змогу чітко утримувати задану висоту без участі оператора. По-друге — потужні азотні акумулятори. І, нарешті, по-третє — унікальна пневматична підвіска, наявна, до речі, вже у базовому оснащенні. Будь-які ямки, схили та перепади — три рівні стабілізації утримують усе, і, що головне — це дає змогу обприскувати посіви на швидкості до 25–30 км/год, забезпечуючи унікальну продуктивність роботи», — наголошує Бори Онищенко.

Зазначимо також, що в конструкції MASSEY FERGUSON 535R передбачено автоматичну зміну ширини колії від 2,8 до 3,45 м буквально на ходу, щоб можна було точно потрапляти в міжряддя на 45 та 70 см. За потреби на колеса одягають спеціальні щитки, що унеможливлює пошкодження рослин у рядках.

І нарешті слід сказати, що вже в базовому оснащенні тут є бортова метеостанція та розблокована GPS-антена Trimble. Ви бачите температуру повітря, силу та напрямок вітру, точку роси, відносну вологість — тобто всі ті дані, на підставі яких можна вибрати оптимальний час для початку роботи. Практично всі робочі показники можна відстежувати на моніторі та віддалено — на сервері завдяки телеметрії, яка також є в базовій комплектації MASSEY FERGUSON 535R», — розповідає Борис Онищенко.

А ми додамо, що ці без перебільшення — революційні самохідні машини для захисту посівів послуговуються в Україні високоякісним сервісним супроводом, який здійснює компанія In Force Group. Компанія надає абсолютно повний пакет послуг для клієнтів, починаючи з етапу вибору комплектації машини під конкретні потреби господарства та передпродажної підготовки й закінчуючи технічною та консультаційною підтримкою в режимі 24/7. Для цього In Force Group має все — висококваліфікований штат інженерів, сучасні ремонтні потужності й базу, місткі склади запчастин і виїзні бригади оперативного реагування. Все як має бути: для найкращих машин — тільки найкращий сервіс. По іншому сьогодні працювати не можна.

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41422
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.