Компанія BEDNAR презентувала на виставці Agrіtеchnica 2023 абсолютно нові й удосконалені агрегати для посіву та ґрунтообробітку з урахуванням світових тенденцій у землеробстві.

Уже котрий рік землеробство в усьому цивілізованому світі тяжіє до підвищення продуктивності роботи й одночасного збереження ресурсів та ощадливого ставлення до довкілля. Відтак, провідні виробники сільгосптехніки вдосконалюють свої агрегати, слідуючи саме таким трендам. І популярний в Україні чеський виробник сільгосптехніки BEDNAR – не виняток. Компанія презентувала 11 експонатів на цьогорічній виставці Agrіtеchnica, серед яких нові моделі техніки та вже відомі ринку вдосконалені агрегати для сівби й ґрунтообробітку з акцентом на ресурсоощадні технології.

Універсальний MATADOR

Особливу увагу фахівці BEDNAR цього року приділили новинкам посівної техніки. Одна з них – сівалка MATADOR MO 6000, призначена для посіву за технологією Strip-Tillоснащена долотами для ґрунтообробітку з регульованим міжряддям. Особливість цих робочих органів у тому, що вони мають гідравлічний захист, відтак, це значно надійніше й продуктивніше. Шинний коток агрегата рознесений для кращої прохідності решток, а вирівнююча планка якісно закриває ґрунт. Триточкова навіска дає змогу використовувати і так звану «зернову» шину, і просапну, тож сівалка підходить для посіву різних культур.

Основний двокамерний бункер сівалки об’ємом 5 тис. літрів розподіляється на два бункери по 2 і 3 тис. літрів. Також агрегат може бути оснащений і третім – ALFA DRILL 400 для сівби ріпаку, трав, сидератів, внесення мікрогранулятів тощо.

«Це універсальний агрегат, що буде представлений на українському ринку вже наступного року. Ми вже маємо перше замовлення в Україну, тому навесні плануємо робити демо-покази», – розповів директор BEDNAR в Україні та Молдові Михайло Кришко.

Широкозахватна EFECTA

Ще одна новинка від BEDNAR на виставці Agrіtеchnica – високопродуктивна широкозахватна сівалка EFECTA CM 12000, уперше оснащена бункером на 12 тис. літрів, розділеним 50:50. Має 12-метрову висівну шину та систему подвійного паралелограма, що найкраще витримує задану глибину. Тобто висівні секції кріпляться до рами за допомогою паралелограма, а також кожний сошник в свою чергу також має паралелограмне кріплення. Іншою особливістю цієї сівалки є те, що до неї можна обирати різні опції, зокрема, перед сошниками можна встановити прорізні диски й використовувати її для прямого висіву.

«Ще одна особливість сівалки – це 4 розподільчі «грибки», тоді як у більшості 12-метрових сівалок такого типу їх два, кожен з яких криє по одному 6-метровому крилу, – пояснює Михайло Кришко. – А завдяки 4-м таким «грибкам» секції менші, 3-метрові, тож і розподіл насіння кращий, тобто сівалка ефективніше працює на краях поля, клинах чи розворотах. І важливий елемент сівалки – дискові розпушувачі, адже після трактора завжди є ущільнення ґрунту, і важливо з ним боротися».

Нові й удосконалені

Також компанія представила на виставці сівалку з монодисковим сошником DIRECTO NO 6000що дає змогу сіяти в сухий важкий ґрунт. Тож вона підходить для господарств, що працюють у посушливій зоні. До того ж завдяки високому тиску (понад 350 кг) сівалка призначена і для прямого висіву. Окремий сошник дає змогу вносити добрива не разом з насінням у рядок, а класти його поряд, що дає кращий результат. Має аналогічний бункер, як і на сівалці MATADOR MO на 5 тис. літрів, та додатково може бути оснащена висівним апаратом ALFA DRILL.

А давно відома українським виробникам сівалка OMEGA була представлена на виставці з оновленою конструкцією, новими опціями та посиленими характеристиками. Одна з доданих опцій – дистанційне калібрування через мобільний додаток FARM LINK.

І ще одна посівна одиниця, представлена BEDNAR на виставці Agritechnica-2023 – це комбінація посівного бункера SEED BOX, з якого насіння подається пневматичною системою на навісну сівалку CORSA, а підготовка ґрунту проводиться вертикальною фрезою. Ці три агрегати можуть працювати разом або окремо, в комбінації з іншими агрегатами.

Також BEDNAR уперше презентував шнекові навантажувачі на сівалках DIRECTO, EFECTA та OMEGA і тензометричні датчики на бункерах.

Ґрунтообробіток для справжніх Profi

Ґрунтообробна техніка BEDNAR була представлена на виставці покращеними Profi-моделями вже відомих агрегатів. Так, стерньовий культиватор FENIX Profi дає змогу працювати по стерні на глибину до 35 см, має гідравлічний захист стійок та важкі котки, завдяки чому він ефективний навіть у складних умовах. Модельний ряд таких культиваторів налічує агрегати з робочою шириною від 3 до 8 метрів.

Міжрядні культиватори ROW-MASTER уже не один рік працюють в Україні і дуже гарно себе зарекомендували. А на виставці цьогоріч компанія запропонувала увазі відвідувачів покращену модель культиватора ROW-MASTER Profi.

«Були запити від більш просунутих клієнтів зробити цю машину ще більш сучасною. Тому ми збільшили кліренс до 90 см, що дає змогу працювати увесь травень і червень, тобто до високої стадії росту рослин. Головна його перевага – посекційне відключення. Завдяки гідравліці секції по черзі відключаються, коли ви, наприклад, заходите в клин. А при заїзді в новий рядок вони так само по черзі всі включаються, що спрощує роботу та підвищує ефективність», – пояснив Михайло Кришко.  

За його словами, агрегат простий та комфортний в експлуатації, всі налаштування максимально автоматизовані. Він оснащений датчиками, які автоматично ведуть агрегат по рядку, що запобігає пошкодженню рослин та дає змогу працювати 24 години на добу зі швидкістю 15 км/год. Тобто за добу 6-метровий культиватор здатен зробити близько 200 га.

Шестиметровий дискатор SWIFTERDISC Profi має Х-подібне розташування дисків, що запобігає дрифтуванню. Це єдиний дискатор на ринку України, який має таку систему. Крім того, дуже гарно себе зарекомендували агресивні диски. А модель Profi можна додатково оснастити важкими подрібнюючими котками. SWIFTERDISC Profi має потужнішу раму, а передні опорні колеса також можна ставити подвійні, більш потужні, що ефективно на нерівному полі або за роботи на великій швидкості.

А стерньовий культиватор VERSATILL завдяки п’ятьом рядам лап підійде для більш раннього виходу в поле, коли ґрунт іще вологий, тоді як звичайний компактор вимагає стиглості ґрунту. Це культиватор американського типу з тією відмінністю, що тут спереду ще можна ставити вирівнюючу планку, а транспортна вісь інтегрована всередину, що важливо за роботи у вологих умовах.

Вигідна пропозиція

Однією з головних переваг техніки BEDNAR українські аграрії завжди першочергово називають найкраще на ринку співвідношення ціни та якості. Така концепція була збережена і для нових агрегатів.

«Ми завжди намагаємося бути в преміум-сегменті за якістю, пропонуємо сучасні агрегати з найкращими рішеннями і при цьому формуємо ціну, яка є більш доступною, у порівнянні з вартістю інших брендів преміум-сегменту. Це, зокрема, зумовлено тим, що наш завод розташований у Чехії, чия модель економіки дає змогу виробляти техніку в центрі Європи дещо дешевшу, аніж, наприклад, техніка німецького чи австрійського виробництва», – пояснив Михайло Кришко.

Він наголосив, що всі новинки, представлені на Agrіtеchnica 2023, будуть доступні українським сільгоспвиробникам, чиї запити з початку повномасштабної війни дещо змінилися. Наразі є багато запитів щодо більш універсальних агрегатів, які виконують кілька операцій за один прохід. І якраз BEDNAR має широкий вибір такої техніки, тож готовий задовольнити потреби своїх клієнтів, серед яких як малі та середні господарства, так і агрохолдинги.  

«За останні роки ми стали більш упізнаваними, тож і клієнтів побільшало. Звісно, у 2022 році в нас продажі відчутно впали, як і в більшості компаній, але вже у 2023 ми повернулися до планової роботи і маємо істотне зростання на українському ринку цього року», – підсумував Михайло Кришко. 

Анжела ГАВРИЛЮК

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40817
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28763
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15460
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.