Стійкому зростанню рослин і високому врожаю сприяють органічні добрива. Для внесення їх служать агрегати компанії «Коте Ландтехнік». Зокрема, цистерна-танкер, яка призначена для роботи з рідкою органікою

Німецькою компанією «Коте Ландтехнік» (Kotte Landtechnik), що розробляє технології поводження з рідким гноєм із 1967 року, керує вже четверте покоління сім’ї Котте. Тобто це — родинне підприємство, як і багато інших відомих машинобудівників Європи: «Лемкен», «Амазоне», «Пьотінгер» й ін. Саме такий тип хазяйнування викликає найбільшу довіру фермерів — покупців сільськогосподарської техніки.

Базові умови в сільському господарстві швидко змінюються, розвивається агротехніка. Тому інновації є основою підприємницької діяльності.

«Коте Ландтехнік» нині — провідний німецький виробник і постачальник повного циклу техніки для рідкого гною й транспортування, також розроб­ляє й індивідуальні конкретні рішення за бажанням клієнта. Підприємство виготовляє під торговою маркою «Гарант» (Garant) танкери для гною, що дозволяють розливати його на полях. Це міцні сталеві автоцистерни німецької якості. Мають від однієї до чотирьох осей відповідно до місткості резервуара: від 6 до 32 м³.

Читайте також: Не перестаратися з добривами

Цей танкер для гною — двокамерний. Принцип тут простий і розумний: цистерна розділена на дві частини (камери). Заповнюючи одну з двох, задню або передню, можна оптимізувати навантаження на тяговий пристрій трактора, особливо на схилах — під час руху вгору або вниз.

Рідкий гній надходить у бак через верхню частину танкера. Цистерну оснащено з роторно-лопатевими помпами, що забезпечують максимальну ефективність наповнення резервуара гноєм, особливо в складних умовах усмоктування. Насадки на шланг дозволяють легко й швидко заповнити резервуар гноївкою. Оператор — чистий, працює комфортно. Поплавець на задній стінці резервуара показує рівень наповнення й активує автоматичне вимкнення, щойно досягається максимальний рівень рідини. За допомогою триходових повзунків можна легко перемикати між функціями «Наповнення», «Дозування» та «Перемішування». Розподільник крапельного шланга має довжину до 30 м.

До танкера-цистерни під’єд­нується шланговий розподільник рідких добрив Vogelsang. Це перевірена технологія розподілення, що дозволяє вносити добрива смугами (а не суцільно, як за розкидання або штангового обприскування) та близько до землі. Ці розподільники забезпечують безпечну й комфортну роботу завдяки міцній рамі та оптимальному прокладанню шлангів. Завдяки інтелектуальній системі керування секціями та точному розливанню можна розподіляти рідкий гній саме там, де це потрібно. Велика робоча ширина від 7,5 до 36 м дозволяє працювати особливо ефективно. Відстань між шлангами — від 25 до 34 см.

Читайте також: Унесення твердих органічних добрив під озиму пшеницю: практичні рекомендації

Система забезпечує повне й оптимальне очищення бочки за її спорожнення. Датчик на помпі вимірює витрати гноївки. Таким чином, можна плавно й без затримань контролювати бажане розподілення та кількість вилитих у ґрунт поживних речовин. Витратомір постійно визначає кількість рідкого гною, що вноситься, в діапазоні вимірювань від 0,5 до 12 м³/хв. Оператор може прочитати поточне значення внесеної рідини будь-коли на цифровому дисплеї. За бажання також можна регулювати швидкість розливання і кількість вилитого гною.

Важливою опцією є пристрій контролю тиску в шинах. Зменшивши його на полі, ми збільшимо площу контакту з ґрунтом і тим самим зменшимо тиск на нього. З іншого боку, на дорозі загального призначення можна підкачати шини, дати їм вищий тиск, значно знизивши витрати дизельного палива. Й транспортувати танкер зі швидкістю 40 км/год. Повне світлодіодне освітлення дозволяє цією машиною розливати гній навіть уночі.

Таку цистерну чи танкер купують великі диверсифіковані сільськогосподарські підприємства. Сучасні технології поводження із гноєм дозволяють рослинництву й тваринництву працювати в симбіозі, отримуючи вигоду одне від одного.

Василь Загарний

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

Кіноа здатна зайняти одну із ніш на сучасному...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36608
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26031
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13438
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.