Влада Китаю повідомила про реалізацію найбільшої у світі програми зміни погоди. Останніми роками в країні істотно збільшили інвестиції в управління погодними умовами, оскільки зміна клімату підвищує ризики для продовольчої безпеки країни.

За даними Китайського метеорологічного управління, такі необхідні дощі, що пройшли минулого тижня в зерновому поясі Китаю, були викликані відповідними операціями. Зокрема наземні та повітряні заходи із викликання дощу проводилися у провінціях Шеньсі та Шаньсі, а також Внутрішній Монголії, повідомляє Bloomberg.

Процес включає розпорошення за допомогою літаків та БПЛА хімічних речовин над хмарами з метою посилення дощу і снігопаду та придушення граду.

«Цьогоріч Китай на 20% збільшив кількість наземних операцій по управлінню опадами порівняно з тим же періодом 2024 р. Так, у провінціях Цінхай, Внутрішня Монголія, Шеньсі та інших було проведено 32 операції із викликання дощу з використанням авіації, загальною тривалістю 102 години.

У провінціях Ганьсу, Шеньсі, Шаньсі та інших було проведено 1488 наземних операцій із викликання дощу. За попередніми оцінками, операції торкнулася території близько 732 тис. квадратних кілометрів і збільшили кількість опадів приблизно на 560 млн т», — повідомляє агенція Сіньхуа.

У 2025 р в країні було проведено загалом 553 операції із викликання дощу з повітря та близько 17 тисяч операцій із викликання дощу із землі. «Технологія зміни погоди є важливою частиною створення погодної наддержави», — написав у своїй статті цього тижня Лі Джимін, директор Центру зміни погоди Китаю.

 

Пише seeds.org.ua.

Photo by Julián Cárdenas on Unsplash  

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.