Румунія, один з найбільших виробників зерна в Європейському Союзі, цього року очікує рекордно високого врожаю пшениці. За словами аналітиків та Міністерства сільського господарства, рясні весняні дощі допоможуть країні відновитися після торішньої посухи.

Минулого літа посуха та спека завдали шкоди посівам у Румунії та інших частинах Європи, що призвело до двозначних втрат кукурудзи та соняшнику. Проте регулярні дощі цього сезону, зокрема у квітні та травні, допомогли пом'якшити сухість ґрунту.

Міністр сільського господарства Флорін Барбу раніше цього тижня заявив, що очікує врожаю пшениці на рівні 14-15 мільйонів метричних тонн. Цезар Георге з румунської консалтингової компанії AGRIColumn повідомив Reuters у п'ятницю, що він очікує врожаю в 13-13,3 мільйона тонн, що все одно стане найвищим показником в історії країни, перевершивши рекордний урожай 2021 року.

"Додатковий надлишок румунської пшениці частково компенсує дефіцит пшениці... що може чинити тиск на зниження цін", — сказав Георге.

За даними національного статистичного управління, держава Європейського Союзу зібрала 9,29 мільйона метричних тонн у 2024 році, що на 3,5% менше, ніж роком раніше. Урожай кукурудзи в 2024 році склав 5,99 мільйона тонн, що на 31,45% менше, ніж роком раніше, а виробництво соняшнику – 1,49 мільйона тонн, що на 26,04% менше.

Георге повідомив, що його прогноз щодо кукурудзи на цей рік становить 10,2 мільйона тонн, а соняшнику – 2,5-2,6 мільйона тонн, незважаючи на те, що фермери уникають цих двох культур після років посухи.

Румунія експортує через свій головний чорноморський порт Констанца, який також став основним альтернативним маршрутом для України після російського вторгнення. Хоча український експорт зерна скоротився, оскільки Київ все більше покладається на власні порти, Румунія сприяла відвантаженню близько 30 мільйонів тонн з лютого 2022 року. За даними адміністрації порту Констанца, за перші чотири місяці 2025 року Україна відвантажила 292 233 метричні тонни.

 

Пише reuters.com.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.