На київській локації проєкту «Прибуткове поле» стартували перші обліки дружності сходів кукурудзи ЛГ 31305 (ФАО 290) компанії «Лімагрейн Україна». Посів здійснювали з нормою висіву 62 тис. насінин/га. Аналізуємо три основні технології підготовки ґрунту до сівби з використанням агрегатів компаній BEDNAR.

Технологія: роторний подрібнювач BEDNAR MULCHER MZ + нарізання смуг культиватором BEDNAR STRIP-MASTER

У цьому варіанті мульчування соломою суттєво вплинуло на мікроклімат у зоні рядка. Під час попередніх спостережень за температурним режимом у період посіву було зафіксовано, що під мульчею температура ґрунту в середньому на 1–2 °С нижча, ніж на ділянках, де ґрунт частково відкритий. Це впливає на прийняття рішень щодо вибору оптимальних строків посіву. Звертайте увагу на оптимальну температуру ґрунту для посіву на різних технологіях обробітку.

Технологія: коток-подрібнювач BEDNAR DURACUT TE 12400 + нарізання смуг культиватором STRIP-MASTER

Цей варіант показав найвищу дружність сходів. Завдяки перемішуванню соломи з ґрунтом прогрів відбувався рівномірніше, що сприяло активному старту.

Тут ми побачили переважну більшість сходів уже в перший день. Ґрунт прогрівався краще, оскільки солома не лежала суцільним покриттям. У результаті — до 100% рослин зійшло в перший і частково другий день», — ділиться спостереженнями Володимир Махота, експерт компанії Agrilab.

Технологія штригельна борона + прямий посів

Під час сівби умови були прохолодними, але сходи з’явилися переважно в перший і другий день. Наразі, залишки рослинних решток на поверхні поля активно мінералізуються.

Ми навесні започаткували цю технологію, але вже бачимо, що ефективно працює мінералізація рослинних решток. Це означає, що елементи живлення з них будуть доступні культурі», — пояснює Володимир.

Що вплинуло на динаміку сходів?

Одним із ключових факторів став рівень проекційного покриття поверхні ґрунту рослинними рештками. Чим щільніше покриття — тим повільніше прогрівалася посівна зона.

Різниця навіть в один-два градуси — це різниця в один день щодо старту сходів. При більш прохолодному ґрунті ми бачимо знижену дружність — тобто частина рослин з’являється пізніше, і це вже потенційна конкуренція», — додає фахівець Agrilab.

Водночас, як підкреслює експерт, якщо йдеться лише про час появи сходів — на урожай це суттєво не впливає. Проблема може виникнути лише тоді, коли дружність різко знижується, і в полі одночасно ростуть рослини на різних фазах розвитку.

Наразі за всіма трьома технологіями спостерігається висока якість сходів. Попри незначні відмінності в стартовій динаміці, основна маса рослин з’явилася в перші два дні після посіву. Це дозволяє прогнозувати добру вирівняність посівів і потенційно високу продуктивність у подальшому.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.