Спостерігаючи за швидким технологічним прогресом у світі, ми бачимо, що вплив інновацій на розвиток залежить не лише від сміливих ідей, а й від їх застосування для вирішення реальних проблем. Мало які сектори демонструють це краще, ніж сільське господарство.

Виробництво продуктів харчування стикається з дедалі більшим тиском, спричиненим зміною клімату, обмеженими природними ресурсами та зростаючим населенням планети. Посухи, деградація ґрунтів та нові захворювання рослин стають все частішими, в той час як від фермерів очікують виробництва більшої кількості продовольства з вищою харчовою цінністю і з меншими витратами. Для того, щоб задовольнити ці вимоги, сільське господарство потребує інновацій, а наука пропонує інструменти, які можуть допомогти.

Одним з найтрансформаційніших досягнень є нові геномні технології (НГТ). Ці передові інструменти — такі як CRISPR Cas — дозволяють науковцям вносити точні, цілеспрямовані зміни в геном рослини. Замість того, щоб вводити гени з інших видів, CRISPR дозволяє здійснювати такі корективи в межах однієї рослини, які можуть відбутися і природним чином, але значно швидше і точніше. Це схоже на використання редактора тексту для поліпшення одного речення, а не переписування всієї сторінки.

На відміну від ГМО, НГТ працюють з власним генетичним матеріалом рослини, що дозволяє здійснювати зміни, які є точнішими, природнішими і часто не відрізняються від традиційної селекції — лише значно швидші. Ця точність дозволяє виводити сорти і гібриди, які краще переносять посуху, ефективніше використовують воду або стійкіші до шкідників та хвороб. НГТ також можуть покращити харчову цінність продуктів — наприклад, збільшити вміст вітамінів або зменшити кількість алергенів, будучи корисними не лише фермерам, а й споживачам.

Хоча фермери в інших регіонах світу вже отримують користь від цих технологій, багато хто в Європі досі не має доступу до таких самих інструментів. Щоб залишатися конкурентоспроможними, фермери повинні мати рівний доступ до інновацій, які підтримують продуктивність, стійкість і сталий розвиток.

Інновації в сільському господарстві також залежать від сильної співпраці. Науковий прогрес найбільш ефективний, коли дослідники, селекціонери та фермери обмінюються знаннями та реагують на реальні виклики. Селекціонери виграють від доступу до найновіших наукових досягнень, так само як і дослідники отримують користь від розуміння реалій на місцях. Створення можливості для цього обміну є ключовим для забезпечення того, щоб інновації приносили практичну користь.

Це також підтверджує точка зору доктора Томаша Чеха, президента Інноваційного центру на Ягеллонському університеті в Кракові, який нещодавно зазначив: «Маючи потрібну кількість даних, ми можемо набагато раніше і легше передбачити, що станеться в сільському господарстві, наприклад, появу грибкових захворювань, періодичні посухи або надлишок води. Завдяки цим даним і сучасним технологіям ми зможемо легше керувати цим процесом, а отже, і обмежувати ризики, які впливають на кількість і якість врожаю».

Згоден з цим твердженням і доктор Денеш Дудіц, генетик рослин, лауреат премії імені Шечені та член Угорської академії наук, який наголосив, що науковий прогрес у галузі геноміки відкриває нову главу в селекції рослин. Як він зазначив: «Ера геноміки, заснована на редагуванні генів, розпочалася. Ми бачимо, що селекція рослин стає набагато ефективнішою».

Розуміння суспільства також є важливим. Технології, як-от НГТ, ще не є широко зрозумілими, і багато людей досі не знайомі з тим, як вони працюють чи чим відрізняються від ГМО. Тому прозора, науково обґрунтована комунікація є необхідною для того, щоб побудувати довіру та забезпечити обізнаний публічний діалог.

Інновації в сільському господарстві відіграють вирішальну роль у вирішенні найбільш актуальних проблем сьогодення, а наука і технології допомагають побудувати більш стійку та стабільну продовольчу систему заради майбутнього. У Corteva Agriscience ми пишаємося тим, що підтримуємо цей прогрес, просуваючи інструменти та знання, які допомагають фермерам вирощувати краще — сьогодні і для майбутніх поколінь.

Автор: Андре Негрейрос, керівник комерційного підрозділу
Центральна та Східна Європа в Corteva Agriscience

Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) — це глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка поєднує провідні інновації в галузі, активну взаємодію з клієнтами та оперативне виконання, щоб вигідно надавати рішення для найактуальніших світових проблем сільського господарства. Corteva створює вигідні ринкові переваги завдяки своїй унікальній стратегії дистрибуції, а також збалансованому та глобально різноманітному поєднанню насіння, засобів захисту рослин, цифрових продуктів і послуг. Будучи представленою одними з найвідоміших брендів у сільському господарстві та маючи провідний у галузі портфель продуктів та технологій, що має значні можливості до зростання, компанія прагне максимізувати продуктивність для фермерів, одночасно співпрацюючи з зацікавленими сторонами в усій харчовій системі, виконуючи своє зобов’язання збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.