Кожен агроном знає, що післяжнивний обробіток – не менш важливий за посів. А особливо тоді, коли погода не на боці аграрія. В господарстві на Полтавщині у 2023 році обрали нову техніку для цього етапу – дискатор BEDNAR SWIFTERDISC. Як він впорався і чому його вважають найкращим варіантом для підготовки поля за один прохід – далі в історії з перших вуст.

Дисковий лущильник SWIFTERDISC XO5000F ми придбали у компанії «АГРОРЕСУРС» восени минулого року. Бачили техніку BEDNAR у роботі в колег і чули багато позитивних відгуків, тому зупинилися на цьому виробнику. Раніше ми користувалися важкими дисковими боронами, а такого агрегата, який міг би одразу після попередника за один прохід зробити якісний обробіток ґрунту і передпосівну підготовку для наступної культури, у нас не було. До того ж борони були замалі для нашого трактора, а 5-метровий SWIFTERDISC якраз добре агрегатується із John Deere 6195М потужністю 195 к.с.

«Дискатор SWIFTERDISC за один прохід якісно обробляє площу після попередника і готує під сівбу наступної культури»

Максим Долошко, головний агроном ФГ «АГРОМАКС-2020» (Полтавська обл.)

Оскільки купили дискатор восени, встигли зробити ним лише підготовку ґрунту під сівбу озимих пшениці та ріпаку після сої на площі 450 га. При чому обробіток і сівбу робили одразу після жнив на глибину 7-8 см. Це дає змогу заощадити час і кількість проходів техніки по полю, а за наявності вологи в ґрунті – ще й максимально зберегти її. Утім, торік у нас була дуже сильна посуха, тож і зберігати не було чого. Працювали із сухим ґрунтом, але SWIFTERDISC якісно впорався із поставленими завданнями. Робоча швидкість була – 10-11 км/год, продуктивність – близько 40 га за зміну.

З переваг дискатора SWIFTERDISC я б назвав ще простоту в експлуатації та зручність транспортування. Щодо зносостійкості робочих органів – поки що нічого не можу сказати, адже зробили ним небагато площ. Навесні плануємо частково передисковувати цим агрегатом ріпак, адже через несприятливі умови частина посівів не перезимувала.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.