Агробізнес України у 2024 р. продемонстрував зростання, досягнувши нових історичних максимумів за ключовими фінансовими показниками. Про це свідчать дані дослідження, проведеного аналітиками платформи великих даних VKURSI.

«У 2024 р. загальний дохід аграрного бізнесу в Україні сягнув 2,4 трлн грн, що у 2,6 разів більше, ніж торік (920,9 млрд грн). Прибуток галузі збільшився майже в п’ять разів — із 65,8 млрд грн у 2023 р. до 327 млрд грн у 2024 р. Таке зростання свідчить про швидке відновлення та укріплення агросектору, який, попри масштабні втрати — зруйновану інфраструктуру, пошкоджену техніку, знищені склади та елеватори — демонструє високу стійкість і здатність адаптуватися до складних умов», – вказується у повідомленні.

Як зазначають експерти, цікавим є регіональний розподіл. Так, найбільше доходів згенерували компанії, зареєстровані у центральних регіонах України. На них припадає 47% всього доходу, що свідчить про значну концентрацію аграрного бізнесу у цих регіонах, некритичну втрату земельного банку внаслідок замінувань, а також відносну безпеку ведення бізнесу. Водночас Вінницька область отримала найбільший виторг та згенерувала 12% всіх доходів сільськогосподарського бізнесу.

Області, де компанії продемонстрували найбільший дохід у 2024 р.: Вінницька (292, 8 млрд грн), Черкаська (265,3 млрд грн), Полтавська (216,2 млрд грн), Київська (203,7 млрд грн) та Хмельницька (157,8 млрд грн).

Також зазначається, що до топ-5 компаній, які минулоріч отримали найбільший чистий прибуток, увійшли ТОВ «Енселко агро» (4,2 млрд грн), ТОВ «Вінницька птахофабрика» (4 млрд грн), Кооператив «Золоті пруди» (3,4 млрд грн), ПрАП «Агропродсервіс» (3,3 млрд грн), та ПрАТ «Миронівська птахофабрика» (3,1 млрд грн).

Першу п’ятірку компаній , які у 2024 р. отримали найбільший чистий дохід, сформували ТОВ «Вінницька птахофабрика» (54,4 млрд грн), ПрАТ «Миронівська птахофабрика» (28,6 млрд грн), ПрАТ «Лебединський насіннєвий завод» (19,7 млрд грн), ТОВ «Енселко агро» (13 млрд грн) та ПрАТ «Зернопродукт МХП» (12,6 млрд грн).

 

Пише agronews.ua.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.