Благодійний проєкт FARMERHOOD, який протягом двох років надавав критично важливу підтримку малим фермерським господарствам України, постраждалим від війни, завершив свою діяльність. За цей час відбулося 405 донацій на загальну суму 627 тис. дол. США, що допомогло забезпечити 33,5% від потреб фермерів.

Про це повідомляє Агробізнес Сьогодні.

Проєкт був започаткований у травні 2023 року українським благодійним фондом «ДАР», міжнародним благодійним фондом Alight, компаніями Syngenta, Feodal, EarthDailyAgro та KERNEL. Фінансову допомогу надавали малим сільгоспвиробникам із банком землі до 500 га, що розташовані у деокупованих та прифронтових районах.

Ключовим інструментом у реалізації місії проєкту FARMERHOOD стала цифрова платформа, розроблена Feodal, яка надала українським фермерам можливість поділитися своїми історіями та озвучити нагальні потреби для збереження власних господарств у районах, наближених до зони бойових дій. Завдяки стратегічній підтримці Фонду Говарда Баффета ці історії були ефективно донесені до фермерської спільноти США, що спонукало до трансатлантичної солідарності та підтримки.

Прозора і надійна бізнес-модель проєкту гарантувала, що кожен долар від донора, направлений в Україну, в повному обсязі досягне українського фермера. За час роботи проєкту було отримано та валідовано 591 заявку від 223 фермерів на отримання допомоги. 294 заявки було повністю виконано відповідно до механізму розподілу донацій у FARMERHOOD.

Згідно із заявками потреби фермерів сумарно склали 1 871 тис. дол. США. Проєкт зібрав 405 донацій на загальну суму 627 тис. дол. США, що допомогло забезпечити 33,5% від потреб фермерів. Найчастіше вони обирали категорії матеріально-ціннісної допомоги, такі як насіння та засоби захисту рослин, паливо й кошти на відновлення господарської діяльності.

Катерина Конащук, керівниця проєкту FARMERHOOD

«На шляху створення та реалізації проєкту нас чекало чимало викликів, але й багато однодумців та підтримки. Ми пишаємося тим, що змогли надати реальну допомогу на суму більше ніж 23 млн грн сотням українських фермерів у найскладніший для них час. Ця підтримка не лише допомогла зберегти їхні господарства, але й зміцнила економіку південно-східного регіонального фермерства, що зазнало найбільшого руйнівного впливу від війни», – зазначила керівниця проєкту FARMERHOOD Катерина Конащук.

Компанія KERNEL долучилася до допомоги із запуском проєкту і надала безпосередню підтримку на відновлення постраждалих фермерських господарств.

«Наша компанія дуже добре розуміє виклики, з якими щодня стикаються аграрії, тому у рамках FARMERHOOD цінно бути частиною підтримки українських сільгоспвиробників. Цей проєкт доводить, що ринку потрібно об’єднувати зусилля задля зміцнення агробізнесу України зсередини», – зауважив комерційний директор по Україні компанії KERNEL Олександр Головін.

Найбільшими донорами проєкту стали компанії ADM, Cargill та Ameropa, чиї внески були надзвичайно важливими для досягнення цілей FARMERHOOD.

Сільгоспвиробники із деокупованих та прифронтових районів

«Для нас велика честь співпрацювати з FARMERHOOD для підтримки українських фермерів, які постраждали від війни. У такі часи, як зараз, допомога фермерам у забезпеченні їхньої діяльності та відновленні господарств – це не лише необхідність, а відповідальність, яку ми з гордістю поділяємо», – зазначила CEO ADM Україна Ірина Присяжнюк.

У компанії Syngenta вважають, що успіх FARMERHOOD був би неможливий без віри у фермерське братерство, відповідальності ключових і підтримуючих партнерів та активності з боку донорів і бенефіціарів.

Отож, FARMERHOOD не лише забезпечив пряму допомогу, але й зміцнив міжнародні зв'язки і партнерство, сприяючи стійкості малих господарств і пришвидшенню подолання наслідків війни.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.