Винайдена нова технологія в розплідництві і овочівництві – самохідний колаборативний агрегат, що допомагає у прополюванні, культивації, збиранні овочевих культур і ароматичних та лікарських трав.

Винахідники й машиновиробники із Франції втілили її у конструкції багатофункціонального возика «Тутіло» (Toutilo), - повідомляє сайт компанії-виготовлювача www.toutilo.com.

Це новітній тип техніки - колаборативний робот (кобот). Механотронний помічник, що працює поруч з людиною, а іноді й разом. Наприклад, загвинчує шурупи, коли людина утримує предмет. Однак потенційна сфера діяльності агрегатів-асистентів  значно ширша – зокрема, вже бачимо їх і в сільському господарстві. Їх ще називають - інтелектуальні пристрої-асистенти.

Читайте також: Живлення кукурудзи: агрономічний досвід останнього десятиріччя

 На возику «Тутіло» працівник лежить долілиць на регульованій висоті від 10 до 50 см

Над землею  Його руки вільні сіяти, сапати або збирати коренеплоди, при тому автоматично здійснюються заздалегідь задані операції: культивація рядків, механічне сапання, транспортування рослин. За необхідності робітник може змінити заздалегідь заданий темп і напрямок руху машини за допомогою джойстика. «Тутіло» легко адаптується до різних розмірів рослинних культур. Компактні характеристики роблять агрегат придатним також для теплиць. Його електродвигун працює без шкідливих викидів автономно до 30 годин. Це - обладнання, покликане допомогти працівникам невеликих господарств, синхронізуючи і полегшуючи різні види діяльності.  «Тутіло» вивільняє від 25-50% робочого часу - в залежності від завдань.

 Віктор Борзненко

 

EvoPac™ — новітнє пакування засобів захисту...

Ступінь технологічності всіх елементів у застосуванні засобів захисту рослин надважливий не лише...

Міндобрива для соняшнику

Як розрахувати оптимальну стратегію мінерального живлення посівів соняшнику з урахуванням поточних...

Огляд ефективних рішень захисту кукурудзи від...

Протягом останніх двох років, періоду війни в Україні, спостерігається тенденція до зменшення площ...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38548
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27381
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14321
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.