Загалом, якщо не складаються аномально посушливі умови, то кукурудза росте у лісостепових регіонах України дуже навіть непогано. 9-10 т/га «на коло» перетворилися на мінімальну стабільну норму. На багатьох полях фіксуються значно вищі результати.

З іншого боку вирощувати цю культуру із кожним роком стає дедалі складніше. Посіви пригнічують як не сильні посухи, то град, а останніми роками – аномально низькі температури навесні та на початку літа. Звісно, що зарадити цьому не в силах жоден агроном. Проте підготуватися до викликів природи можна, причому вже зараз.

Перш за все необхідно правильно підібрати гібриди кукурудзи для вирощування у конкретних грунтово-кліматичних умовах. Часи вибору насіння на кшталт «беріть, це хороший гібрид – не пошкодуєте!» минають. Сьогодні необхідно обрати конкретні декілька гібридів під певні умови та технологію вирощування. Це мають бути чітко сплановані посіви, які перериватимуть ризики та компенсуватимуть ймовірні втрати врожайності.

Наступний момент – це має бути не просто насіння, а гарантовано оригінальне та якісне насіння. Такий посівний матеріал необхідно купувати винятково у офіційний продавців, усі посівні одиниці повинні мати відповідний сертифікат.

Втім, на жаль, це далеко не завжди означає безумовну якість посівного матеріалу та відповідність його заявленим характеристикам. Тому вже зараз необхідно здійснити серію елементарних досліджень схожості придбаного насіння за різних температур та вологості. Це дасть змогу зрозуміти, по-перше, відсоток схожості насіння, а по-друге, його реальні властивості щодо проростання за різних погодних умов.

Також, якщо насіння кукурудзи досі не протруєне, було б дуже добре обробити його надійним інсектицидним препаратом, а також підібрати хороший фунгіцидний протруйник. Останній аспект є надзвичайно важливим сьогодні, оскільки внаслідок різних причин, в тому числі істотним зростанням площ під кукурудзою, ця культура стає особливо вразливою до захворювань. Також, до речі, варто розглянути застосування на посівах кукурудзи фунгіцидів та включення їх до системи захисту. Це актуальна вимога часу, і до того ж якісні фунгіциди додатково чинять ростостимулюючу дію на рослини.

Дуже важливо також продумати азотне живлення «королеви полів», аби зробити його максимально доступним для рослин і при цьому не перевищити ліміти рентабельності. З цією метою варто продумати схему дробного внесення азоту вже після того як з’являться сходи кукурудзи. Таке внесення можна провадити як обприскувачем у міжряддя, вносячи КАС під самі стебла рослин, так і за допомогою просапних культиваторів чи аплікаторів, обладнаних технічними рішеннями для внесення рідких чи гранульованих добрив.

Дуже важливо також переконатися у тому, що кукурудза буде забезпечена найважливішим елементом – цинком. З цією метою доцільно здійснити аналіз грунту, і в разі дефіциту цинку, спланувати його позакореневе внесення.

Також цинк, як і фосфор із сіркою, доцільно дати під кукурудзу у вигляді передпосівних чи стартових добрив. Сьогодні сучасні сівалки оснащаються ефективним обладнанням для стартового внесення рідких добрив. Можна підібрати рідке добриво із оптимальним для стартового розвитку кукурудзи складом: азот, фосфор, сірка, цинк та ін. Це дасть змогу забезпечити оптимальні умови для розвитку рослин від самого проростання насінини та зробити їх більш стійкими до стресових умов вегетації.

Три врожаї картоплі за сезон

Це на практиці доводить завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії «Інститут проблем...

«Кредитний Коридор» від ADAMA: досвід...

Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати...

Дослідження роботи ротаційної борони

Вплив швидкості руху ротаційної борони на якість роботи досліджували українські вчені протягом...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38810
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27515
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14438
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.