В Україні поступово набуває популярності американська технологія вирощування кукурудзи у сівозміні із соєю. Її суть полягає у чергуванні обох культур на полі через рік.

Такий підхід забезпечує певні переваги для агровиробників. Зокрема, кукурудза гарантовано отримує додатковий доступний азот із грунту, котрим її забезпечує соя в симбіозі із бульбочковими бактеріями. Також у кукурудзи та сої фактично немає спільних захворювань та шкідників.

Окрім цього, висів на одному й тому ж полі двох просапних культур, дає змогу фермерові обійтися однією сівалкою із уніфікованими міжряддями, найчастіше в діапазоні 45-50 см.

Читайте також: Ідеальні умови для вирощування гречки

Звісно, що в Україні ця технологія навряд чи може бути сприйнята беззаперечно, оскільки в переважній більшості випадків кукурудза в господарствах займає в рази більші площі у порівнянні із соєю. На жаль, остання культура за наших умов не завжди радує фермерів позитивними результатами.

Тим не менш, із певними змінами вона може бути сприйнята тими агровиробниками, котрі тяжіють до вирощування кукурудзи в монокультурі.

Тим часом, нещодавні дослідження в США, свідчать про те, що до сівозміни «кукурудза-соя» варто було б періодично включати пшеницю, оптимально – 1 раз на 4 роки. В такому разі, врожайність кукурудзи є вищою.

Під час цих досліджень науковці вирощували озиму пшеницю один раз в три або чотири роки разом з кукурудзою і соєю. Вони виявили, що довгострокові сівозміни кукурудзи і сої, що містять озиму пшеницю, можуть бути більш врожайними. Причому було пораховано рентабельність 4-5 річної сівозміни і вона виявилася вищою, аніж при вирощуванні лише кукурудзи із соєю.

Така сівозміна має також інші переваги. Ґрунти, як правило, стають більш здоровими і мають кращу структуру, коли сівозміна включає в себе дрібне зерно або фураж на додаток до кукурудзи і сої.

Віталій Ільченко: «Українські компанії повинні...

В Ukravit не чекають на закінчення війни, а фокусуються на роботі, щоб розвиватися й фінансово...

Заробити на сушарці

Наявність ефективного зерносушильного комплексу в господарстві дає змогу не лише суттєво заощадити...

Галина Борачок: «Для Аграрного сектору пріоритет...

Як перетворити філію заводу профнастилу й сандвіч-панелей на надійного партнера агронапряму й...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

43240
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

30139
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

16632
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.