Азотне підживлення кукурудзи

З появою сходів кукурудзи на фоні більш-менш достатньої вологи у грунті, агроном отримує змогу застосувати додаткові інструменти підвищення врожайності посівів цієї культури. Мова перш за все про азотне підживлення рослин міжрядним способом.

Річ у тім, що вже за появи 4 пар листків рослини починають «міркувати» про майбутню врожайність. На це рішення багато в чому впливає наявність вологи у грунті, а також достатня забезпеченість азотом.

Враховуючи досить значну кількість опадів у багатьох регіонах Лісостепу, а також – на заході України, можна вести мову про те, що частина внесеного навесні азоту потрапила до нижніх шарів грунту. Тобто, додаткове внесення азотних добрив не буде зайвим, тим більш, що наразі є усі підстави розраховувати на дощі у травні.

Також слід враховувати, що найвища потреба кукурудзи в азоті настає після утворення 10 пар листків. Відповідно, під цей період розвитку рослин бажано підігнати певну кількість доступного азоту.

 Читайте також: Гібриди кукурудзи на зрошенні

Дуже добре, якщо у господарстві є власний міжрядний аплікатор, за допомогою якого можна внести рідкі азотні добрива безпосередньо у міжряддя. Це може бути КАС, бажано із домішкою сірки, що підвищить доступність азоту для рослин. Як відомо, діюча речовина у складі КАС перебуває у трьох формах, котрі відрізняються за часом доступності для рослин. Таким чином, ми забезпечимо пролонговане і доступне азотне живлення кукурудзи, у найважливіший період розвитку.

Своєю чергою, це сприятиме істотному зростанню врожайності кукурудзи. Можна вести мову про прибавки в межах від 1 до 2 т/га.

Втім, не менш ефективним може бути застосування міжрядних культиваторів, додатково обладнаних функцією одночасного внесення твердих або рідких міндобрив, котрі будуть внесені на глибину 10-12 см.

Застосування міжрядного культиватора дасть змогу не лише здійснити азотне підживлення посівів кукурудзи, але й досягти інших переваг: розрихлити грунт, покращивши циркуляцію вологи та повітря безпосередньо в зоні розташування кореневої системи рослин, та звісно ж, знищити проростаючи бур’яни. Останній чинник є завжди актуальним, оскільки хімічні способи подолання цієї проблеми не завжди спрацьовують.

Звісно, що найпростішим способом азотного підживлення кукурудзи виглядає традиційне внесення карбаміду по листу. Однак норма внесення від 5 до 10 кг/га є доволі незначною та може справити істотний вплив на стан рослин. До того ж, за листового внесення карбаміду існує досить великий ризик «підпалу» рослин, тому із таким агрозаходом потрібно бути дуже обережними.

Проте назагал після появи сходів кукурудзи та впродовж ранніх фаз розвитку цієї культури існує очевидний сенс здійснити додаткові позакореневі підживлення. Так, зокрема, кукурудза є надзвичайно чутливою до нестачі цинку, корисним також буде листове внесення міді, котра має певні фунгіцидні властивості. Гостро необхідні кукурудзі також молібден та марганець, і ніколи не зайвим буде внесення сірки та магнію.

Ближче до цвітіння обов’язково потрібно дати по листу бор, який істотно поліпшить цей процес.

У всякому разі, поки є волога, надзвичайно важливо дати рослинам кукурудзи максимально розвинутися у цей період, особливо ж сформувати потужну кореневу систему. Тому рекомендованим є не лише додаткове внесення азоту, але доступних фосфорних добрив.

Товарний кредит для аграріїв — стратегія...

Українському агровиробникові розслаблятися немає коли: кожен новий сезон приносить нові виклики,...

Глибокорозпушувач — важливий інструмент

За останнє десятиліття в Україні спостерігалося доволі значне зацікавлення аграріїв...

MASCHIO GASPARDO: оптимізувати всі процеси для...

Провідний італійський виробник сільгоспмашин представив на Дні поля УКАБ — 2024 низку справді...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

44359
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

30671
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

17044
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.