У господарстві в Київській області торік посіяли гібрид кукурудзи РЖТ Ліпеккс на майже 600 га, зібравши в середньому по 135 ц/га зерна бункерної ваги

У «Так Агро», що на Київщині, протягом останніх років висівають гібрид кукурудзи РЖТ Ліпеккс й отримують у середньому по 135 ц/га зерна бункерної ваги. Про це розповів нам виконавчий директор відділку №1 ТОВ «Так Агро» Валерій Касяненко.

Обираючи гібрид кукурудзи, треба зважати на часті посухи, що стали актуальними для України. Насіння має бути стійким до екстремальних умов і давати хороший урожай. Такою логікою керувалися в «Так Агро». Про гібрид кукурудзи РЖТ Ліпеккс дізналися від менеджерів компанії «РАЖТ Семенс» 2019 року, коли вперше було засіяно демоділянку цим гібридом. За результатами вирощування того року отримали добрий урожай. Тому 2020 року аграрії придбали великі партії цього насіння й посіяли в товарних обсягах.

«Коли посіяли гібрид РЖТ Ліпеккс на площі майже 200 га, то отримали в середньому по 135 ц/га зерна бункерної ваги. Порівнюючи з конкурентами, отримали суттєву прибавку (інші гібриди кукурудзи того року дали в середньому по 127–125 ц/га). На мою думку, це найкращий гібрид із лінійки компанії РАЖТ. Гібрид інтенсивний, потребує і добрив і догляду, але дуже пластичний. Витримує посуху, стійкий до вилягання та хвороб. Пластичний гібрид, тобто витримує і надмірну кількість вологи, і так само посуху. Проти інших гібридів дає кращий результат щодо врожайності», — наголосив Валерій Касяненко.

Цього року в господарстві зменшили посівні площі під кукурудзою, додав він. Гібрид РЖТ Ліпеккс засіяли на 200 га. Зменшення пов’язано з ринковою ситуацією та сівозміною. Стан посівів культури нині хороший завдяки достатній кількості опадів на полях. Посіви кукурудзи добре розвиваються і мають хороші перспективи для високого врожаю зерна.

__________________________

«За нашими підрахунками, в середньому маємо до 22 рядів на качанах і по 35–40 зерен у рядку. Врожайність гібрида РЖТ Ліпеккс очікується високою», — Валерій Касяненко

__________________________

«Наступного року плануємо збільшити посівні прощі під кукурудзою до 600 га. РЖТ Ліпеккс висіємо в межах 600 га. Можливо, оберемо ще кілька інших гібридів. Якщо з року в рік РЖТ Ліпеккс добре забезпечує потрібні показники врожайності та стійкий до негативних погодних чинників, то навіщо шукати щось інше», — наголошує аграрій.

«Нинішнього року гібрид обіцяє добрий урожай. За нашими підрахунками, в середньому маємо до 22 рядів на качанах і по 35–40 зерен у рядку. Врожайність гібрида РЖТ Ліпеккс очікується високою. Як правило, починаємо обмолот посівів культури з вологістю 24–22% й відправляємо зерно на сушіння. Там насіння доводять до базових кондицій за вологістю й засміченістю. І тоді вже зерно йде на реалізацію», — каже виконавчий директор.

Фахівці компанії «РАЖТ Семенс» для хорошого результату не рекомендують загущувати посіви кукурудзи під час сівби. Тоді гібрид РЖТ Ліпеккс покаже максимальну ефективність навіть за умов обмежених водних ресурсів. Це не означає, що буде рости взагалі без води, просто рослини ефективно використають ті запаси вологи, що є в ґрунті. Гібрид РЖТ Ліпеккс добре витримує і холодовий стрес, формує добру кореневу систему. Він належить до середньостиглої групи (ФАО 290), тому раніше проходить стресові періоди й мінімізує ризики у фазу запилення й наливання зерна. У нього всі качани розташовано на одній висоті. Гібрид підходить для вирощування як монокультури.

Ресурсоощадні технології вирощування зернових —...

Аналізуючи сучасний стан АПК України, слід зазначити, що він є одним з основних...

BEDNAR на Дні поля AGRO Challenge

На даному Дні поля AGRO Challenge компанія BEDNAR з нашими дилерами АМАКО, НФМ АГРО та Тайтен...

Сучасні провідні рішення в технології...

Нині соняшник — це дещо більше ніж просто велика культура, у вирощуванні якої українські...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40014
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28228
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14991
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.