Відверто кажучи, кукурудза сьогодні посідає, мабуть, останнє місце в рейтингу рентабельності вирощування основних сільгоспкультур, що вирощуються в Україні. Про це опосередковано свідчать десятки, якщо не сотні тисяч тонн гектарів і досі незібраної «королеви полів».

Адже за такої низької вартості зерна і високої – ресурсів для вирощування та природного газу для сушіння, кукурудзу може бути дешевше просто залишити в полі.

Однак кукурудза лишається культурою-рекордсменом за валовою врожайністю і рано чи пізно ціна на зерно повинна зрости. Про це свідчить прагнення більшості фермерів зберегти довоєнні площі під цією культурою.

Проте багато хто і досі не може визначитися з тим, чи варто висівати «королеву полів» на великих площах, а також які саме вибрати гібриди, щоб не помилитися із власною технологією вирощування та кінцевим фінансовим результатом. Знову ж таки справа, багато в чому впирається і в вологу та в дорогі мінеральні добрива.

Вже зараз можна вести мову про те, що для нормального стартового розвитку сходів кукурудзи волога навесні буде. Цієї зими у багатьох регіонах України пройшли непогані тривалі опади, тому можна сподіватися на стартову вологу. Інша річ, що передбачити погоду ми не можемо і якою буде ситуація із дощами у квітні-червні ми не знаємо.

Читайте також: Ключові принципи внесення елементів живлення по листку на посівах «королеви полів»

Представники відомих селекційних компаній радить у такому разі розкладати яйця по різних кошиках. Тобто висівати гібриди з різним ФАО та характеристиками посухостійкості. При цьому слід збільшити площі під гібридами, котрі дозрівають раніше. Як показав досвід попередніх посушливих сезонів, найкращі результати за аномальних умов вегетації продемонстрували гібриди кукурудзи до ФАО 280.

Як свідчить досвід, непогані результати забезпечує висів на 50-60% запланованих площ під кукурудзу так званих стабільних і стійких до не сприятливих умов вегетації гібридів кукурудзи із хорошим потенціалом врожайності. Саме вони покажуть нормальний результат за різної ситуації із опадами. 20% площ слід відвести під гібриди із високим потенціалом врожайності на той випадок, якщо із дощами все складеться добре. Решту – відвести під посухостійкі ранні гібриди, котрі «витягнуть» сезон у разі аномальної посухи і гострого дефіциту вологи.

Необхідно вже зараз провести дефектування сівалок та підготовку тракторів, аби не втратити жодної миті із настанням оптимальних агрономічних умов для сівби кукурудзи. Відповідно до цього слід спланувати логістику насіння і добрив.

Крім того, необхідно подбати про те, щоб спланувати зручну для господарства схему збирання врожаю. Варто розпланувати посів і кукурудзи, і соняшнику таким чином, щоб збирати врожай поступово – поле за полем у міру дозрівання. В інакшому разі неминучими будуть поспіх і втрати врожаю як у якісному, так і кількісному плані.

Зрозуміло, варто заздалегідь підготувати збиральну техніку, і в першу чергу – спеціалізовані жниварки, щоб максимально повно та продуктивно зібрати врожай.

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

Кіноа здатна зайняти одну із ніш на сучасному...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36609
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26032
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13439
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.