Підживлення озимини: важливі нюанси
- Деталі
- Озимі
- 602
Попри шалені ціни на мінеральні добрива, більшість вітчизняних агровиробників в більших чи менших обсягах провадитимуть азотне підживлення озимих культур. Тим більш, що на полях періодично лежить сніг, а кількість вологи у верхньому шарі грунті є досить високою.
Слід подбати про те, щоб уникнути поширених помилок при проведенні цієї найважливішої технологічної операції.
Так, слід розпочати з перевірки та налаштування точності роботи розкидачів мінеральних добрив. Кожна модель має власні параметри максимальної/мінімальної точності та продуктивності роботи. Необхідно переконатися, що вони дотримуються.
Аналогічно потрібно перевірити гранульовані добрива, які планується вносити за допомогою розкидачів. У жодному разі вони не повинні бути зліпленими або розкришеними. Великі грудки слід видалити або розбити, щоб забезпечити нормальну роботу розкидача або сівалки при рядковому внесенні гранул.
Ретельно необхідно підійти до вибору азотних добрив. Так, наприклад, карбамід не зовсім підходить для поверхневого підживлення, оскільки це добриво дуже швидко втрачає діючу речовину на поверхні ґрунту.
Читайте також: Хвороби пшениці озимої та захист від них
Краще вибрати традиційну аміачну селітру або сульфат амонію. При цьому слід пам'ятати, що останнє добриво характеризується кислою реакцією та може не підходити на ґрунтах із низьким pH. Також сульфат амонію не рекомендується вносити у сонячну погоду.
Крім того, фахівці не радять використовувати для підживлення озимих культур добрива, які містять фосфор. Адже фосфор не засвоюється за температури нижче плюс 10 градусів. До того ж, це практично нерухомий елемент у ґрунті і жодної користі при поверхневому внесенні не принесе.
Якщо у господарстві ще досі не придбали азотовмісні добрива для підживлення посівів озимини, є сенс підібрати більш ефективні варіанти, використовуючи рідкі добрива, передусім КАС. Значною перевагою КАС є його вища доступність для кореневої системи рослин, а також можливість додати до нього сірку у співвідношенні 1:8 до азоту. Завдяки цьому ефективність засвоєння рослинами азоту буде вищою, що зокрема дасть змогу більш ефективно працювати із зниженими нормами внесення.
Окрім цього, у складі КАС азот перебуває у трьох різних формах, котрі характеризується різними термінами доступності для рослин. Відповідно, застосування КАС забезпечує пролонговане азотне живлення посівів, що позитивно відобразиться на їх стані.