Попри шалені ціни на мінеральні добрива, більшість вітчизняних агровиробників в більших чи менших обсягах провадитимуть азотне підживлення озимих культур. Тим більш, що на полях періодично лежить сніг, а кількість вологи у верхньому шарі грунті є досить високою.

Слід подбати про те, щоб уникнути поширених помилок при проведенні цієї найважливішої технологічної операції.

Так, слід розпочати з перевірки та налаштування точності роботи розкидачів мінеральних добрив. Кожна модель має власні параметри максимальної/мінімальної точності та продуктивності роботи. Необхідно переконатися, що вони дотримуються.

Аналогічно потрібно перевірити гранульовані добрива, які планується вносити за допомогою розкидачів. У жодному разі вони не повинні бути зліпленими або розкришеними. Великі грудки слід видалити або розбити, щоб забезпечити нормальну роботу розкидача або сівалки при рядковому внесенні гранул.

Ретельно необхідно підійти до вибору азотних добрив. Так, наприклад, карбамід не зовсім підходить для поверхневого підживлення, оскільки це добриво дуже швидко втрачає діючу речовину на поверхні ґрунту.

Читайте також: Хвороби пшениці озимої та захист від них

Краще вибрати традиційну аміачну селітру або сульфат амонію. При цьому слід пам'ятати, що останнє добриво характеризується кислою реакцією та може не підходити на ґрунтах із низьким pH. Також сульфат амонію не рекомендується вносити у сонячну погоду.

Крім того, фахівці не радять використовувати для підживлення озимих культур добрива, які містять фосфор. Адже фосфор не засвоюється за температури нижче плюс 10 градусів. До того ж, це практично нерухомий елемент у ґрунті і жодної користі при поверхневому внесенні не принесе.

Якщо у господарстві ще досі не придбали азотовмісні добрива для підживлення посівів озимини, є сенс підібрати більш ефективні варіанти, використовуючи рідкі добрива, передусім КАС. Значною перевагою КАС є його вища доступність для кореневої системи рослин, а також можливість додати до нього сірку у співвідношенні 1:8 до азоту. Завдяки цьому ефективність засвоєння рослинами азоту буде вищою, що зокрема дасть змогу більш ефективно працювати із зниженими нормами внесення.

Окрім цього, у складі КАС азот перебуває у трьох різних формах, котрі характеризується різними термінами доступності для рослин. Відповідно, застосування КАС забезпечує пролонговане азотне живлення посівів, що позитивно відобразиться на їх стані.

Мальчувальний метод обробітку ґрунту в Степу...

Експлуатація та інтенсивна експлуатація чорноземів Степу протягом тривалого періоду призвело до...

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36702
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26085
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13469
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.