Сьогодні більшість українських аграріїв змушена рахувати кожну копійку через неможливість експортувати вирощений врожай. І це безпосередньо стосується технології сівби озимих культур, зокрема, ріпаку.

Завважимо, що озимий ріпак – це не та культура, на якій варто суттєво скорочувати витрати, оскільки вона є дуже вимогливою до агрофону. Окрім цього, її насіння користується досить великим попитом у Євросоюз, навіть за нинішніх лихих часів. Однак дещо і тут зекономити можна.

Так, слід врахувати, що дрібне насіння ріпаку потребує добре розпушеного грунту і не має контактувати із соломою, аби нормально прорости. Тому, зазвичай, для інтенсивної технології вирощування цієї культури не підходить мінімальний обробіток. Натомість оранка потребує значних витрат пального.

Вирішити це протиріччя можна за допомогою технологій стріп-тілл, які передбачають попереднє або одночасне із сівбою розпушення грунту без перевертання верхнього шару. Також можна використовувати агрегати для вертикального обробітку грунту. Це дасть змогу водночас зберегти вологу, розпушити верхній шар грунту та використати мінімум пального.

Читайте також: Як гарантовано отримати високий урожай озимого ріпаку

Також потрібно мати на увазі, що деякі сучасні сорти озимого ріпаку мало чим поступаються гібридам. І якщо грошей у фермера зовсім мало, можна використовувати набагато дешевший сортовий посівний матеріал. Це також доцільно із тієї точки зору, що якщо сходи виявляться слабкими і розрідженими, то можна буде пересіяти поле озимою пшеницею і фінансові втрати при цьому будуть мінімальними.

Ріпак – це культура, яка потребує великої кількості азотних добрив, а також сірки, фосфору та магнію. Якщо в господарства обмежений бюджет і воно не може собі дозволити вносити достатні норми добрив, варто звернути увагу на припосівне внесення. Краще всього, якщо це будуть рідкі добрива, до складу яких входить азот, сірка та фосфор. Їх цільове внесення в рядок дасть змогу обійтися значно меншою кількістю діючої речовини та забезпечити нормальний розвиток рослин на старті. Хоча, звісно ж, замінити належне основне внесення добрив таким чином не вдасться.

Якщо бюджет на хімічний захист посівів озимого ріпаку є обмеженим, то краще його частину витратити на хороші протруйники насіння. Надійний захист рослин від шкідників та хвороб на ранніх етапах розвитку дасть змогу виграти час і, сподіваємося, дочекатися моменту, коли фермерам вдасться реалізувати зерно та отримати кошти на препарати.

Ефективність вирощування кукурудзи — різні...

Продуктивність кукурудзи ранньостиглого гібрида в середньому за 2011–2015 рр. змінювалася в...

«Посіяли 700 га пшениці та ріпаку швидко, точно...

Як показує себе зернова сівалка OMEGA від BEDNAR на полях ФГ «Веклин» у Львівській області...

Сертифікація насіння

У разі невідповідності показників насіння або садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36954
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26242
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13577
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.