Озимий ріпак справедливо називають «першими грошима аграріїв». Урожай цієї технічної культури завжди охоче забирають покупці. Цьогоріч з огляду на відомі події озимий ріпак взагалі — це ледь не єдиний спосіб заробити живі гроші для фермера. Адже, попри всі негаразди з логістикою, насіння ріпаку й далі має високий попит.

Тому правильний вибір посівного матеріалу та технології вирощування озимого ріпаку набуває особливого значення. Дуже важливо не просто обрати потенційно високоврожайний гібрид, але передусім гібрид, що не боїться кліматичних негараздів і може себе добре показати навіть на небагатому агрофоні.

Варто звернути увагу на селекцію озимого ріпаку Limagrain, представлену під брендом LG. Компанія Limagrain пропонує насіння цієї культури в Україні всього тільки років п’ять чи шість, однак сьогодні посідає вже третє місце за площами посівів у нашій державі.

Нічого дивного, адже озимий ріпак Limagrain уже два роки поспіль впевнено посідає перше місце за аналогічним показником у Європі — під ним понад 20% посівних площ. І його частка невпинно зростає так само, як і в Україні. Селекціонери нашої компанії запропонували найкращі рішення за ключовими позиціями, від яких залежить стійкість рослин до різних стресів і спроможності їх адаптуватися до зміни умов вегетації, — зазначає продукт-менеджер компанії «Лімагрейн Україна» Артем Юр’єв.

Якщо йдеться про конкретні особливості озимого ріпаку Limagrain, то це насамперед висока адаптивність і пластичність гібридів, яка дає їм змогу добре пристосовуватися до різних строків сівби насіння та входити в зимовий спокій в оптимальному стані.

Також це надзвичайна зимостійкість наших гібридів і стійкість рослин до пізніх приморозків, що є особливо актуальним для України. Адже в кожному сезоні виникають нетипові погодні ситуації, і рослини можуть отримувати температурні стреси. Тому селекціонери Limagrain звернули пильну увагу саме на ці моменти, — розповідає Артем Юр’єв.

До того ж справжньою «фішкою» озимого ріпаку Limagrain стала його висока стійкість до розтріскування стручків й осипання насіння.

Це відома проблема у вирощуванні озимого ріпаку, коли ближче до збирання стручки на верхніх ярусах рослин дозрівають, а на нижчих — ще ні. Верхні стручки починають розтріскуватися й втрачати насіння. Через таку «дрібничку» можна втратити добрих 10% урожаю. Натомість стручки на наших гібридах дозрівають більш рівномірно й утримують насіння. Це дуже важливо, адже кожен фермер витрачає точно розраховані кошти на вирощування, щоб отримати адекватну економічну віддачу. І якраз гібриди озимого ріпаку Limagrain дають змогу це зробити, — пояснює продукт-менеджер компанії «Лімагрейн Україна».

Це стосується і найскладніших для фермерів ситуацій, наприклад, пошкодження посівів сильним градом.

Торік ми мали змогу порівняти стан посівів наших гібридів і гібридів інших виробників після того, як вони були уражені градом. Посіви гібридів Limagrain майже не зазнали жодних втрат через розтріскування й осипання, натомість решта гібридів поруч втратили до 70% врожаю. Це надзвичайно вагома особливість наших гібридів озимого ріпаку для кожного власника агрокомпаній, — стверджує Артем Юр’єв.

Звісно, що з-поміж гібридів озимого ріпаку Limagrain найпершим спадає на думку славнозвісний Архітект.

Архітект — гібрид, який сьогодні посідає друге місце в Україні за сукупною площею вирощування. Цьому сприяє комплекс переваг, серед яких генетична стійкість до вірусу жовтухи турнепсу (це збережені до 20% врожаю!), а також високий захист проти низки поширених хвороб. Гібрид Архітект є безумовним лідером нашої лінійки озимого ріпаку, однак хочу наголосити, що в нього є багато відмінних «родичів», — розповідає фахівець.

Артем Юр’єв називає такі відомі гібриди озимого ріпаку Limagrain, як Анністон, Абсолют й Аспект, які з кожним роком завдяки своїм генетичним перевагам висівають на дедалі більших площах в Україні — як інші гібриди селекції Limagrain.

Раджу звернути увагу й на наші новинки, такі як Артеміс, Аурелія, ЛГ Авірон й Амбассадор. Їх перші результати вирощування у дослідах в Україні мають надзвичайно перспективний вигляд для кожного фермера. Ці гібриди поєднали всі переваги селекції Limagrain і мають генетичну стійкість і до вірусу жовтухи турнепсу, і до фомозу й інших хвороб, а також високу морозостійкість, пластичність і стійкість до розтріскування стручків, — деталізує продукт-менеджер компанії «Лімагрейн Україна».

Як відомо, цього року багато українських аграріїв будуть змушені мінімізувати витрати на вирощування озимих культур, зокрема й озимого ріпаку. Це зумовлює певні зміни в технології вирощування.

У такому разі я раджу звернути увагу на наші нові гібриди ЛГ Авірон й Амбассадор. Вони мають таку особливість, як покращене та повніше засвоєння наявного азоту, що дозволить їх вирощувати в умовах дефіциту цього елемента й отримувати вищі та стабільніші показники врожайності.

Поряд із тим продукт-менеджер «Лімагрейн Україна» не рекомендує аж надто мінімізувати технологію вирощування озимого ріпаку та знайти оптимальне співвідношення поміж витратами й очікуваною врожайністю.

Озимий ріпак — це надзвичайно вимоглива до мінерального живлення сільгоспкультура. І ми все одно мусимо їй дати належну норму азоту, фосфору та сірки. Незалежно від технології вирощування насіння ріпаку має лягти в якісно розпушений ґрунт, не контактуючи з пожнивними рештками. Це запорука отримання міцних дружних сходів рослин, від яких залежить подальший стан посівів і фінальна врожайність, — наголошує Артем Юр’єв.

Наш експерт звертає увагу аграріїв на те, що, попри всі негаразди, які спіткали Україну, й аграрний комплекс зокрема, компанія Limagrain жодним чином не знизила рівень своєї технологічної підтримки українських фермерів. Усі технологи Limagrain працюють у тих регіонах, де це можливо фізично, й допомагають своїм клієнтам правильно ухвалити те чи інше агрономічне рішення. Тому Артем Юр’єв запрошує всіх аграріїв звертатися за консультаціями до представників Limagrain в Україні щодо вибору посівного матеріалу й технології вирощування озимого ріпаку.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40816
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28762
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15459
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.