Соя - одна з найскладніших для вирощування культур. Це культура мусонного типу, яка любить теплу і вологу погоду. Через дефіцит вологи та високих температур, які припадають на період цвітіння та зав’язування плодів, фермер ризикує, що залишається без врожаю. Водночас можна спробувати знизити очевидні ризики вирощування сої.

Для цього необхідно врахувати дані про кількість опадів та температуру в регіоні, де розташоване господарство, за останні 10-12 років. Після цього зробити вибірку по місяцях і тижнях, визначивши у період з травня по липень найгарячіші та найбільш посушливі періоди, а також найбільш сприятливі для вегетації сої.

Після цього необхідно вибрати стійкі до посухи сорти сої з певним періодом дозрівання бобів, а також – оптимальні строки сівби, щоб не потрапити із цвітінням на найсильнішу посуху. Наше завдання полягає в тому, щоб «відрегулювати» період цвітіння та зав’язування бобів на ті тижні, коли найбільш ймовірні опади та є шанси очікувати більш-менш нормальну температуру повітря. Це знизить ризики з точки зору нормального розвитку рослин, хоча, звісно, і не гарантує успіху. Погода – це фактор непередбачуваний.

Насіння сої обов’язково повинно пройти інокуляцію. Цей фактор є однією із тих переваг сої, яка визначає нормальну її вегетацію. Краще повністю відмовитися від внесення мінеральних добрив в грунт, але на інокулянтах краще не заощаджувати.

Читайте також: Раціональне живлення сої

Єдиний виняток у даному разі – настільки сильний дефіцит вологи, що бактерії у грунті просто не працюватимуть. Але тоді, мабуть, не варт і сою сіяти взагалі.

Ефективна робота бульбочкових бактерій передбачає додаткове внесення таких вкрай важливих мікроелементів як бор, молібден та кобальт. Причому застосування принаймні бору і молібдену є обов'язковим. Їх можна дати, попередньо обробивши насіння, або відразу ж після появи сходів по листу. Слід мати на увазі, що молібден і кобальт можуть бути токсичними для живих бактерій, що входять до складу інокулянту, тому обробляти цими препаратами насіння слід безпосередньо перед посівом.

Забезпеченість бором також є вкрай важливою під час цвітіння рослин сої. Також цей мікроелемент ефективно допомагає рослинам переносити високу температури та брак вологи впродовж вегетації.

Слід також відверто зазначити, що якщо умови для вирощування сої видаються несприятливими, є сенс прийняти вольове рішення про відмову від сівби цієї культури. Це краще, аніж спрацювати собі у збиток.

Огляд конструкцій культиваторів — розпушувачів...

Одні з найпоширеніших на вітчизняному ринку передпосівних агрегатів забезпечують вимоги для...

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41621
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29264
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15826
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.