До нового флагманського комбайна New Holland CR11, презентованого на виставці Agritechnica 2023, приєдналася модель CR10, яка буде представлена на офіційній презентації нового покоління комбайнів CR (Next Generation) у 2024 році. Обидва комбайни, розроблені в Центрі передового досвіду New Holland у м. Зедельгем, Бельгія, оснащені інноваційними технологіями, покликаними допомогти найбільшим сільськогосподарським підприємствам максимізувати продуктивність, мінімізувати втрати та знизити загальну вартість збирання врожаю.

Основна відмінність між цими двома моделями полягає в потужності двигуна та об’ємі зернового бункера, щоб забезпечити відповідність нових комбайнів потребам широкого кола великих господарств. CR11 має зерновий бункер об’ємом 20’000 літрів і двигун FPT Cursor 16, об’ємом 15,9 літрів та потужністю 775 к.с. Двигун CR10 – FPT Cursor 13, об’ємом 12,9 літрів та потужністю 635 к.с., а його зерновий бункер має об’єм 16’000 літрів. Крім додаткової потужності та збільшеного бункеру, ключовими особливостями, які виводять ці комбайни в нову лігу за продуктивністю, якістю зібраного зерна і мінімізацією втрат, є подовжені ротори більшого, в порівнянні з іншими моделями CR, діаметру та нова система очистки Twin-Clean.

Більше можливостей від похилої камери до подрібнювача

Конструкція похилої камери нових флагманських комбайнів CR спеціально розроблена для збирання великих обсягів урожаю. З комбайном можуть агрегатуватися жатки робочою шириною від 10,6 до 15 м (35-50 футів) із фіксованим, гнучким чи висувним ріжучим брусом, а також стрічкові. Також доступні жатки для збирання кукурудзи на 12-16 рядків, а довжина вивантажувального шнека може бути замовлена для роботи із конкретною жаткою безпосередньо із заводу. До замовлення доступні три варіанти трансмісії, що відповідають усім вимогам до жаток: стандартна з фіксованим приводом, стандартна з варіаторним приводом і підсилена з варіаторним приводом для важких умов роботи. У варіаторній трансмісії безступінчастий привід CVT на коробці передач двигуна дає змогу змінювати швидкість роботи жатки/похилої камери залежно від збираної культури та польових умов. Реверс похилої камери та жатки здійснюється за допомогою гідромотора на трансмісії з фіксованою швидкістю та за допомогою безступінчастого приводу CVT на трансмісії зі змінною швидкістю.

У стандартну комплектацію похилої камери входить регулювання фронтальної її пластини та бокового нахилу дистанційно із кабіни. Звідси зрізана маса надходить до перевіреної системи подавання Dynamic Feed Roll від New Holland, яка тепер може бути реверсована – одночасно з похилою камерою і роторами – у разі засмічення. DFR прискорює рослинну масу і розділяє її на два рівномірних потоки для подачі на розташовані за ним поздовжні ротори для обмолоту та сепарації. Великий каменеуловлювач перед DFR може бути спорожнений вручну або, в якості опції, дистанційно за допомогою гідравлічної системи з кабіни.

________________________

Компанія New Holland першою випустила комбайн із двома поздовжніми роторами, вперше застосувавши технологію обмолоту та сепарації Twin Rotor майже 50 років тому, в 1975 році

________________________

Компанія New Holland першою випустила комбайн із двома поздовжніми роторами, вперше застосувавши технологію обмолоту та сепарації Twin Rotor майже 50 років тому, в 1975 році. З плином часу конструкція комбайна удосконалювалася, щоб забезпечити відповідність мінливим вимогам до продуктивності, захисту зерна, мінімізації втрат зерна і збереження якості соломи. У нових моделях CR10 і CR11 два ротори збільшеного до 610 мм (24 дюйми) діаметру мають також збільшену довжину, що забезпечує більшу пропускну здатність для циркуляції рослинної маси та обмолоту і сепарації зерна. Кожен ротор оснащений 40 стандартними молотильними бичами, вісьмома бичами HX і 12 бичами з шипами. Молотильні бичі HX поєднують у собі висоту шипованих бичів із профілем стандартних бичів, а більший кут нахилу бічної поверхні допомагає прискорити потік рослинної маси в перехідній зоні роторів, між зоною обмолоту та зоною сепарації. Кут нахилу лопатей обойми роторів може дистанційно регулюватися з кабіни, а нова конструкція лопатей полегшує виштовхування рослинної маси в разі потреби реверсування роторів. Нові клітки роторів мають ступінчасту конструкцію з ширшим сепаратором і вищими лопатями в зоні сепарації, що забезпечує інтенсивніший рух рослинної маси, покращену сепарацію та більш ефективне використання потужності. Зона підбарабань складається з двох комплектів по три полегшених молотильних та сепарувальних підбарабання для кожного ротора, а також двох комплектів із шести полегшених решіток.

Повністю новий решітний стан TwinClean

Новий решітний стан TwinClean включає в себе велику кількість конструктивних особливостей, спрямованих на підвищення продуктивності та мінімізацію втрат. Він складається з двох послідовно розташованих решіт, кожне з яких має своє верхнє і нижнє решето і шнек для чистого зерна, а його конструкція базується на великій скатній дошці зі збільшеним каскадом до першого верхнього решета. Повітряний потік забезпечується потужним вентилятором решітного стану. Два автоматичні механізми перехресного розподілу, один – на скатній дошці, інший – на верхніх решетах, гарантують рівномірне навантаження на решітний стан у будь-яких умовах. Два комплекти датчиків тиску, один – на скатній дошці, інший – на верхніх решетах, безперервно вимірюють навантаження на решітний стан і виявляють будь-які нерівномірності розподілу рослинної маси між лівою та правою його частинами. Механізм бічного струшування додає елемент поперечного зміщення до руху скатних дошок і решіт, що дозволяє вирівнювати рослинну масу по всій ширині решітного стану. Таким чином, решітний стан може забезпечити рівномірність подачі та компенсувати бічні нахили крутизною до 28 %. Загальна площа решіт становить 8,76 м².

Зернові бункери, що забезпечують максимальну автономність

Зерновий бункер CR11 вміщує 20’000 літрів, швидкість вивантаження становить 210 л/с, а бункер CR10 вміщує 16’000 літрів і має швидкість вивантаження 159 л/с. Перехресне вимкнення шнека дає змогу повністю спорожнити вивантажувальний шнек, навіть якщо в бункері ще залишається зерно. На моделі CR11 можливе встановлення механізму, який дає змогу знизити швидкість вивантаження на 50% за рахунок відключення переднього поперечного шнека, що полегшує завантаження причепів. Усі вивантажувальні шнеки оснащені поворотним хвостовиком, що сприяє рівномірному заповненню і дає змогу тракторам залишатися в колії при завантаженні причепів.

Управління пожнивними рештками при роботі з жатками великої ширини захвату та значним об’ємом соломи

Комбайни CR10 і CR11 можуть бути оснащені як стандартним вбудованим подрібнювачем, так і встановленим на корпусі пристроєм наддрібного подрібнення. Якщо перший із них призначений для роботи в сухих умовах, то встановлений на корпусі подрібнювач орієнтований на користувачів, яким необхідно подрібнювати великі об’єми соломи до дрібної фракції та рівномірно розподіляти її по великій ширині захвату.

Стандартний вбудований подрібнювач оснащений 60 фіксованими ножами, які працюють у парі з 52 контрножами зі швидкістю до 3000 об/хв для подрібнення або 800 об/хв для укладання соломи у валок. Ручне регулювання контрножів входить у стандартну комплектацію, а дистанційне гідравлічне регулювання є опціональним. Приводний ролик допомагає виштовхувати солому під час укладання у валок або направляти її на тарілки розкидача під час подрібнення. Два 800-міліметрові тарілки (імпелери) з гідравлічним приводом, кожна з яких оснащена трьома лопатями, розкидають подрібнений матеріал на ширину до 15 м (50 футів). Спеціальний дефлектор, розташований за розкидачами, створює динамічний пульсуючий ефект під час розкидання пожнивних решток, забезпечуючи рівномірний їх розподіл по всій ширині жатки.

________________________

Опційна система IntelliSpread використовує радари для безперервної оцінки повної ширини розкидання пожнивних решток і автоматичного регулювання швидкості лівої і правої тарілки для забезпечення рівномірного розподілу решток по всій ширині

________________________

Конструкція опційного подрібнювача на корпусі включає 500-міліметровий бітер із двома рядами зубів і двома рядами ножів, а також неперфорований піддон бітера. За ним слідує шестирядний подрібнювач із 88 рухомими ножами і 67 контрножами. Подрібнювач може працювати на низькій (900 об/хв) або високій (3600 об/хв) швидкості з нейтральним положенням для вільного переміщення в разі потреби обслуговування. Дистанційний вибір швидкості подрібнювача є опцією. Пара імпелерних тарілок діаметром 970 мм із гідравлічним приводом оснащена п’ятьма лопатями кожна, здатними розкидати подрібнену масу на ширину до 18 м (61 фут). Як і в стандартному варіанті, на опційному корпусному подрібнювачі за розкидачами також встановлюється спеціальний дефлектор для динамічного розподілу рослинних решток по всій ширині жатки. Опційна система IntelliSpread використовує радари для безперервної оцінки повної ширини розкидання пожнивних решток і автоматичного регулювання швидкості лівої і правої тарілки для забезпечення рівномірного розподілу решток по всій ширині. Додаткові опції включають дистанційний вибір положення дефлектора подрібнювача, його зубчастих коліс і контрножів. Також в якості опції пропонується індикатор завантаження подрібнювача, який надає інформацію щодо споживаної потужності, даючи змогу оцінити ефективність роботи подрібнювача залежно від довжини подрібнення, щоб оператор міг вибрати оптимальний баланс між споживаною потужністю, якістю подрібнення та пропускною здатністю.

Технології плюс комфорт задля спрощення збирання врожаю

Кабіна CR10/CR11 отримала безліч оновлень – від нового дизайну даху до 25-літрового бачка для миття рук з вбудованим дозатором мила, розташованим біля сходів кабіни. Управління стало простішим завдяки встановленню двох сенсорних моніторів Intelliview 12. Головний монітор на правій консолі забезпечує управління і моніторинг основними елементами комбайну, а додатковий – на передній бічній стійці кабіни призначений для картування і навігації. Обидва комбайни оснащені трьома камерами, що забезпечують огляд задньої частини, бункера для зерна і вивантажувального шнека, а також камерою з круговим оглядом на 360° та камерою для зчіпного пристрою. Будь-який із моніторів може бути налаштований на демонстрацію зображення із зовнішніх камер. Оператор також може повністю керувати багатьма функціями дистанційно з кабіни, включно зі швидкістю обертання роторів, подрібнювача та вивантажувального шнека, реверсуванням DFR і роторів, а також повним увімкненням/вимкненням подрібнювача пожнивних решток.

________________________

Зміни в кабіні включають новий дизайн педалі гальм та підніжок, високоякісне кермове колесо і сидіння з тканини або шкіри преміум-класу, а також новий багатозонний клімат-контроль з повітроводами на рівні підлоги

________________________

Зміни в кабіні включають новий дизайн педалі гальм та підніжок, високоякісне кермове колесо і сидіння з тканини або шкіри преміум-класу, а також новий багатозонний клімат-контроль з повітроводами на рівні підлоги. Нова мультимедійна система з Bluetooth дає змогу керувати радіо та мобільним телефоном через панель управління в оббивці даху або за допомогою одного із моніторів IntelliView 12. Зовні нові дзеркала заднього виду забезпечують ширший кут огляду, причому праве з них може складатися за допомогою електроприводу, а сходинки для доступу до лобового скла полегшують його очищення.

Комплексний пакет освітлення включає чотири світлодіодні проблискових маячки (два спереду і дві діодні стрічки ззаду), 13 світлодіодних робочих ліхтарів у кабіні, два світлодіодні ліхтарі направлені безпосередньо на поле, один світлодіодний ліхтар – для освітлення вивантажувального шнеку, один світлодіодний ліхтар – для зернового бункера, вісім задніх світлодіодних ліхтарів, два світлодіодні підфарники, три світлодіодні стрічки під боковинами, дві світлодіодні стрічки для обслуговування двигуна і світлодіодну стрічку для зони решіт. Під правою і лівою частиною даху кабіни можуть бути встановлені додаткові далекобійні фари потужністю 36’000 люмен і дистанцією освітлення до 500 м. Також є додатковий переносний робочий ліхтар.

Точність відповідно до продуктивності

Нові комбайни CR10 і CR11 оснащені пакетами технологій точного землеробства, розробленими для задоволення потреб найбільших фермерських господарств. Пакет Core PLM Intelligence покриває найпоширеніші вимоги, такі як IntelliSense, де налаштування автоматично здійснюються відповідно до обраної оператором стратегії збирання врожаю: мінімальні втрати, найкраща якість зерна, максимальна продуктивність чи фіксована пропускна здатність. Другий варіант – пакет Advanced PLM Intelligence, призначений для тих, хто висуває найвищі вимоги.

Пакети сигналів корекції для автоматичного водіння IntelliSteer та інших функцій, таких, як картування врожайності та вологості, доступні з заводу у двох рівнях точності з трьома варіантами комплектування.

За допомогою опційного програмного забезпечення IntelliField власники та оператори можуть миттєво отримувати дані про стан поля й обмінюватися інформацією про межі ділянок, маршрути та дані про покриття, коли кілька машин працюють на одному полі.

Трансмісія для роботи в найскладніших умовах

CR10 та CR11 оснащені двошвидкісною гідростатичною трансмісією та напівавтоматичним блокуванням диференціала TerraLock, що вмикається вручну та вимикається автоматично залежно від кута повороту керма та швидкості руху. Моделі, оснащені гусеничним рушієм SmartTrax, пропонуються з трьома варіантами ширини гусеничної стрічки: 660 мм (26 дюймів), 810 мм (32 дюйми) і 910 мм (36 дюймів), з гумовою або гідравлічною амортизацією. Відповідна габаритна ширина машини становить 3,49 / 3,79 / 3,99 м. Для деяких ринків пропонується конфігурація з широким заднім мостом в поєднанні з гусеницями 910 мм (36 дюймів), при цьому загальна ширина машини становить 4,8 м.

Для випадків, коли перевага надається колісним машинам, New Holland і Michelin спільно розробили шини шириною 900 мм і діаметром 2,32 м (VF 900/65 R46), щоб мінімізувати ущільнення ґрунту і максимізувати тягове зусилля. Альтернативними варіантами шин є VF 800/70 R46 (діаметр 2,32 м) і VF900/60 R38 (діаметр 2,05 м). Задні шини як для колісних, так і для гусеничних комбайнів пропонуються шириною від 500 до 750 мм. Варіанти комплектування для Північної / Південної Америки включають здвоєні шини 710/70 R42 або 800/70 R38, а також шини LSW шириною до 1400 мм.

________________________

У новій компоновці двигуни встановлені поздовжньо в тому самому напрямку і під тим самим кутом, що й ротори, що забезпечує максимальну ефективність, а повітря для охолодження забирається ззаду зернового бункера

________________________

Двигун нового CR10 – FPT Cursor 13, об’ємом 12,9 літрів з турбонаддувом, що живиться від паливного баку місткістю 1300 літрів, а силовий агрегат CR11 – FPT Cursor 16, об’ємом 15,9 літрів, також шестициліндровий із турбонаддувом, з місткістю паливного баку 1500 літрів. Максимальна потужність машин становить 635 і 775 к.с. відповідно. У новій компоновці двигуни встановлені поздовжньо в тому самому напрямку і під тим самим кутом, що й ротори, що забезпечує максимальну ефективність, а повітря для охолодження забирається ззаду зернового бункера. CR10 оснащений двома вентиляторами охолодження, а CR11 – трьома. Весь випускний колектор/турбіна/система доочищення повністю ізольовані для зниження температури поверхні гарячих компонентів. Швидкість обертання двигуна під час збирання врожаю становить 1900 об/хв, що забезпечує низький рівень шуму та мінімальну витрату палива. У дорожньому режимі оберти двигуна становлять 1300 об/хв, що забезпечує максимальну швидкість руху за мінімальної витрати пального та найнижчого рівня шуму.

Усі передачі перемикаються через трансмісію, під’єднану напряму до задньої частини двигуна, що зводить до мінімуму втрати потужності. Мастильний фільтр двигуна розташований праворуч від нього, що полегшує доступ, а повітряний фільтр – зручно розташований з лівого боку рами комбайна, і його можна зняти з рівня землі, не піднімаючись до моторного відсіку.

Опційний комплект повітряного компресора включає в себе одноциліндровий компресор, встановлений на двигуні, резервуар з 10-метровим гнучким шлангом і пневмопістолет, що зберігається поруч з ящиком для інструментів. Від компресора здійснюється подача стиснутого повітря до п’яти виходів, розташованих біля входу в кабіну, під платформою оператора, поруч з акумуляторним блоком, у моторному відсіку і на драбині позаду комбайна. Додаткове обладнання двигуна включає в себе щітки, встановлені на кожному поворотному пилозахисному екрані, які забезпечують безперервне очищення від важкого пилу, що утворюється під час збирання таких культур, як кукурудза чи соняшник.

У повністю оновленій гідравлічній системі комбайнів CR10 і CR11 прокладку гідравлічних рукавів в спеціальних каналах було змінено для поліпшення доступу та простоти обслуговування. Усі гідравлічні приводи комбайнів відключаються механічно через зчеплення в центральному редукторі двигуна під час запуску або під час руху по дорозі, що знижує опір та економить до 20 к.с. (15 кВт) потужності. Використання насосів із датчиком навантаження додатково знижує споживання потужності гідравлічної системи та підвищує ефективність її роботи. Також було покращено фільтрацію мастила в усій гідравлічній системі задля підвищення надійності та скорочення обсягів технічного обслуговування.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40817
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28763
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15460
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.