Часто доводиться чути на перший погляд резонну думку, що для господарств площею близько 1000 га найоптимальнішими ЗЗР є генерики. Мовляв, дешево і ніяких клопотів із вибором технології вирощування. Утім, керівник ФГ «Велетень Плюс» Богдан Булаєнко тримається іншої думки.

Сукупно ФГ «Велетень Плюс» має в обробітку 1000 га у Світловодському районі Кіровоградської області. Мальовничі ландшафти регіону з доволі родючими землями періодично зазнають впливу посухи. Тому потрібно ретельно підбирати технології обробітку ґрунту, мінерального живлення, гібридів сільгоспкультур і технології захисту посівів.

Генеричні препарати — це лотерея. Зазвичай вони ефективні тільки за підвищеної норми внесення. Взагалі ж, проблем із ними чимало: низька ефективність, пригнічення посівів, залишки різних хімічних домішок у вирощеному зерні», — розповідає Богдан Юрійович.

Останній чинник має для нашого співрозмовника особливе значення, бо в господарстві функціонує сучасний млин, на якому виробляють високоякісне борошно для забезпечення потреб мешканців довколишніх сіл. Звичайно, люди хочуть споживати безпечну їжу.

Богдан Булаєнко, керівник ФГ «Велетень Плюс»

Тож Богдан Булаєнко вже кілька років поспіль застосовує високоефективну технологію захисту рослин, що ґрунтується на оригінальних препаратах компанії Corteva Agriscience.

Частка препаратів Corteva в нашій технології — понад 80%. Це передусім гербіциди та фунгіциди, однак я планую застосовувати інсектициди й інші інноваційні продукти цієї компанії. Річ у тім, що такий підхід забезпечує гарантований результат, тому я в жодному разі не відмовлятимуся від цієї ефективної схеми», — стверджує керівник ФГ.

У господарстві вирощують не лише класичні для степової зони України соняшник та озимі зернові, а й кукурудзу, ріпак озимий та сою — культури доволі вимогливі до наявності вологи та технології вирощування.

Ми нічого не вигадуємо там, де треба дотримуватися науково обґрунтованих методів. Так, технологія обробітку ґрунту у нас різна: прямий висів, «мінімалка», оранка чи глибоке розпушування. Однак рослини захищаємо тільки за протоколами компанії — виробника ЗЗР. До нас регулярно приїздять представники Corteva Agriscience, ми радимося й ухвалюємо рішення про застосування того чи іншого препарату відповідно до протоколу. Фаза розвитку рослин, температура ґрунту, норма і особливості внесення — це все беремо до уваги. Ми чітко дотримуємося цих рекомендацій, тому, попри посуху, щороку маємо добрий урожай», — пояснює Богдан Булаєнко.

І це правда. Незважаючи на складні погодні умови, на полях господарства збирають до 3,5 т/га соняшнику, до 6 т/га — пшениці озимої, до 3,2 — ріпаку озимого і до 8 т/га кукурудзи. Останні два показники красномовно свідчать про високу культуру агровиробництва, адже ріпак озимий і кукурудза для степової зони України є вкрай ризиковими культурами.

На ріпаку озимому дуже добре себе зарекомендував гербіцид Слаш™, який я застосовую навесні вже не один рік. У нас були проблеми з деякими видами бур’янів, зокрема з хрестоцвітими, і ми їх подолали за допомогою цього препарату. Його ефективність дії на бур’яни перевершила всі наші очікування», — розповідає Богдан Юрійович.

У посівах кукурудзи керівника ФГ «Велетень Плюс» приємно здивувала ефективність іншого гербіциду Corteva Agriscience — Таск® Екстра.

Застосовував його перший сезон. Усю смітну рослинність на кукурудзі він проконтролював. Оскільки препарат вносили, коли були високі температури, то після внесення було помітне незначне пригнічення кукурудзи. Спочатку я непокоївся, але далі зрозумів, що все йде за планом. Остаточно у цьому переконався, коли побачив результат у бункері комбайна — він виявився напрочуд добрим», — зазначає аграрій.

Більшість питань із захистом соняшнику наш співрозмовник вирішує за допомогою двох «ударних» препаратів від Corteva Agriscience — славнозвісного гербіциду Геліантекс™ та не менш відомого фунгіциду Аканто Плюс®.

Геліантекс™ — доволі новий гербіцид. Нам дали засіяти поля, які певний час не обробляли — велика грудка, багато бур’янів — словом, вони перебували не в найкращому стані. Геліантекс™ ми внесли у фазу 4-х справжніх листків, і він, попри брак вологи в ґрунті, чудово спрацював. Тож використовуватимемо його на постійній основі. Щодо Аканто Плюс® скажу так: якщо ним правильно та вчасно обробити рослини, то на соняшнику буде достатньо одного внесення фунгіцидів. Застосовуємо цей препарат також за протоколом — у фазу «зірочка» — і не маємо проблем із хворобами соняшнику», — розповідає Богдан Юрійович.

До речі, це твердження стосується й посівів пшениці озимої, на якій Богдан Булаєнко ситуативно застосовує Аканто Плюс®.

Традиційно на пшениці озимій всі питання із захворюваннями вирішує одне внесення фунгіциду Вареон®. Ми застосовували його ще на початку трубкування рослин і в звичайний сезон цього цілком достатньо, щоб запобігти появі борошнистої роси та інших небезпечних хвороб пшениці. Але останні два роки видалися досить дощовими, тому щоб перестрахуватися, ми також вносили Аканто Плюс® по прапорцевому листку. Тож із хворобами у нас жодних питань не виникає», — зауважує аграрій.

Позитивно Богдан Юрійович відгукується і про гербіцид Квелекс™, що долає на пшениці не лише бур’яни, а й таку неприємну проблему, як падалицю ріпаку та соняшнику. Вже не перший рік цей гербіцид доводить свою ефективність у полях господарства.

Наступного сезону у ФГ «Велетень Плюс» планують випробувати й інші інноваційні рішення від Corteva Agriscience, зокрема оптимізатор ефективності живлення Блу™ N. Це інноваційний біопродукт, що містить ексклюзивний штам бактерій Methylobacterium symbioticum, діяльність яких сприяє фіксації атмосферного азоту (N2), що забезпечує рослини додатковим джерелом азоту й впливає на їхній ріст і розвиток.

На мою думку, за такими препаратами — майбутнє. Нині ми активно навчаємося застосовувати природні рішення для повнішого розкриття потенціалу самих рослин і підвищення ефективності їхнього мінерального живлення. Також у нас є змога щороку вносити певну кількість органічних добрив, і такий комплексний підхід, гадаю, з часом дасть позитивні результати», — переконаний Богдан Булаєнко.

Не оминули ми в розмові й найболіснішу для кожного українця тему…

Дякувати Богові та ЗСУ, нам вдалося цієї весни подолати всі труднощі. Працювати нині украй непросто, і більша частина врожаю досі лежить у нас на складах, бо ціна на продукцію й відсутність пропозицій, особливо щодо кукурудзи, не тішать. Однак ми не сидимо склавши руки й намагаємося зарадити ситуації. Так, я щиро вдячний компанії Corteva Agriscience за те, що вона покинула ринок країни-агресорки. Це доволі потужний і правильний крок, про який, я впевнений, пам’ятатиме більшість українських фермерів», — сказав насамкінець керівник ФГ «Велетень Плюс».

Більше на www.corteva.com.ua
™ ® Торгові марки
Corteva Agriscience та її
афілійованих структур.
©2022 Corteva.
 

Ефективність вирощування кукурудзи — різні...

Продуктивність кукурудзи ранньостиглого гібрида в середньому за 2011–2015 рр. змінювалася в...

«Посіяли 700 га пшениці та ріпаку швидко, точно...

Як показує себе зернова сівалка OMEGA від BEDNAR на полях ФГ «Веклин» у Львівській області...

Сертифікація насіння

У разі невідповідності показників насіння або садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36950
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26241
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13577
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.