Попри те, що вирощування міскантусу, а особливо за сучасної ціни на газ, є дуже вигідним, вирощування міскантусу в Україні поки що залишається незанятою нішею.

Однак, УкрНДІПВТ імені Леоніда Погорілого, що знаходиться у селі Дослідницьке Київської області, плантації міскантусу закладені ще в 2012 році.

Міскантус або як його ще називають «слонова трава» - багаторічна культура зовні схожа на очерет. За 1 рік міскантус виростає до 3-4 метрів у висоту і дає до 25 тон сухої маси з гектара, що здатне замінити еквівалент при спалюванні аналогічний 10-15 тис. м³ природного газу або 15 тонн вугілля.

Міскантус розмножується так званими ризомами (шматочками коренів). За один рік посаджений корінь здатний дати до 25 похідних корінців, які вже наступного року можуть бути використані для подальшого розмноження міскантусу.

Міскантус можна вирощувати на бідних ґрунтах чи в низинах, які не придатні для вирощування інших культур.Перевагою міскантусу є те, що його збирають уже в сухому стані, а це здешевлює кінцевий продукт, адже біомасу не треба досушувати, а можна відразу використовувати для спалювання у котлах чи для переробки на пелети чи євро дрова.

Посадивши міскантус 1 раз, можна упродовж 25 років збирати урожай без додаткових капіталовкладень.

На думку фахівців, в Україні під міскантус може бути відведено до 4 млн гектарів, тоді як зараз під міскантус відведено не більше 400 га.

Використання культури не обмежується виключно сферою біопалива. Її солома служить в якості добавки до корму для худоби. Вона придатна для виробництва целюлози і будівельних матеріалів. Тому попит на міскантус з плином часу буде тільки зростати, що є запорукою успішної діяльності підприємства по його вирощуванню.

Три врожаї картоплі за сезон

Це на практиці доводить завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії «Інститут проблем...

«Кредитний Коридор» від ADAMA: досвід...

Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати...

Дослідження роботи ротаційної борони

Вплив швидкості руху ротаційної борони на якість роботи досліджували українські вчені протягом...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38823
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27521
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14445
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.