Вирощування тропічних фруктів в Україні не тільки можливе, але й процвітає завдяки змінам клімату. Про це свідчить досвід Альони Раку, жительки села Яришів на Вінниччині, яка вже понад 20 років успішно розводить десятки сортів цитрусових, інжир, маракую та папаю.

Пані Альона розпочала свій екзотичний сад з кількох живців, придбаних на ринку, та подарунків від друзів з-за кордону. Сьогодні її садиба – це справжній тропічний оазис, де фрукти вирощуються як у теплиці, так і на відкритому ґрунті, даруючи врожай двічі на рік.

Інжир: Двічі на Рік, Навіть у Відкритому Ґрунті

Особливою гордістю господарки є інжир. Її найстарішим кущам у теплиці близько п'яти років. За словами Альони, вона має 5-6 сортів інжиру, один з яких особливо добре прижився на Вінниччині. Головний виклик для інжиру в українських широтах – це морози, тому основне завдання – зберегти пагони взимку.

"Інжир дає два врожаї. Доволі непримхлива рослина, єдине — це морози. Вона росте практично самостійно," — розповідає Альона Раку. Перший урожай, відомий як бреби, збирають у липні-серпні, а другий – у вересні та на початку жовтня. Плоди дуже солодкі, але їх потрібно збирати вчасно, адже комахи, особливо мурахи, не проти поласувати стиглими ягодами.

Цікаво, що Альона Раку успішно вирощує інжир не лише в теплиці, а й у відкритому ґрунті. Торік вона висадила 45 кущів, і вони чудово перезимували завдяки особливій підготовці: на зиму кущі пригинають і вкривають агроволокном.

Цитрусові та Інші Дива: Від Кумквата до Маракуї

Окрім інжиру, у садибі пані Альони ростуть різноманітні цитрусові: три сорти лимонів, два сорти мандаринів, апельсини, кумквати, лаймквати та цитрони. Також є гранати, маракуя і навіть маленька папая.

"Найбільше я люблю кумквати, вони найбільше дають плодів. З одного деревця можна до двох кілограмів зібрати. Ще люблю лимон Мейєра, вони хоч і маленькі, але смачні, і їх також багато. Ще дуже люблю маракую. Вона у нас у відкритому ґрунті зимує. І також гарний урожай показує," — ділиться Альона.

Цитрусові, за її словами, доволі "капризні" рослини, схильні до шкідників, таких як павутинний кліщ та щитівка. Вони потребують рясного поливу влітку та особливого догляду взимку – прохолодного періоду спокою при температурі не менше 10, але не більше 15 градусів. На літо цитрусові виставляють на вулицю під затіняючу сітку, а на зиму переносять у напівпідвальне приміщення з додатковим освітленням.

Досвід Альони Раку доводить, що з правильним підходом та бажанням, українські аграрії можуть успішно освоювати вирощування навіть найекзотичніших культур, розширюючи аграрні горизонти України.

 

Пише suspilne.media.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.