Площі, які українські аграрії цьогоріч відвели під соняшник, вкотре підтверджують рентабельність вирощування цієї культури. Однак щоб урожай відповідав запланованим показникам, як кількісним, так і якісним, посіви соняшника потрібно забезпечити повноцінним збалансованим живленням відповідно до його фізіологічних потреб. Якими аспектами аж ніяк не можна нехтувати – розповідають фахівці компанії Ukravit.

Прагнення заощадити на живленні соняшника у нинішніх складних умовах може призвести до непоправних втрат, – зазначає керівник напряму розвитку продуктів і сервісів мікродобрив компанії Сергій Адаменко, – оскільки як макро-, так і мезо- та мікроелементи відіграють важливу роль у формуванні високої сталої врожайності цієї культури. Зокрема, соняшник, як «борофіл», має підвищені вимоги до живлення бором. Бор сприяє росту меристемних тканин як кореневої системи, так і вегетативних органів, зокрема росту пилкових трубок, що позитивно позначається на процесах запліднення, подовжує життєздатність пилку, стимулює формування більшої кількості запліднених квіток у суцвітті, повноцінної зав’язі та підвищує натуру сім’янок. Водночас цей мікроелемент регулює вуглеводневий обмін, синтез амінокислот та білків, активує транспорт вуглеводів, в тому числі транспорт продуктів фотосинтезу із листків до сім’янок, посилює переміщення кальцію, калію від кореневої системи до інших органів і сприяє їх засвоєнню та поліпшує стресостійкість культури. Від проростання насінини до наливу насіння соняшник потребує в середньому 80-120 грамів бору на тонну основної і нетоварної продукції; особливо велика потреба культури в борі у фазі бутонізації-цвітіння. Основна масова частка бору (близько 70-80% від загальної потреби) споживається соняшником від фази 5-6 пар листків і до цвітіння».

За даними Ukravit Institute, понад 40 % ґрунтів України мають низький або середній вміст рухомого бору, тобто його недостатньо для повного забезпечення потреб соняшника. Тож щоб забезпечити посіви культури доступним бором, фахівець радить позакоренево підживити їх легкозасвоюваним добривом на основі органічних поліборатів Авангард Бор (бор (В) – 150 г/л, азот (N) – 65 г/л) в нормі 1,0-1,5 л/га, починаючи з фази 3-4 пар листків і перед цвітінням.

Читайте також: Як захистити соняшник від хвороб?

Добриво швидко усуває нестачу бору на культурі та запобігає прояву хвороб, викликаних його дефіцитом. Воно також стимулює ріст і розвиток кореневої системи, що позитивно впливає на посухо- і солестійкість соняшника та підвищує його толерантність до різного роду стресів. Отже, в комплексі зі збалансованим традиційним живленням позакореневе підживлення соняшника добривом Авангард Бор у критичні фенофази підвищує його врожайність на 12-15% та поліпшує її якість і товарність.

Ідеальне внесення міндобрив із причіпним...

Компанія AMAZONE представляє унікальний професійний розподільник гранульованих добрив з об’ємом...

Український тваринницький саміт: трансформуємо...

11 жовтня 2024 року у Києві відбувся UKRAINIAN LIVESTOCK SUMMIT 2024, організований компанією...

Переваги осінньої обробки гербіцидами озимих...

Затяжні теплі осені вже стали звичною прикметою аграрного сезону в Україні. Позитивні температури...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

45109
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

30858
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

17181
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.