Опади останнього періоду в поєднанні із позитивними температурами повітря створюють передумови для поширення небезпечних хвороб соняшника. Як попередити інфікування культури, проконтролювати перші ознаки ураження та уникнути потенційних втрат врожайності – розповідають фахівці компанії Ukravit.

Аграрії, які професійно вирощують соняшник, не з чуток знають про його сприйнятливість до низки хвороб, а отже, й розуміють важливість надійного фунгіцидного захисту, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Як свідчить статистика, за недостатньо ефективного контролю втрати врожайності культури у сприятливі для розвитку патогенів роки можуть сягати до 80%. Особливо це стосується сівозмін, насичених соняшником, яких за роки війни значно побільшало, та надмірно загущених посівів. Тому сьогодні, коли наші фахівці із різних регіонів відзначають ураження посівів септоріозом, фомозом, подекуди іржею тощо, а гідротермічні умови як ніколи сприяють поширенню цих та інших небезпечних хвороб, до фунгіцидних обприскувань варто підійти дуже відповідально».

Для контролю широкого спектра хвороб соняшника, особливо у більш посушливих регіонах, Олександр рекомендує обрати двокомпонентний фунгіцид Захисник Екстра (тіофанат-метил, 405 г/л + флутриафол, 255 г/л). Тіофанат-метил у його складі блокує процес поділу клітин (мітозу) за рахунок зв’язування бета-тубуліну – білка, який входить до складу мікротрубочок патогенів. В результаті цього росткова трубка припиняє свій розвиток, апресорій не формується і, відповідно, ріст міцелію гриба не відбувається. А флутриафол швидко поглинається поверхнею рослин і переміщується по всій рослині акропетально через променево-волокнисті пучки, порушуючи процес синтезу ергостерину в мембранах клітин збудників хвороб, внаслідок чого мембрани клітин втрачають свої властивості, і патоген гине.

Читайте також: Щоб хвороби на завадили розвитку: обираємо потужний фунгіцид для соняшника

Захисник Екстра є відмінним рішенням проти фомозу, фомопсидозу, септоріозу, альтернаріозу, склеротиніозу, іржі на соняшнику і при цьому не викликає у патогенів резистентності. Він володіє профілактичними та лікувальними властивостями й забезпечує одночасно надзвичайно виражений швидкий «стоп-ефект» проти хвороб та тривалу захисну дію. А за рахунок системних властивостей фунгіцид надійно захищає навіть необроблені частини рослин і нові прирости.

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41421
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.