Початок літа агросезону – 2024 не припиняє випробовувати посіви соняшника та інших культур на міцність: на зміну тривалій спеці прийшли проливні дощі, які на собі відчула практично вся країна. Як це позначиться на захисних заходах – розповідають фахівці компанії Ukravit.

Зливи, які останнім часом спостерігаються практично в усіх регіонах України, дещо змістили акценти захисту соняшника, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Якщо до цього розвиток та розповсюдження хвороб у посівах культури спостерігався подекуди і на незначному рівні, то зі стабілізацією достатнього рівня вологи комплекс небезпечних патогенів отримав максимально сприятливі умови для розвитку та поширення. Саме тому важливо своєчасно зреагувати на потенційну загрозу й скоригувати системи захисту в бік обов’язкових обробок фунгіцидними препаратами. У протилежному випадку втрати майбутньої врожайності можуть бути дуже суттєвими».

Обирати фунгіциди Олександр рекомендує з огляду на перші прояви візуальних ознак хвороб або за результатами лабораторного дослідження рослинного матеріалу. Для профілактики якнайкраще підійдуть продукти із широким спектром дії, здатні забезпечити контроль максимальної кількості збудників небезпечних хвороб.

В умовах поточного сезону він радить віддати перевагу фунгіциду Сінан (піраклостробін, 130 г/л + дифеноконазол, 130 г/л). За рахунок поєднання діючих речовин він володіє як профілактичними, так і лікувальними властивостями.

Читайте також: Надійний захист – врожай без втрат

Піраклостробін у його складі – локально-системний фунгіцид, що інгібує транспорт електронів в дихальному ланцюжку мітохондрій і блокує здатність патогена дихати та продукувати енергію. Ця діюча речовина не переміщується ксилемно та флоемно та володіє захисними й лікувальними властивостями, тож максимальна ефективність досягається за профілактичних обробок. А дифеноконазол – системний фунгіцид із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання при синтезі ергостеролу, необхідного для будівництва клітин стінок грибів. Він поглинається листям культур, переміщується всередині рослин і забезпечує тривалий захисний ефект.

Сінан надійно контролює фомоз, фомопсидоз, альтернаріоз, септоріоз, іржу, склеротиніоз, сіру гниль, борошнисту росу, а також має додаткову профілактичну дію на пероноспороз. А тривала захисна дія надовго захистить рослини від подальшого інфікування.

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41420
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.