Пероноспроз із року в рік стає причиною суттєвих втрат врожайності соняшника та сої. Так, за сприятливих для розвитку хвороби умов втрати врожаю соняшника можуть сягати від 30% й навіть до 60%, сої – від 40% і вище. Тому сьогодні, коли Україною проходять зливові дощі, фахівці компанії Ukravit радять приділити посилену увагу профілактичним, а якщо рослини вже мають візуальні ознаки – то й лікувальним обробкам цих культур.

Довгоочікувані опади на початку червня в поєднанні із позитивними температурами повітря створюють передумови до інфікування рослин соняшника і сої пероноспорозом та іншими хворобами, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Й окремі області вже відчули це на собі: у ряді регіонів рослини соняшника, особливо ранніх строків сівби, вже подекуди уражені пероноспорозом, фомозом, септоріозом. Щодо сої, то на цій культурі лише починають проявлятися пероноспороз, фузаріоз та септоріоз, однак і вона за поточних гідротермічних умов може опинитися в зоні ризику. Тому в цілях профілактики та за перших візуальних ознак прояву хвороб я рекомендую провести фунгіцидні обприскування відповідними фунгіцидами: так ви убезпечите культури від інфікування та пов’язаних із цим загроз і вбережетесь від потенційних втрат майбутньої врожайності».

Для захисту соняшника та сої від пероноспорозу, а також картоплі від фітофторозу та винограду від мілдью Олександр рекомендує обрати комбінований фунгіцид профілактичної та лікувальної дії Захист (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг). Цимоксаніл у його складі забезпечує лікувальну та антиспоруляційну дію, зупиняє процес обміну речовин гриба, сповільнює та припиняє життєві процеси, що проходять у клітинах. Проникаючи через листя та перерозподіляючись у тканинах рослин (трансламінарна дія), він знищує патоген, що почав розвиватись, навіть через 1-2 дні після зараження. Металаксил володіє потужною системною дією із лікувальними та викорінюючими властивостями; він порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК – полімеразу (порушується білковий обмін збудника).

Читайте також: Миттєва загибель, тривалий захист: обираємо рішення проти шкідників

Фунгіцид надійно контролює збудників несправжніх грибів у посівах соняшника, сої, винограду та овочевій групі. Він володіє лікувальною та антиспоруляційною дією і здатен пригнічувати постінфекційні стадії розвитку грибів. А завдяки високій системності препарат забезпечує тривалу захисну дію та захист навіть необроблених частин рослин і нових приростів. При цьому за його застосування мінімізуються ризики виникнення у патогенів резистентності.

Яна Касторнова: «Використання енергії сонця...

За 12 років на ринку зеленої енергетики компанія «Солар Фемілі» вибудувала продуктивні та надійні...

Регламентний та управлінський облік на зерновому...

Зерновий елеватор є ключовим елементом інфраструктури сільського господарства, який забезпечує...

Максим® Кватро — сучасне рішення передпосівного...

Вирощувати кукурудзу останніми роками стало ризиковано й клопітно. Нині важко вгадати можливий...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

48950
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

31969
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

18022
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Corteva Agriscience представляє новий...

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.