Закупівля засобів захисту рослин і добрив завчасно – звичайна практика для українського аграрія: по-перше, це дає можливість максимально повно забезпечити себе необхідними продуктами, по-друге – заощадити кошти, якщо раптом навесні ці ресурси подорожчають. А під час війни такий крок ще й убезпечить від ризику взагалі не придбати певні препарати та добрива, якщо надалі на них буде підвищений попит, або якщо вони будуть в дефіциті.

Станом на грудень українські аграрії забезпечені засобами захисту рослин під весняну посівну кампанію на 92% від потреби, адже більшість із них закуповують пестициди та добрива завчасно, – відзначає науковий співробітник «Інституту здоров’я рослин» Сергій Сальніков. – Таке рішення має ряд переваг, в тому числі дає можливість перед використанням у полі перевірити їх якість в лабораторних умовах. Це вірний шлях, адже, згідно досліджень, що були проведені в нашому Інституті у 2022 р., частка фальсифікату на ринку України в останній рік збільшилась в рази: кожен третій зразок пестицидів не відповідав заявленим показникам, а кожен десятий зразок добрив містив нестачу елементів живлення, а інколи навіть характеризувався повною їх відсутністю».

Тому з ким би ви не співпрацювали, застерігає фахівець, це в поточних реаліях не в змозі убезпечити вас від ризику натрапити на фальсифікат – адже сьогодні підробляють продукти як вітчизняних, так і мультинаціональних виробників. Йдеться про недостатню кількість діючої речовини в препараті відносно заявленої, її заміну або навіть повну відсутність. Те саме стосується добрив – в них, якщо натрапити на неякісний продукт, можна не дорахуватися діючої речовини або виявити щось геть інше. Що особливо небезпечно, така підміна може бути непомітною відразу, а проявитися вже тоді, коли рослинам а, відповідно, і врожайності нанесена непоправна шкода. Тому щоб не ризикувати, Сергій рекомендує не купувати «кота в мішку», а попередньо впевнитися в якості обраних продуктів.

Читайте також: Час досліджувати насіння

Сьогодні вчені «Інституту здоров’я рослин» здатні визначити наявність в пестицидах понад 120 діючих речовин та їх концентрацію. Також досліджують мінеральні, органо-мінеральні, органічні добрива та добрива з мікроелементами на широкий спектр важливих показників. Серед ключових – вміст діючої речовини, волога, густина, лужність, рН, азот: адже якщо хоча б один із них не відповідає нормі, культури недоотримають розраховане живлення, відповідно, не зможуть повною мірою розкрити потенціал продуктивності.

По отриманих результатах аграрію надають протокол досліджень, в якому зазначається вміст діючої речовини в засобах захисту та добривах, та чи відповідає він вмісту, заявленому у сертифікаті, а також фахові рекомендації щодо їх застосування в полі.

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

Кіноа здатна зайняти одну із ніш на сучасному...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36609
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26032
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13439
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.