Основним покупцем свіжих овочів та фруктів із Туреччини продовжує залишатися Росія. Україна зберегла четверте місце у рейтингу імпортерів, збільшивши імпорт на 20%.

Про це пише east-fruit.com.

За даними Асоціації експортерів свіжих овочів та фруктів Егейського регіону, експорт зазначеної продукції з Туреччини в січні-червні скоротився на 1% порівняно з аналогічним періодом минулого року — майже до $1,460 млрд.

Основним імпортером свіжих овочів та фруктів із Туреччини продовжує залишатися Росія.

До ТОП-5 у першій половині року також увійшли відповідно Румунія, Німеччина та Україна.

У січні-червні експорт свіжих овочів та фруктів із Туреччини до Росії скоротився майже на 3% — із $471,89 млн до $456,133 млн.

Однак Росія все ж таки зберегла лідерство у списку основних імпортерів турецьких овочів і фруктів.

Експорт свіжих овочів та фруктів турецького виробництва в Україну, навпаки, зріс на 20% — з $84,368 млн. до $101,471 млн. Україна зберегла четверте місце в рейтингу імпортерів.

Експорт свіжих овочів та фруктів з Туреччини до Румунії (друге місце у списку) у першій половині року становив $126,825 млн, а у ФРН-$124,76 млн (третє місце у списку).

Як повідомив агентству “Анадолу”, голова Спілки експортерів свіжих фруктів та овочів Егейського регіону Туреччини Хайреттін Учак, 2022 рік буде важким для сектору свіжих фруктів та овочів через низьку врожайність, пізнє дозрівання деяких фруктів та війни.

Учак нагадав, що на початку сезону Росія запровадила обмеження на експорт п’яти найменувань продукції і на 18 компаній, але з початком війни заборону зняли.

“Була заборона на експорт свіжого винограду, гранатів, груш, грейпфрутів та апельсинів. Наразі проблем з експортом до Росії немає. Ми продаємо в РФ в основному цитрусові, свіжі помідори та свіжий виноград”, – зазначив він.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.