Критерієм цінності гібридів кукурудзи є їхня здатність забезпечувати високу прибутковість агровиробництва. Для досягнення цієї мети перевагу віддають генотипам, які мають високу адаптивну здатність, забезпечують високу стабільну врожайність і добре реагують на покращення умов росту й розвитку. Саме за такими напрямами успішно ведуть селекцію кукурудзи в компанії «Сингента».

Вегетація кукурудзи 2024 року, яка пройшла в умовах посухи, небаченої за останні роки, закінчилася, і настав час підбити підсумки цього аграрного сезону. Однак ці перешкоди на шляху до отримання високої врожайності не завадили багатьом господарствам у різних куточках нашої країни досягти поставленої мети. Також не підвели й презентовані на початку цього року наші новинки, про які хотілося б розповісти детальніше…

Гібрид СИ Еленор (ФАО 300) належить до середньостиглої групи й рекомендований для вирощування на зерно. Він має генетично високий потенціал урожаю й низку господарсько-цінних ознак.

Гібрид СИ Еленор (ФАО 300)

ГРУПА СТИГЛОСТІ — середньостиглий;

ВИКОРИСТАННЯ — зерно;

ТИП ЗЕРНА — зубоподібний;

ТИП АДАПТИВНОСТІ — середньо пластичний.

Основні характеристики:

• Високий потенціал і стабільність урожаю;
• Натура зерна — 700 г/л;
• Маса 1000 зерен — 240–296 г;
• Уміст білка в зерні — 9,7–10,6%;
• Крохмалю — 72,1–73,6%.

Рекомендована зона вирощування — Лісостеп, Степ (Центральний і Північний).

Сівбу рекомендовано в оптимальні терміни, коли ґрунт на глибині 6 см прогріється до 8–10 °С.

Рекомендації з вирощування гібрида СИ Еленор

Випробування гібрида СИ Еленор у різних ґрунтово-кліматичних умовах України 2024 року дало змогу отримати дані, які підтверджують його чудові адаптивні можливості. Його врожайність у різних зонах нашої країни наведено в наступній таблиці.

Як видно з даних, що вже надійшли з полів, СИ Еленор у Він­ницькій, Черкаській, Київській, Чернігівській областях забезпечував урожайність зерна 104–112 ц/га, а в Полтавській, Дніпропетровській, Кіровоградській, де посуха цьогоріч була ще жорсткішою, — 71–80 ц/га. Також слід зазначити, що в у жорстких умовах посухи СИ Еленор переважав за врожайністю інші гібриди-конкуренти, які були висіяні на цьому самому полі, на 12–18%. Тобто чим жорсткішою була посуха, тим розрив урожайності між нашою новинкою і конкурентами був суттєвішим на користь СИ Еленор.

Урожайність (ц/га) і вологість зерна за збирання (%) гібрида кукурудзи СИ Еленор у різних ґрунтово-кліматичних умовах вирощування України, 2024 рік

Гібрид Спектрал (ФАО 320)

ГРУПА СТИГЛОСТІ — середньостиглий;

ВИКОРИСТАННЯ — зерно;

ТИП ЗЕРНА — зубоподібний;

ТИП АДАПТИВНОСТІ — середньо пластичний.

Основні характеристики:

• Високий потенціал урожаю;
• Здатний забезпечити високу окупність витрат на інтенсивну технологію вирощування;
• Натура — 703 г/л;
• Маса 1000 зерен — 212–250 г;
• Уміст білка в зерні — 9,5–10,7%;
• Крохмалю — 72,9–74,2%.

Рекомендації з вирощування гібрида Спектрал

У таблиці, що нижче, наведено врожайність (у перерахунку на базову вологість) гібрида кукурудзи Спектрал в різних ґрунтово-кліматичних умовах України 2023 року.

Урожайність (ц/га) і вологість зерна за збирання (%) гібрида кукурудзи СИ Спектрал за класичної технології вирощування в різних умовах вирощування України, 2024 рік

Дані цієї таблиці свідчать про те, що Сектрал забезпечує вищу врожайність на не загущеному посіві. Так, у Сумській області (СТОВ «ім. Шевченка») за зменшення густоти сівби із 75 000 до 70 000 росл./га урожайність збільшувалась з 105,6 до 109,1 ц/га; у Чернігівські області (ТОВ «Інтер») — з 91,3 до 106, а в Черкаській (АФ ФГ «Базис»), коли густоту зменшили на 10 000 росл./га, урожай зерна збільшився на 3,6 ц/га.

Гібрид Спектрал найкраще розкриває свій потенціал у ґрунтово-кліматичних умовах Полісся, Лісостепу України. Сівбу рекомендовано проводити в оптимальні строки (за температури 8–10 °С на глибині загортання насіння 6 см). Гібрид здатний забезпечити високий урожай і добру окупність витрат за інтенсивної технології вирощування.

Середньостигла група гібридів компанії «Сингента» ще отримала високоврожайний гібрид інтенсивного типу СИ Топаз (ФАО 340).

СИ Топаз ФАО 340

ГРУПА СТИГЛОСТІ — середньостиглий;

ВИКОРИСТАННЯ — зерно;

ТИП ЗЕРНА — зубоподібний;

ТИП АДАПТИВНОСТІ — інтенсивний.

Основні характеристики:

• Високий потенціал урожаю;
• Високі показники стійкості до хвороб;
• Швидка вологовіддача зерна під час дозрівання;
• Стійкий до прикореневого і стеблового вилягання (зменшення втрат зерна за механізованого збирання);
• Високий потенціал урожаю;
• Забезпечує добру окупність на інтенсивному фоні;
• Натура — 718 г/л;
• Маса 1000 зерен — 237–381 г;
• Уміст білка в зерні — 10–11%;
• Крохмалю — 72,2–73,8%.

Урожайність (ц/га) і вологість зерна за збирання (%) гібрида кукурудзи СИ ТОПАЗ за класичної технології вирощування в різних умовах вирощування України, 2024 рік 

У посушливих умовах 2024 року найважче розкрити свій потенціал урожайності гібридам інтенсивного типу. Проте СИ Топаз достойно показав себе у складній ситуації. Так, господарства ТОВ «Світанок» і ТОВ «Узин-Агроінвест», що на Київщині, відповідно, отримали 116 і 113 ц/га зерна за його вологості на час збирання 14 і 13%. Гібрид також позитивно реагував на зменшення густоти стояння рослин на полі. Наприклад, зменшення густоти сівби на 7000 (з 75 000 до 68 000) у господарстві ТОВ «Інтер», що на Чернігівщині, забезпечило збільшення врожайності на 9,2 ц/га. На Черкащині у АФ ФГ «Базис» за зменшення густоти на 10 000 урожайність зерна збільшилась на 7,6 ц/га.

Рекомендації з вирощування гібрида СИ Топаз

• Оптимальний строк сівби за прогрівання ґрунту на глибині загортання насіння до 8–10 °С;
• Гібрид забезпечує високу конкурентоспроможність в умовах вирощування Полісся і Лісостепу України.

Таким чином, сучасна пропозиція компанії «Сингента» дає змогу підібрати оптимальні гібриди кукурудзи для різних умов і агротехнологій вирощування. Це ефективний інструмент для керування ризиками, який допомагає сільгоспвиробнику стабілізувати й зберегти врожай і збільшити прибуток. Ми також з нетерпінням очікуємо високих показників урожайності наших новинок із західних областей нашої країни.

Ігор КОВАЛЬЧУКканд. с.-г. наук,
керівник групи насіння кукурудзи,
компанія «Сингента»

Яна Касторнова: «Використання енергії сонця...

За 12 років на ринку зеленої енергетики компанія «Солар Фемілі» вибудувала продуктивні та надійні...

Регламентний та управлінський облік на зерновому...

Зерновий елеватор є ключовим елементом інфраструктури сільського господарства, який забезпечує...

Максим® Кватро — сучасне рішення передпосівного...

Вирощувати кукурудзу останніми роками стало ризиковано й клопітно. Нині важко вгадати можливий...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

48952
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

31970
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

18023
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Corteva Agriscience представляє новий...

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.