Кукурудза, як би там не було, є однією з провідних культур у нашій сівозміні. Як краще зберегти потенціал урожайності й прибутковості культури на початкових етапах росту, попри всі виклики, на які наражаються агровиробники? Ґрунтовній відповіді на це запитання було присвячено вебінар «Самміт-Агро Юкрейн» «КУКУРУДЗА-2023. Ключові аспекти захисту для формування високого врожаю»

Завчасний захист окупається врожаєм

Андрій Мельничук, продукт-менеджер «Самміт-Агро Юкрейн», акцентував на важливості досходового та ранньопіслясходового контролю бур’янів на основі досвіду українських господарств і даних американських дослідників.

____________________________

Конкуренція кукурудзи з бур’янами за світло, вологу та поживні елементи проявляється у двох аспектах:

1. Прямий вплив — за поживні елементи, вологу, світло й простір.

2. Непрямий вплив — через виділення рослиною алелопатичних хімічних речовин.

____________________________

З огляду на ситуацію, що наразі склалася, багато господарств оптимізують систему захисту, але тільки за одного страхового захисту культури виникає низка ризиків. Може все обійтися відносно дешево, але сердито до майбутнього врожаю.

На вебінарі зазначили, що конкуренція з бур’янами за світло, вологу та поживні елементи проявляється у двох аспектах:

1. Прямий вплив — за поживні елементи, вологу, світло й простір.

2. Непрямий вплив — через виділення рослиною алелопатичних хімічних речовин.

Останні виділяють як підземні, так і надземні частини рослин. Та в разі стресової ситуації внаслідок конкуренції (особливо за світло) програмують рослину на подальший розвиток. Як наслідок, кукурудза скидає свій генетичний потенціал продуктивності заради виживання. І втрати майбутнього вражаю можуть становити від 5–15%.

А чистий старт — це чистий прибуток. Ґрунтові та ранньопіслясходові гербіциди, усуваючи конкуренцію з боку бур’янів, забезпечують якісне засвоєння вологи, добрива, доступ до світла. Вчасний контроль не просто окупається, а приносить прибуток.

Гербіцидні схеми для чистого старту та прибутку 

У гербіцидному арсеналі «Самміт-Агро Юкрейн» є досить прості продукти, на кшталт, Тропіка чи Пледж, які за своєї доступності довели свою високу ефективність у посівах кукурудзи. Та у фокусі уваги учасників вебінару були насамперед потужні комплексні рішення, що повністю захищають культуру від бур’янів за одне внесення.

СІНТМЕЗО™. Цей ґрунтовий і післясходовий гербіцид (S-метолахлор, 375 г/л + тербутилазин, 125 г/л + мезотріон, 37,5 г/л) контролює злісні та стійкі до інших гербіцидів бур’яни, зокрема амброзію полинолисту, лободу білу, падалицю соняшнику, нетребу звичайну, види осотів (за післясходового застосування). Продукт має такі переваги:

• потужна страхова та тривала ґрунтова дію;
• тривалий період захисної дії (8–10 тижнів);
• широке вікно застосування — від сівби до 5 листків кукурудзи;
• відмінна селективність до культури.

АСТРЕЛ® МАКС. Селективний гербіцид із пролонгованою подвійною дією для контролю широкого спектра бур’янів (ацетохлор, 450 г/л + тербутилазин, 214 г/л+ антидот АД-67, 45 г/л). Препарат забезпечує такі переваги:

• стабільний результат на різних типах ґрунтів, за різних умов зволоження та систем обробітку;
• дуже широке вікно застосування: понад 30 днів (від сівби до 4 листків незалежно від фази розвитку кукурудзи);
• «спалювальна» дія на падалицю класичного та імі/трибенурон-метил стійкого соняшнику;
• безпечність для культури завдяки ефективному антидоту.

Страховий захист і контроль складних бур’янів

Однак, звичайно, одними ґрунтовими рішеннями надійний захист кукурудзи не обмежується. Михайло Полішвайко (продукт-менеджер «Самміт-Агро Юкрейн») навів дані, що близько 70–75% сегмента гербіцидів на кукурудзі належать страховим продуктам. Вони популярні, бо їх ефективність не залежить від якості підготовки ґрунту, його зволоження та рослинних решток. Також забезпечується кращий контроль багаторічних кореневищних і коренепаросткових бур’янів. А можливість «точнішого» підбору препарату залежно від видового складу пророслих бур’янів і корегування норм зменшують витрати на обробку. В портфоліо компанії є низка ефективних рішень у цьому сегменті.

САМСОН® СУПЕР. Цей гербіцид (нікосульфурон, 60 г/л) називають новим стандартом безпечного та ефективного контролю бур’янів. Його переваги:

• нова формуляція згідно з найвищими європейськими стандартами;
• покращений рівень безпеки для навколишнього середовища та персоналу;
• відмінне покриття поверхні рослин, посилена швидкість і ефективність дії;
• висока сумісність із більшістю пестицидів і відсутність фітотоксичності;
• висока стійкість до змивання дощем (уже через 2 год після обробки);
• найвища якість від японської компанії — оригінатора нікосульфурону;
• зручність у застосуванні, не потребує додавання ад’ювантів.

ДІКАФЛОР™. Страховий гербіцид завдяки унікальному поєднанню двох діючих речовин (дикамба, 422 г/л + флорасулам, 18 г/л) забезпечує високу ефективність і широкий спектр контролю як однорічних, так і багаторічних дводольних бур’янів. Серед переваг продукту:

• висока ефективність проти злісних бур’янів: підмаренника чіпкого, амброзії полинолистої, лободи білої, видів гірчаків, осотів, падалиці ріпаку та соняшнику (зокрема, стійких до трибенурон-метилу та імідазолінонів);
• висока селективність і широке вікно застосування в посівах кукурудзи;
• відмінна сумісність у баковій суміші з протизлаковими гербіцидами на кукурудзі, відсутність обмежень у сівозміні.

Потужні комбінації та вигідні акції

Поєднання ДіКАФЛОР™ та CAMCOH® СУПЕР забезпечує підвищену ефективність проти пирію, осотів, берізки; контроль падалиці соняшнику (в т. ч стійкої), амброзії; відсутність післядії на наступні культури у сівозміні. Також на полі можуть виникати ситуації, коли крім страхової дії потрібна ще й побічна ґрунтова дія. Це здатен забезпечити МІСКОРН БТ® (мезотріон, 480 г/л).

На вебінарі представили алгоритм вибору бакової суміші гербіцидів залежності від низки чинників, що складаються в посіві кукурудзи. До уваги агровиробників акція «Складні бур’яни — просте рішення» на придбання ДіКАФЛОР™ та CAMCOH® СУПЕР та акція «Надійний захист для максимального врожаю» на придбання МІСКОРН БТ® + CAMCOH® СУПЕР.

Керування стресами заради потенціалу врожаю

Олександр Олійник (керівник департаменту реєстрації й розвитку продуктів «Самміт-Агро Юкрейн») представив інноваційні дієві рішення для виробників кукурудзи.

АМАЛГЕРОЛ® ЕССЕНС. Цей мультифункціональний біостимулянт, антистресант і біоактиватор ґрунту стимулює ріст й розвиток рослин, посилює стійкість культури до стресових чинників, покращує фізіологічний стан і підвищує врожайність.

Також застосувавши цей продукт, можна зберегти потенціал урожайності кукурудзи в разі ураження її діабротикою. Так, АМАЛГЕРОЛ® ЕССЕНС не впливає на розвиток популяції шкідника, але стимулює розвиток кореневої системи, допомагає рослинам компенсувати пошкодження коренів личинками.

____________________________

Фахівці радять застосовувати продукт не лише після виявлення проблеми, а й завчасно, зокрема, в бакових сумішах із гербіцидами

____________________________

Фахівці радять застосовувати продукт не лише після виявлення проблеми, а й завчасно, зокрема, в бакових сумішах із гербіцидами. Оскільки АМАЛГЕРОЛ® ЕССЕНС завдяки ад’юванту може навіть посилити дію гербіциду, це не лише можна, а й варто робити.

НУРСПРЕЙ®. Зміни клімату, загроза посухи — теж на передньому плані вирощування кукурудзи. І тут на допомогу агровиробникам прийде унікальний біоактиватор рослин для керування термальним і водним стресом. НУРСПРЕЙ® стимулює активацію захисних механізмів у рослині ще до настання стресових умов і забезпечує захист протягом 30–40 днів після обробки. Застосування продукту, який має високу сумісність із пестицидами, дозволяє підвищити врожайність у засушливих умовах до 20%.

Блискавичний захист від стеблового метелика

ІНАЗУМА®. Популяція цього шкідника в посівах — це суттєва, а часом і катастрофічна загроза для врожаю кукурудзи. Тож зрозуміло, що таке дієві рішення, як інсектицид ІНАЗУМА® (ацетаміприд, 100 г/кг + лямбда-цигалотрин, 30 г/кг) має бути в арсеналі аграріїв. Цей двокомпонентний препарат має у складі дві діючі речовини з чітко вираженою системною та потужною контактною дією. Серед переваг продукту:

• блискавична дія на шкідників і подовжений період захисту;
• висока біологічна ефективність проти комплексу шкідників;
• ефективність проти шкідників, стійких до фосфорорганічних інсектицидів;
• мала залежність від температурного режиму застосування (ефективний вже за +5 °С), фази розвитку шкідника та фази розвитку культури;
• сучасна високотехнологічна і стабільна препаративна форма.

Огляд конструкцій культиваторів — розпушувачів...

Одні з найпоширеніших на вітчизняному ринку передпосівних агрегатів забезпечують вимоги для...

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41621
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29264
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15826
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.