В Україні з’явилася унікальна лінійка твердих і м’яких сортів озимої пшениці та пшениці-дворучки сербської селекції

В Україні змінюється аграрний ринок, і працювати сьогодні непросто. Фермери й досі не знають, що робити з величезними запасами зерна, яке потрібно зберігати у сховищах роками або ж віддавати за безцінь. До того ж традиційні високоінтенсивні сорти пшениці закордонної селекції вимагають значних капіталовкладень і далеко не завжди віддячують високою врожайністю через погодні умови.

Відповідно, існує нагальна потреба у якісно нових підходах як агрономічних, так і економічних. Вже другий сезон поспіль вітчизняні фермери переконуються в тому, що традиційна для України пшениця м’яких сортів не завжди забезпечує належну економічну віддачу. Водночас на внутрішньому ринку існує чіткий запит на якісну й адекватну за вартістю продукцію переробки зерна.

Твердий потенціал

Натомість під посівами твердих сортів пшениці в Україні й досі вкрай обмежені площі — вони фактично в напівекзотичному статусі. Такий стан речей не можна назвати нормальним, адже на тверду пшеницю є попит у всьому світі, що стабільно зростає.

Власне сама ідея завезти до України сучасні високоврожайні і водночас пластичні сорти твердої пшениці виникла 2021 року. Надалі ж, коли розпочалися труднощі з продажем фермерами вирощеного зерна, стало зрозуміло, що нашому агросектору бракує масової переробки вирощеної продукції. І ми вже бачимо, що і холдинги, і середні та навіть малі господарства активно запускають в роботу власні млини й іноді лінії з виробництва макаронної продукції. Адже такий підхід дає змогу отримати додатковий прибуток із кожної тонни вирощеного зерна, — розповідає Дмитро Марченко, керівник компанії DURUM SEEDS (ТОВ «Дурум Сідс»).

Дмитро Марченко

Компанія DURUM SEEDS представляє селекційні здобутки провідного європейського оригінатора насіння, потужності якого розташовано в місті Нови Сад, Сербія. Селекційна зорієнтованість компанії доволі нішева, адже її фахівці працюють у найперспективніших напрямах, що визначатимуть майбутнє у світовому рослинництві в найближчі десятиліття. Це тверді сорти пшениці та тритикале, а також сорти-дворучки. Тобто сорти зернових культур, придатні для вирощування за різних, зокрема найскладніших, умов і мають цінне зерно з високим економічним потенціалом.

Компанія DURUM SEEDS зайшла на ринок України 2021 року. На сьогодні ми маємо якісну селекцію й впевнені в кожному сорті і в кожній насінині, яку пропонуємо. Ми завозимо в Україну еліту та супереліту посівного матеріалу, випробовуємо різноманітні сорти за різних технологій вирощування фактично у всіх регіонах України і маємо вже чудові результати вирощування. Я не хочу називати гучні цифри, проте можу впевнено сказати, що показники врожайності наших сортів як мінімум не гірші, ніж у найвідоміших світових селекційних компаній. Це об’єктивний факт, — зазначає Дмитро Марченко.

Виграє кожен!

Тверді сорти пшениці потребують комплексних рішень, бо мають високий потенціал для отримання фермерами додаткового прибутку. Відповідно, українська компанія DURUM SEEDS пропонує власний приклад такої ефективної моделі.

БГ Кліматіка

Ми уклали угоди з такими відомими компаніями, як виробник сучасних високоефективних добрив GREEN HAS ITALIA та дистриб’ютор «ХімАгроСтеп». Тому можемо надавати аграріям повний супровід і підтримувати на кожному етапі! В усіх регіонах України працюють наші представники й технологи наших партнерів, які можуть порадити не лише найкращі сорти пшениці, а й оптимальні технології їх вирощування, — розповідає Дмитро Іванович.

Поряд із цим компанія DURUM SEEDS уклала угоду про співпрацю з новою борошномельною компанією «Слово 47», розташованою в Полтаві.

Ми прагнемо до того, щоб допомогти кожному клієнту створити простий і вигідний для нього економічний ланцюжок. Фермер сіє наші сорти пшениці, отримує високу врожайність за допомогою технологічних рішень наших партнерів і спрямовує вирощене зерно до млина, завдяки чому заробляє додаткові кошти. В результаті виграють усі! — переконаний Дмитро Марченко.

Власне принцип «Win — Win — Виграють усі» — і є ключовим гаслом компанії, адже справді успішним і тривалим бізнес може бути тільки тоді, коли він вигідний для всіх учасників процесу.

БГ Флексадур 2С

Ми хочемо, щоб отримували стабільний хороший прибуток і фермер, і постачальник насіння й переробник на кожному етапі — від сівби пшениці до продажу готового продукту. Це здорові надійні партнерські відносини, якими будуть задоволені всі. Це і є наша мета розвитку на ринку України, — пояснює керівник компанії DURUM SEEDS.

Сорти й технології

Ми вже згадували про унікальну адаптивність і пластичність сортів пшениці DURUM SEEDS, що в поєднанні зі стрімким стартовим розвитком та запрограмованою стійкістю рослин забезпечує відмінні результати врожайності.

Істотну частину портфоліо становлять високопластичні сорти-дворучки. Чому саме дворучки? Ви подивіться, якими непередбачуваними сьогодні є умови вирощування сільгоспкультур в Україні і, зокрема, пшениці. Внаслідок різних причин фермери змушені сіяти озимину не раніше початку жовтня, і це незрідка виливається у проблеми. Своєю чергою ярій пшениці найчастіше просто бракує вологи, щоб дати нормальний урожай. Натомість сорти-дворучки сербської селекції однаково добре показують себе, посіяні як у жовтні, так і в березні. Однак тут слід сказати більше: їх можна посіяти в ґрунт буквально в будь-яке зимове плюсове «вікно» — і в січні, і в лютому.

БГ Адора

Насінина набереться вологи, дочекається стабільного тепла і віддячить урожайністю не гіршою, ніж у класичної озимої пшениці. Завдяки високій адаптивності та пластичності сорти-дворучки забезпечують відмінні можливості для агрономічного маневру для кожного фермера, — наголошує Дмитро Марченко.

Як наочний приклад такого підходу слід навести один із найперспективніших сортів пшениці-дворучки в лінійці DURUM SEEDS — остистий сорт БГ Ікона 2С.

БГ Ікона 2С

БГ Ікона 2С відмінно підходить для найпізніших термінів сівби пшениці. Це високоінтенсивний сорт, що має зерно найвищої якості з максимальними показниками білка 18% і клейковини 40%. Його головна перевага — висока стійкість до найпоширеніших хвороб пшениці й передусім фузаріозу колоса.

Потужна компанія ТОВ «Дурум Сідс», яка стрімко розвивається і активно починає свій шлях в Україні, поза всіма сумнівами посяде своє місце на аграрному ринку. Молода і перспективна команда спеціалістів готова запропонувати такі продукти і послуги, які зможуть задовільнити потреби навіть найвимогливішого фермера.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40817
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28763
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15460
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.