Протягом останніх років найбільш обмежувальними чинниками ефективного захисту зернових культур від бур’янів стають недотримання сівозмін і погодні умови. Порушення сівозміни призвело до збільшення навантаження від щорічного застосування одних і тих самих гербіцидів, особливо класу сульфонілсечовин та 2,4-Д. За внесення згаданих продуктів спостерігається суттєве зниження ефективності їхньої дії на бур’яни, зокрема, це стосується ромашки, маків, підмаренника чіпкого, будяка й осотів, IMI-падалиці соняшнику. Задля усунення цих проблем і розширення спектра дії до реального видового складу бур’янів чітко простежується тенденція до зростання рівня застосування багатокомпонентних гербіцидів або бакових сумішей препаратів із різними механізмами дії.

Поряд із зазначеними вище проблемами на заваді ефективному застосуванню гербіцидів в оптимальні рекомендовані фази розвитку культури стає нестійка погода, адже за холодних умов, коли температура повітря не перевищує +5…+8 °С, ефективність і швидкість дії гербіцидів суттєво знижується або й взагалі відсутня.

Слід також зважати на ризики в застосуванні гербіцидів в умовах засухи, коли рослини зернових ослаблені й погано розвинуті. В таких умовах бур’яни також перебувають у стані водного стресу, характеризуються слабкими темпами росту, на листках утворюється товста кутикула, фізіологічні процеси в рослині (наприклад, фотосинтез, транспірація) перебігають повільно. Крім того, у разі браку вологи поява бур’янів зазвичай не є дружною, а розтягнута в часі, та й їхній вік під час обприскування досить неоднорідний, що також впливає на ефективність гербіцидів. Тому в багатьох випадках ухвалюють рішення про відтермінування внесення гербіцидів на пізніший, «оптимальний», час. Однак таке рішення призводить до переростання рекомендованої оптимальної фази культури, що обмежує застосування ефективних гербіцидів проти важко контрольованих бур’янів, а продукти, які мають широке вікно застосування, не забезпечують потрібний рівень контролю цих бур’янів.

Компанія «Сингента» пропонує максимально оптимізовану систему захисту зернових культур з урахуванням будь-якого чинника, що впливає на ефективність контролю бур’янів. Так, серед гербіцидів для захисту зернових колосових культур і кукурудзи від однорічних і багаторічних дводольних бур’янів останні роки на особливу повагу у виробників заслужив препарат Пріма™ Форте.

Пріма™ Форте — порівняно новий гербіцид на ринку України, який уже вирізнився з-поміж низки гербіцидів своїми унікальними властивостями, особливо в складних погодних умовах.

Пріма™ Форте позиціонується як сучасний трикомпонентний гербіцид для захисту зернових культур і кукурудзи від комплексу дводольних бур’янів, який цілком відповідає потребам господарств, особливо для ланок сівозміни «соняшник — зернові». Гербіцид контролює максимально широкий спектр бур’янів — понад 180 видів шкідливих рослин, на відміну від гербіцидів на основі 2,4-Д та флорасуламу, які контролюють до 90 видів бур’янів.

Нагадаємо, що до складу Пріма™ Форте входять три діючі речовини з різних хімічних класів (2,4-Д у формі ефіру (180 г/л), флорасулам (5 г/л) та амінопіралід (10 г/л), що, по-перше, забезпечує унікальну викорінювальну дію проти найшкідливіших коренепаросткових багаторічних бур’янів, особливо видів осоту та будяка, березки польової, гірчака степового, амброзії полинолистої, підмаренника чіпкого, лободи білої, сокирок польових, хвоща польового; а по-друге, запобігає виникненню резистентності.

З-поміж усіх представників великої родини синтетичних гормонів росту й подібних за дією речовин саме Пріма™ Форте має найвищий контроль таких складних бур’янів, як хвощ польовий (Equisétum arvense L.) та молочай лозяний (Euphorbia virgata Walsdt). Наявність у препараті двох ауксинів із різними місцями впливу на рослину запускає синтез гормону — антагоніста етилену, що викликає пригнічення росту пагонів і коренів у довжину, починається окислення і/або утворення кон’югантів ауксинів. Систем інактивації гербіцидів — синтетичних аналогів ауксинів у рослин немає, тому за застосування гормоноподібних гербіцидів клітини пошкоджених рослин збільшуються в розмірах, не встигаючи запасати поживні елементи.

Рекомендація для вибору Пріма™ Форте в екстремально складних погодних умовах базується на досконалій формуляції препарату та позитивному досвіді його внесення в несприятливих умовах у попередні роки.

Якщо детально розглянути склад гербіциду, то ми побачимо, що при застосуванні Пріма™ Форте в базовій нормі витрати 0,5 л/га припадає у 2,5 раза менше від 2,4-Д та у 2 рази менше від амінопіраліду, ніж у складних ефірів 2,4-Д та гербіциду на основі амінопіраліду. Унаслідок цього Пріма™ Форте є м’якішим до культури, але водночас має низку переваг перед відомим гербіцидом на основі 2,4-Д і флорасуламу.

Завдяки зменшеній кількості 2,4-Д й амінопіраліду Пріма™ Форте чудово змішується з регуляторами росту (Моддус®), що не рекомендується з гербіцидами на основі 2,4-Д та флорасуламу або просто 2,4-Д, МЦПА, дикамба. Адже відомо, що змішування таких гербіцидів (на основі синтетичних гормонів росту) з регуляторами (інгібіторами) росту культури може призвести до повного припинення її росту і вплинути на розвиток генеративних органів зернових.

Пріма™ Форте — перший серед найкращих у запобіганні появі нових хвиль бур’янів. Ця властивість Пріма™ Форте є досить важливою перевагою проти гербіцидів на основі 2,4-Д та флорасуламу, які взагалі її не мають. Водночас на особливу увагу заслуговує здатність гербіциду контролювати нові хвилі всіх видів падалиці соняшнику й амброзії. Проте ця особливість дуже часто є і перешкодою для вибору Пріма™ Форте через побоювання прояву післядії на наступні культури у сівозміні. Однак практика застосування гербіциду свідчить, що базова норма витрати препарату 0,5 л/га безпечна для наступних культур, включно із соняшником і бобовими. Якщо використовується вища норма Пріма™ Форте, а саме 0,7 л/га, то такі культури, як соняшник, цибулю, картоплю, цукровий буряк, можна висівати на наступний рік після застосування гербіциду за умови випадання мінімум 300 мм опадів від часу його внесення до сівби наступної культури. Однак слід пам’ятати, що доцільність використання максимальної норми Пріма™ Форте зумовлено тільки наявністю на полі бур’янів, які важко контролювати, таких як хвощ польовий, фумарія та деякі інші.

Суттєвою перевагою Пріма™ Форте над конкурентними гербіцидами є викорінювальна дія проти осотів. Амінопіралід має здатність проникати до кореневої системи бур’янів і знищувати її на глибині до 30–40 см. Продукти, що містять 2,4-Д та флорасулам, тільки пригнічують розвиток і переважно тільки вегетуючої частини бур’яну.

Синергія трьох активних інгредієнтів забезпечує стабільно високу підсумкову ефективність цього гербіциду, безпеку для культури та відсутність суворих обмежень щодо сівозміни, а також варто ще раз нагадати про його здатність безпечно змішуватися з іншими пестицидами — все це дозволяє нам дійти обґрунтованого висновку, що Пріма™ Форте є незамінним і «дружнім» гербіцидом у плануванні системи захисту зернових культур від комплексу дводольних бур’янів до другого міжвузля включно навіть за стресових умов.

Обираючи Пріма™ Форте, ви отримуєте максимум функціональних переваг:

• Стабільну ефективність у складних погодних умовах;
• Контроль падалиці соняшнику, який вирощують за будь-якими гербіцидними технологіями;
• Розв’язання проблеми другої хвилі бур’янів, включно з падалицею соняшником і амброзією;
• Покращуєте організацію роботи.

Олександр Джамтехнічний експерт з підтримки
гербіцидів на польових культурах, компанія «Сингента»

Ефективність вирощування кукурудзи — різні...

Продуктивність кукурудзи ранньостиглого гібрида в середньому за 2011–2015 рр. змінювалася в...

«Посіяли 700 га пшениці та ріпаку швидко, точно...

Як показує себе зернова сівалка OMEGA від BEDNAR на полях ФГ «Веклин» у Львівській області...

Сертифікація насіння

У разі невідповідності показників насіння або садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36948
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26238
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13576
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.