Озимий ріпак — одна з головних олійних культур в Україні. І не дарма. В умовах нестабільності саме ця культура часто стає для аграріїв стартовим джерелом прибутку завдяки своїй рентабельності й відносно невеликій об’ємній урожайності. Це дозволяє швидко реалізувати вирощене й отримати перші фінансові надходження в господарство

Як і будь-яка польова культура, ріпак потребує балансу основних кліматичних чинників — вологи, тепла та світла. Проте погодні умови сьогодні дедалі частіше змінюються, тож важливо обирати не просто продуктивний, а гібрид із високою адаптивністю та пластичністю. Саме такі рішення дозволяють аграрію почуватися впевнено навіть за умов погодних стресів — без втрат урожайності та якості.

Компанія «Сингента» вже багато років веде цілеспрямовану селекційну роботу над створенням гібридів озимого ріпаку, які поєднують високу врожайність, стабільність і якісні характеристики насіння. Наше портфоліо охоплюють чотири гібриди, адаптованих до вирощування у всіх кліматичних зонах України, щоб кожен аграрій знайшов рішення під свої умови.

НК Технік — високопродуктивний гібрид із відмінною стійкістю й адаптивністю до стресових умов вирощування. Лідер за рівнем зимостійкості. Стійкий до вилягання. На початкових етапах росту має середньоінтенсивний розвиток. Належить до середньоранньої групи стиглості.

Рис. 1. Урожайність гібрида НК Технік 2024 року

СИ Анабелла — високопродуктивний гібрид інтенсивного типу з високим рівнем зимостійкості й стійкості до фомозу. Гібрид має помірні темпи росту на початкових етапах органогенезу, що дозволяє висівати його в оптимально ранні терміни. Середньорослий із високою стійкістю до вилягання. Демонструє високу врожайність і стабільність у всіх ріпакосійних регіонах України.

Рис. 2. Урожайність гібрида СИ Анабелла 2024 року

СИ Харнас — середньостиглий гібрид із дуже високим потенціалом урожайності, зокрема демонструє високу й стабільну врожайність у посушливих умовах. Має середньоінтенсивні темпи розвитку на перших етапах органогенезу, високу зимостійкість, швидке відновлення вегетації навесні. Вирізняється високою стійкістю до циліндроспоріозу.

Рис. 3. Урожайність гібрида СИ Харнас 2024 року

СИ Флоретта — середньостиглий гібрид із високим потенціалом урожаю. Гібрид має стійкість до вірусу жовтухи турнепсу — TuYV та високу зимостійкість. Період цвітіння — середньоранній. Високий уміст олії та низький — глюкозинолатів. Середня стійкість до фомозу й склеротиніозу. Восени має середньоінтенсивні темпи розвитку.

Рис. 4. Урожайність гібрида СИ Флоретта 2024 року

Перевагою гібридів компанії «Сингента» є особливість їх розвитку, що дає можливість на початку вегетації інтенсивно розвивати кореневу систему, а не вегетативну надземну масу. Вони також формують розлогу розетку на поверхні ґрунту, а це дає змогу максимально ефективно використовувати наявну вологу в ґрунті.

Другий важливий етап після отримання сходів — перезимівля посівів. Культура перед зимовим періодом повинна мати не менше ніж 8 листків, діаметр кореневої шийки — не менший ніж 6–8 мм, довжину кореня — 8–10 см.

Отже, незважаючи на складні погодно-кліматичні умови, правильний вибір гібридів ріпаку озимого компанії «Сингента» для певних ґрунтово-кліматичних умов, дотримання технологічних елементів дозволяють гібридам повною мірою реалізувати свій генетичний потенціал урожайності.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.