Льон – одна з найдавніших культур світу. Археологи знайшли волокна льону віком 30 000 років. «Спочатку льон використовувався для виготовлення тканини для одягу та деяких інших текстильних виробів»/

Тепер його також вирощують як продовольчу культуру.  

Коли льон використовується в нехарчових і промислових цілях, його іноді називають насінням льону. Насправді лляне масло є інгредієнтом, який міститься в олійних фарбах, обробці деревини або шпаклівці. 

Однак лляна олія – це інша історія. Багате джерело корисних жирів, вонf пропонує численні переваги для здоров’я, якщо вживати її під час їжі. 

Що таке лляна олія? 

Лляна олія, яка доступна у формі рідини та капсул, походить із насіння рослини льону.  

«Їїотримують холодним пресуванням дозрілого і висушеного свіжого насіння льону». «Холодне пресування зберігає антиоксиданти, які можуть бути пошкоджені нагріванням». 

І насіння льону, і лляна олія містять  омега-3 жири. Вони відомі як незамінні жири. Це означає, що ми маємо отримувати їх із свого раціону. Ми їх не робимо. Ми повинні отримувати їх із їжі.

Але насіння льону та лляна олія відрізняються кількома параметрами. Наприклад, насіння льону містить багато клітковини. «Є такі властивості насіння льону, які ви не отримуєте в олії, наприклад, клітковина». «Олія містить лише 100% жиру, але це здоровий жир». 

Користь лляної олії 

Лляна олія має безліч важливих переваг для здоров’я. 

Містить здорові жири 

Хоча лляна олія на 100% жирна, це не означає, що вона шкідлива для здоров’я. По-перше, жир – це  ненасичені жири , корисні для здоров’я серця.

Омега-3 жири пов’язані з багатьма перевагами для здоров’я. Вони включають зниження ризику:

  • Розвиваються захворювання серця .
  • Розвиток тромбів .
  • Смерть, якщо у вас є хвороба серця.

Омега-3 жири також пов’язані зі зниженням рівня холестерину та можуть навіть покращити ваш настрій.

«Омега-3 жири корисні для вашого мозку та серця».  

Тип омега-3 жиру в лляній олії - це альфа-ліноленова кислота (АПК), яка є рослинним жиром. У таких рибах, як лосось, омега-3 жирними кислотами є ейкозапентаєнова кислота (EPA) і докозагексаєнова кислота (DHA).

«Лляна олія — це найбагатше джерело АЛК, рослинної омега-3 жирної кислоти ». «Це хороший вибір для веганів або людей, які не хочуть їсти рибу». 

Містить лігнани

Лляна олія є одним з найбагатших рослинних джерел лігнанів. Це антиоксидантні та протизапальні сполуки.

«Хронічне запалення пов’язане з усіма видами проблем зі здоров’ям, включаючи ожиріння, метаболічний синдром, діабет 2 типу та хвороби серця. Метааналіз досліджень 2018 року виявив багатообіцяючий зв’язок між лляною олією та її здатністю зменшувати стрес, який сприяє запаленню".

Старіше, але важливе канадське дослідження 2013 року вперше показало зв’язок між споживанням насіння льону та зниженням ризику раку грудей. Це сталося завдяки лігнанам, які містяться в лляній олії.

Вчені також досліджують , чи можуть лігнани призвести до зниження ризику серцевих захворювань і остеопорозу, хоча необхідні додаткові дослідження.

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41422
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.