Посіви озимого ріпаку мають одну, не вельми зручну для фермера властивість. Стручки на різних ярусах рослини дозрівають неодночасно. Першими досягають стиглості стручки на верхніх ярусах рослин, далі – на середніх, і пізніше – на нижніх.

Відповідно, дочекатися, поки усі стручки на ріпаку дозріють повністю практично нереально. На той момент, коли починають масово достигати нижні яруси, стручки на верхніх ярусах починають лускати і осипатися. Через це незаплановані втрати насіння ріпаку можуть досягати 10% і навіть більше.

Чи варто казати, наскільки це неприйнятно для власників агробізнесу за нинішніх економічних реалій. Адже саме врожай ріпаку сьогодні користується найвищим попитом у Європі і його набагато легше продати та експортувати, а отже, отримати нарешті живі гроші.

Читайте також: Десикація для якісних жнив

Саме тому при вирощуванні та збиранні озимого ріпаку слід враховувати наступні моменти.

1. Обирати для вирощування гібриди ріпаку із генетично запрограмованим більш рівномірним дозріванням стручків на різних ярусах рослин. Такі гібриди на ринку України є, і їх досить багато. Звісно, що ідеального одночасного достигання усіх стручків не буде, проте все одно цей процес буде набагато більш планим та синхронізованим.

2. Використовувати спеціальні препарати-стікери, які буквально склеюють стручки із насінням, розташовані на верхніх ярусах рослин. Завдяки внесенню таких препаратів можна штучно захистити від розтріскування більшу частину дозрілих стручків та вичекати декілька днів, необхідних для дозрівання насіння на нижніх ярусах рослин.

3. Здійснити десикацію посівів ріпаку. Це відома недорога процедура, яка дасть змогу прискорити достигання насіння ріпаку, а також прибрати зайву вологу із насіння та зелених частин рослин. Завдяки десикації можна пришвидшити та зробити більш плавним процеси дозрівання врожаю ріпаку та знизити в майбутньому витрати на збирання та післязбиральну доробку насіння.

Також наголосимо на тому, що для збирання озимого ріпаку слід використовувати дійсно якісну сільгосптехніку. Це стосується як збиральних пристроїв, так і комбайнів. Останні, по можливості, повинні бути обладнані можливістю увімкнення режиму збирання дрібнонасінних культур.

Ефективність вирощування кукурудзи — різні...

Продуктивність кукурудзи ранньостиглого гібрида в середньому за 2011–2015 рр. змінювалася в...

«Посіяли 700 га пшениці та ріпаку швидко, точно...

Як показує себе зернова сівалка OMEGA від BEDNAR на полях ФГ «Веклин» у Львівській області...

Сертифікація насіння

У разі невідповідності показників насіння або садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36948
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26238
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13576
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.