Останнім часом усе більше фермерів задумується над перспективою вирощування лікарських трав. І головне питання, яке виникає у кожного, а скільки можна на цьому заробити.
Звичайно, що це питання дуже індивідуальне, адже залежить від виду лікарських рослин, регіону, якості землі та наявності виробничих ресурсів.

Отже скільки можна заробити на вирощуванні лікарських рослин. На наші питання відповідає засновник підприємства “Лікарські трави Запоріжжя” Василь Тютюнник.

Отже, пане Василю, чого почати?

Перш за все, хочу наголосити, що для початку варто спробувати свої сили на невеликій земельній ділянці та розпочати із технологічно нескладної культури. Достатньо буде 10 соток, щоб зрозуміти сам процес, його складнощі та тонкощі.

Можна знайти багато інформації в інтернеті, але це буде, скоріше за все, не реальна практика, а наукові роботи, що мають дуже мало спільного з дійсністю.
Коли матимете інформацію про технологію, оцініть реальну можливість її виконання. Також дуже важливо, заздалегідь знайти замовлення на обрану культуру.
Зазвичай, спеціалісти можуть Вам із цим допомогти, бо розуміють дефіцит або перенасиченість ринку конкретним культурами.

Де взяти насіння та скільки воно коштує?

Часом здається, що насіння лікарських трав можна назбирати в дикій природі, або придбати у тих, хто його там назбирав, але не варто віддаватися на волю випадку, адже від якості насіння залежить доля майбутнього урожаю.
Тож дуже не рекомендую купувати насіння на неспеціалізованих підприємствах. Шукайте сертифіковане насіння. На цьому точно економити не варто. Загалом наші спеціалісти можуть вам у цьому допомогти..

Де брати інформацію про вирощування?

Як людина, яка сама пройшла усі кола пекла у пошуку інформації, можу сказати, що треба звертатися до практиків. Зараз дуже мало справді достовірної інформації від тих, хто вирощує лікарські трави. Те, що можна знайти в інтернеті - носить, здебільшого, загальний характер, або є надміру відірваним від життя. Тож найкращим варіантом буде - консультування з практиками та відвідування уже працюючих насаджень.

Чи можна використовувати мінеральні добрива засоби захисту рослин?

Лікарські рослини, на те вони і лікарські, щоб лікувати. Використання хімічних ЗЗР при їх вирощуванні не можливе. Це, звичайно, вносить свої складнощі у процес вирощування, але завдяки цьому - ця продукція має вищу ціну та вищу рентабельність.

Як збирати урожай?

Кожа культура, в залежності від того, яка частина її ціна, збирається по-різному. Квіти - або вручну (нагідки), або спеціальними жатками (ромашка). Наземна частина - косами (мята, меліса, пустирник, ехінацея, гісоп тощо), корені - спеціальними копалками (валеріана, ехінацея та ін). Чим менше ручної праці, тим мена собівартість та простіше технологія.

Як вигідно продати?

Як я вже й казав - лікарські рослини - це продукція, яка любить попередньо укладених договорів. І тут треба відзначити, що багато компаній залюбки це практикують.

Однак, якщо з якихось причин Вам не вдалося цього зробити, перед продажем треба моніторити ринок або звернутися до нас.

Дозволи та сертифікати, які документи треба мати, щоб продати лікарські трави?

Загалом це не ліцензований вид діяльності. Зазвичай, покупці не вимагають жодних сертифікатів. Однак, за необхідності, можна отримати сертифікат на відповідність ДФУ

Тож яка реальна рентабельність лікарських трав?

Розумію, що кожен хоче почути суму, яку можна отримати з одного гектару лікарських трав, але маю розчарувати, адже це дуже індивідуальний процес, який залежить від якості грунту, від наявних у вас ресурсів, від наявності працівників.

Хочу, перш за все, сказати, що головною витратою є людські ресурси і від цього і залежить, головним чином, скільки ви зможете заробити на лікарських травах.
Для прикладу можу навести таку культуру як нагідки. При правильному підході - рентабельність становитиме не менше 300%.

Але для цього вам треба організувати роботу так, щоб на виході ви отримали до 1 тонни сухої продукції.

Чи це складно? Так, для початківця, але не так і складно, коли ви зрозумієте усі процеси. А будуть запитання - ми вам допоможемо.

Захист посівів у весняний період

Весняний догляд за посівами озимини є важливим щодо дотримання агротехнічних заходів та технології...

BASF Agricultural Solutions Україна про...

У 2024 році аграрна сфера стоїть перед низкою викликів: кліматичні умови, обмежений фінансовий...

Інкубатори для яєць: як обрати

Інкубатори для яєць є ключовим елементом у процесі розведення птиці, що дозволяє контролювати...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

39101
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27675
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14564
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.