Що не кажіть, а хороший гербіцид – це зручний та надійний спосіб розправитися із бур’янами в посівах. Тим більш, якщо в господарстві є сучасний обприскувач. Заправили машину, загнали у поле – і вже за декілька днів неозброєним оком помітно ефект від такого внесення.

Поза сумнівами, світове сільське господарство ще багато років поспіль залежатиме від хімічних засобів захисту від бур’янів і стовідсоткової альтернативи їм поки що просто не існує.

Проте незрідка гербіциди засобу усунення проблеми самі по собі стають такою проблемою. Адже якою б досконалою не була їх формуляція та як би чітко не дотримувалися агрономи інструкцій, та все ж жодній культурній рослині вони на користь не йдуть. Грунтовий гербіцид через надмірні опади може промитися вглиб і наробити лиха кореневій системі посівів. Він може просто не спрацювати через брак вологи, полишивши фермера розмірковувати над неочікуваною проблемою.

Те ж саме зі страховими препаратами, які потрапляючи в тому числі на культурні рослини, неминуче пригнічують їх розвиток. На тиждень-два – як поведеться. Та в поєднанні із додатковими стресовими факторами, такими як посуха, високі температури чи поширення захворювань рослин, це все може спричинити серйозні проблеми на полі. І відповідно, вдарити по кишені фермера.

Ну, і зрештою, існує таке явище як виникнення резистентності до певної діючої речовини, на що також слід звертати пильну увагу.

Не дивно, що світові аграрні тенденції останніх років тяжіють до ширшого застосування механічних способів боротьби із бур’янами. Постійно з’являються нові моделі ґрунтообробних агрегатів та напрацьовуються альтернативні технологічні підходи. Таке явище можна тільки вітати, але факт лишається фактом – самою лиш «механікою» бур’яни на полі не подолати – кількість насіння бур’янів у верхніх шарах грунту просто незліченна. Хіба що тримати постійно напоготові пару батальйонів працівників із сапками.

Саме тому останнім часом підвищений інтерес аграріїв викликають різноманітні альтернативні технології боротьби зі смітною рослинністю, починаючи від ураження бур’янів електрострумом та закінчуючи випалюванням їх пропановим полум’ям. Причому пріоритет надається суперточному знищенню цілей за допомогою технологій розпізнавання рослин.

Так, зокрема, досить високу ефективність демонструє така технологія, побудована на гербіцидному точковому ураженні бур’янів за допомогою обприскувачів. Електроніка миттєво розпізнає та вражає небажану на полі рослину, не розпилюючи препарат на культурну. Таким чином, вдається заощадити до 70-80% робочого розчину, заразом не завдаючи стресу посівам. Втім, поки що такі технології перебувають у напівекспериментальному статусі, хоча окремі досягли в цьому напрямку серйозних успіхів.

Якщо вести мову про комбіновані технології, то тут найцікавіше виглядає застосування інноваційних просапних культиваторів, оснащених форсунками для внесення гербіцидів безпосередньо у рядок культурних рослин. Тобто, робочі органи-лапи культиватора виконують свою звичну роботу, цілковито зачищаючи міжряддя від бур’янів. Однак крайні лапи додатково мають форсунки, крізь які провадиться вилив гербіциду під стебла соняшнику чи кукурудзи.

Завдяки цьому одним проходом культиватора вдається цілковито усунути проблему із бур’янами, як в міжряддях, так і в рядку. При цьому економія препарату досягає 50% і більше, а культурні рослини не зазнають потужного гербіцидного стресу.

Поряд з цим технічно можливим є встановлення форсунок для одночасного внесення рідких азотних добрив в прикореневу зону рослин з метою покращення їх мінерального живлення.

Зазначимо, що остання технологія нині є доступною і в Україні. За бажання можна замовити просапний культиватор, оснащений відповідним чином. Стандартний підхід передбачає триразовий прохід агрегату на полі із просапними культурами, що дає змогу цілковито уникнути проблем із бур’янами та підживити посіви доступними елементами живлення.   

Як вирощувати виноград

В Україні є дуже багато незаповнених ніш, куди вигідно вкладати свій час і кошти і однією з таких...

Як правильно вибрати високопоживні гібриди...

Для багатьох господарств у нинішніх скрутних умовах тваринництво стало якщо не «рятівною...

Важливість кормових добавок для свиней

Кормові добавки відіграють важливу роль у забезпеченні свиней необхідними поживними речовинами,...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

37867
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26880
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14003
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

БТУ-ЦЕНТР стає BTU!

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.