
Чесна співпраця в дії: як товарні кредити допомагають агровиробникам
- Деталі
- Статті
- 272
Компанія ADAMA в межах програми «Кредитний Коридор» і далі забезпечує українських аграріїв препаратами й добривами з відтермінуванням платежу на максимально вигідних умовах
На жаль, і досі тисячі вітчизняних господарств не мають змоги провести посівну в нормальному режимі, маючи дефіцит коштів. Наслідком цього є зниження норм унесення міндобрив й обмеження технології захисту рослин, що, звісно ж, не сприяє підвищенню врожайності…
А отже, напрацювати хорошу рентабельність агровиробництва за такого стану справ вкрай складно. Тому варто пильно придивитися до позитивного досвіду клієнтів компанії ADAMA, які за програмою «Кредитний Коридор» отримують потрібні ЗЗР і добрива наперед, розраховуючись уже після збирання врожаю — грошима або ж урожаєм.
Зокрема, цього разу ми розмовляли з керівником ТОВ «Агрослобода» Вікторією Талпою та головою СФГ «Ратушненко» Миколою Ратушненком. Це їх розповідь.
Вікторія Талпа, ТОВ «Агрослобода» (Харківська обл.)
Ми обробляємо приблизно 1700 гектарів земель. Також поруч розташовано споріднене господарство, і сукупно ми вирощуємо сільгоспкультури на 3000 гектарів. Сіємо озимі зернові, соняшник, кукурудзу, горох.
Намагаємося працювати із застосуванням найсучасніших технологій, зокрема, точного землеробства. Прагнемо створити закритий виробничий цикл, оскільки маємо власну насіннєву лінію, свинокомплекс і потужності для зберігання врожаю. Хочемо налагодити переробку, до якої входило б не лише виробництво кормів, а й олії, круп тощо.
Зробити це нині не дуже просто, бо, якщо брати по прямій, то до лінії фронту від нас усього лишень кілометрів 25… Також заважають нормально працювати постійні тривоги. Ми вирішили триматися до останнього й віримо в нашу Перемогу. Землю ж не кинеш, бо за два-три роки все пропаде й заросте бур’янами.
2022–2023 роки для нас були найскладнішими, адже була цілковито порушена логістика. Мусили власним транспортом возити зерно аж на Ізмаїл. Ясна річ, що це з’їдало весь прибуток — навіть зайшли у дуже неприємний мінус. Тому почали потрохи пристосуватися до нових економічних реалій, аби вийти на оптимальну з усіх боків технологію. І у цьому нам дуже допомогла по-справжньому взаємовигідна співпраця з компанією ADAMA.
_____________________
Менеджери ADAMA — люди з дивовижним багажем знань і величезним досвідом. Вони підходять до справи не просто, щоб продати якомога більше, а тримають наші посіви під контролем
_____________________
З ADAMA ми співпрацюємо з 2018 року. Починали з випробування та застосування їхніх препаратів, а нині на повну користуємось їхньою програмою «Кредитний Коридор» разом з ефективним агрономічним супроводом. Менеджери ADAMA — люди з дивовижним багажем знань і величезним досвідом. Вони підходять до справи не просто, щоб продати якомога більше, а тримають наші посіви під контролем. Ми завжди отримуємо вичерпні рекомендації, поради, швидкі ефективні рішення.
У багатьох випадках цілковито покладаюся на консультації їхніх фахівців. Сіли з менеджером, спланували технологічну карту, їду в поле, стежу за змішуванням препаратів… Усе під контролем!
Препарати ADAMA справді класні, такі як гербіцид ПРОМЕТРЕКС чи просто неймовірний фунгіцид КУСТОДІЯ, який відмінно підходить для багатьох культур. Також після зими внесли на пшеницю, що перебувала у незадовільному стані, мікродобриво від ADAMA, і сьогодні ці посіви на вигляд кращі, ніж ті, що не потребували додаткової підтримки!
І поготів приємно, що ми маємо змогу брати ці препарати, а також міндобрива без попереднього платежу, розраховуючись за них уже наприкінці сезону. До речі, цього року нам запропонували особливо вигідні умови придбання, і якби не це, то навряд чи ми змогли б взяти міндобрива в достатній кількості на цей сезон. Дай Боже нам вчасно розрахуватися, бо партнери з ADAMA поставилися до нас зі справжнім розумінням.
Взагалі вони дуже терплячі й надійні партнери. За роки нашої співпраці траплялися різні ситуації, і ми завжди домовлялися! Ніколи такого не було, щоб у нас щось вимагали, накладали якісь санкції. Сподіваюся, що не підведемо їх і цього року.
Микола Ратушненко, голова СФГ «Ратушненко» (Одеська обл.)
Наше господарство лежить в одному з найвіддаленіших, якщо брати від центра країни, куточків України — в Ізмаїльському районі Одещини. З одного боку, ми ніби близько до моря й до Дунаю, але з іншого — логістика дуже непроста.
Господарство заснували мої батьки. Починали з 13 гектарів земель і поступово господарство виросло до 1500 гектарів. Вирощуємо як традиційні польові культури (озимі зернові, соняшник, кукурудза), так і овочі. Вирощуємо картоплю, цибулю, кавуни та деякі інші овочеві культури.
Регіон у нас, як і повсюди в степовій зоні України, щороку приносить неприємні сюрпризи щодо вологи. Ми вже звикли до того, що за рік може сукупно випасти не більш як 220 міліметрів опадів. Відповідно, ситуація з вологою буває дуже складною. Ясна річ, що ми першочергово орієнтуємося на розвиток зрошувальної інфраструктури.
Зрошування — це взагалі окрема тема. Маємо обладнання різних виробників, намагаємося регулярно розширяти площі під поливом, вкладаємо кошти в ремонт мереж і взагалі дуже серйозно ставимося до цього питання.
Ми повернулися до вирощування овочів кілька років тому, оскільки на них виріс попит на регіональному рівні. Технологія вирощування кожної овочевої культури є дуже витратною, технологічною та унікальною для кожного регіону. Мало хто знає, що світові лідери у цій галузі — голландці регулярно приїздили на Херсонщину, щоб повчитися в тамтешніх овочівників. Херсонські овочівники вже багато років поспіль мали змогу проводити випробування десятків препаратів на різних сортах, способів зрошення тощо. Це забезпечило унікальну базу результатів, якою охоче користуємося, зокрема й ми.
Показово, що активну участь у цьому бере компанія ADAMA. Її фахівці — це одні з найбільш кваліфікованих аграріїв, яких я знаю! Вони накопичили неоціненні знання й досвід у вирощуванні як овочевих, так і польових культур. Звертають увагу буквально на кожен нюанс і, як результат, ефективно допомагають нам — агровиробникам.
_____________________
В технології захисту овочів препаратів ADAMA у нас до 80%. Досить багато їх ми використовуємо і на інших культурах
_____________________
Приємно, що такий підхід спирається на справді якісні препарати. Тому не дивно, що в технології захисту овочів препаратів ADAMA у нас до 80%. Досить багато їх ми використовуємо і на інших культурах. Це справді ефективні продукти, помножені на кваліфікований агрономічний супровід. Відповідно, ми розширюватимемо нашу співпрацю з ADAMA і надалі.
Так, зокрема, перед початком нового сезону наше господарство скористалося програмою «Кредитний Коридор» від компанії ADAMA і взяло з відтермінуванням платежу солідний обсяг ЗЗР і міндобрив. Я порахував, якщо ми розрахуємося вчасно, то взагалі не буде жодних переплат вище від прайсу. Щонайбільше це може бути 2%. Це справді дуже вигідні для фермера умови. Усі наші знайомі, котрі працюють з ADAMA, завжди позитивно відгукуються про цю програму.
З перших вуст
Віталій Мороз, менеджер з аналізу ризиків, керівник проєкту «Кредитний Коридор» компанії «Адама Україна»
«Компанія ADAMA — це не тільки про постачання засобів захисту рослин. Це і про пошук гнучких та інноваційних рішень для кожного агровиробника. “Кредитний Коридор” став одним з інструментів утілення цієї стратегії. Проєкт дозволив аграріям на умовах товарного кредиту отримати засоби захисту рослин, а також основні й мікродобрива. Швидко, без зайвої бюрократії та ще й на вигідніших умовах. Це особливо важливо для високоризикованих прифронтових зон, де фермерам дуже важко отримати банківське кредитування. За останні два роки перевагами цієї програми скористалися понад 480 сільгоспвиробників на суму більш ніж 760 мільйонів гривень».